Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Arkadaşlar merhaba,

1 ay kadar önce fd6 dan fb7 ye geçiş yaptım. FD6 da 10-40 öneriliyor fakat ben ilk çalıştırmada sürtünmenin daha az olması için 0-40 koydum 40 bin km boyunca şükür hiç eksiltme ya da başka bir sorun yaşamadım. Şimdi aklıma takılan bir konu var. Aydın da ikamet ediyorum yazları çok sıcak oluyor servis 0-20 yağ öneriyor bu yağın yazın sıcaklarda özelliğini kaybedeceğini düşünüyorum. Benim durumumda olan arkadaşlar ne yapıyorlar ? Herkes 0-20 mi koyuyor yoksa değişik viskozite yağ koyan var mı ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

1 ay kadar önce fd6 dan fb7 ye geçiş yaptım. FD6 da 10-40 öneriliyor fakat ben ilk çalıştırmada sürtünmenin daha az olması için 0-40 koydum 40 bin km boyunca şükür hiç eksiltme ya da başka bir sorun yaşamadım. Şimdi aklıma takılan bir konu var. Aydın da ikamet ediyorum yazları çok sıcak oluyor servis 0-20 yağ öneriyor bu yağın yazın sıcaklarda özelliğini kaybedeceğini düşünüyorum. Benim durumumda olan arkadaşlar ne yapıyorlar ? Herkes 0-20 mi koyuyor yoksa değişik viskozite yağ koyan var mı ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

Eğer yüksek devir çevirmiyorsanız ve daha önce 0w20 kullanılmışsa bence 0w20 ile devam edin.
Eğer biraz agresif kullanım varsa 0w30 veya 5w30 düşünebilirsiniz, bu konuda önceki sayfaları incelemenizi tavsiye ediyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sizin şuan kullandığınız yağ sıcak memleket için ideal. Soğuk memlekette olsanız 0w20 daha iyi olur. Diğer kullanıcılardan sıcak memlekette oldukları için 0w20'den 0w30'a geçiyorlar.
Ayrıca tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
Arkadaşlar merhaba,

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba,

Ben bu 10w40 yağ önerenleri araçtan anlıyor olarak görmüyorum malesef.Kamyon kullanmıyoruz atmosferik araç kullanıyoruz,zaten zor devirleniyor araç,alt devirler ölü bir de böyle bir yağ ile araçtan verim alınacağını sanmıyorum. 0w20 fazla ince gelebilir ama 0w30 dan memnun kalırsınız. Hem çabuk yağlama yapar hem de sıcaklıkla yağ özeliğini kaybetmeden koruma sağlar.

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar, forumda yeniyim. VAG grubundan sonra ilk defa Honda sahibi oldum.
2015 FB7 61000km de lpg li aracım var. Bakımları bu zamana kadar sanırım serviste yapılmış. Yaşından dolayı bakımı tanıdığım bir özel serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Malum Adana'da kış çok uzun sürmüyor. O sebeple 5w30 yağ kullanmayı düşünüyorum, 4 Litre yeterli oluyor sanırım?

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar, forumda yeniyim. VAG grubundan sonra ilk defa Honda sahibi oldum.
2015 FB7 61000km de lpg li aracım var. Bakımları bu zamana kadar sanırım serviste yapılmış. Yaşından dolayı bakımı tanıdığım bir özel serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Malum Adana'da kış çok uzun sürmüyor. O sebeple 5w30 yağ kullanmayı düşünüyorum, 4 Litre yeterli oluyor sanırım?
Evet 4 lt yeterlidir, aracınız için de linkteki yağ uygundur fakat ben 2019 üretim tarihli yağ almanızı öneririm. Zaten linkteki yağın fiyatı o sebeple uygun.

Aracınız
Civic FB7 2015
Evet 4 lt yeterlidir, aracınız için de linkteki yağ uygundur fakat ben 2019 üretim tarihli yağ almanızı öneririm. Zaten linkteki yağın fiyatı o sebeple uygun.
Cevap için teşekkür ederim. Yağların raf ömrü o kadar kısa olmuyor 2018 olmasının bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Yorumlarda zaten 2019 üretim yağ gönderildiğini de yazmışlar.

Aracınız
Civic FD6 2010
Cevap için teşekkür ederim. Yağların raf ömrü o kadar kısa olmuyor 2018 olmasının bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Yorumlarda zaten 2019 üretim yağ gönderildiğini de yazmışlar.
Yağın ömrü kapak açılmadan 5 yıldır. Fakat 2018 üretimi olan yağın ne şartlarda saklandığı muhafaza edildiği de önemli. Tercih sizin.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri