Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
orjinal yağ filtresi ne kadar acaba ? yetkili servislerden kargo ile temin etmek istesek yardımcı olurlar mı ?
En yakındaki servisi arayıp sormak lazım, kargo konusunda bazı servisler gönderiyor, bazıları ise uğraşmıyorlar, tamamen servisin yaklaşımına bağlı.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bi gaflette bulunup bir kaç hafta önce sevisten hava filtresi ve yağ filtresi aldım. Hava filtresi 386 yağ filtresi 200TL. Hem hava hem yağ filtresi çok daha uyguna mann alınır bence. Zaten yağ filtresi Avrupa yapımı olan purflux yerine Amerikan yapımı olan Honeywell 15400-plm-a02 ile değiştirilmiş. Purflux daha kaliteli bir filtre idi. Mann yağ filtresi belki bundan daha kaliteli bile olabilir, bir kaç sefer kullanmışlığım da var. Hava filtresi hala Toyo Roki, mann hava filtresi kalite olarak yine bundan aşağı kalmaz. Orijinal diye çok para vermeye gerek yok bence.

Son düzenleme:
Ad Soyad
mehmet demir
Aracınız
Civic aracım yok
2015 premium eco aracım için şu ürün uygun mudur arkadaşlar?

"Shell Helix Ultra Sp 0w-20 Motor Yağı 5 L"

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İyi olabilir ama bana bu yağ çok ekonomik gibi gelmedi. Yakıt tüketiminde eneosla ile yakaladığım değerleri bu yağda yakalayamadım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yazın yakalarsınız hocam.

Eğer bujilerde bir sorun yoksa, hava filtresinde tıkanma yoksa veya subap ayarınız iyiyse, o iki yağ arasında yakıt tüketimine etki 0 gibidir.

Dış etkenlerin tüketime etkisi yüksek şu an.

Yazın yakalarsınız hocam.

Eğer bujilerde bir sorun yoksa, hava filtresinde tıkanma yoksa veya subap ayarınız iyiyse, o iki yağ arasında yakıt tüketimine etki 0 gibidir.

Dış etkenlerin tüketime etkisi yüksek şu an.

Pekâlâ şunu sormak istiyorum. Son iki değişimde bu yağı kullanıyorum. Yağdan kaynaklı olmasa gerek. En son 2000km uzun yol yapmıştım. Yaklaşık olarak 400ml kadar yağ eksiltti aracım. Henüz 95000 km’de. Sebebi ne olabilir?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Pekâlâ şunu sormak istiyorum. Son iki değişimde bu yağı kullanıyorum. Yağdan kaynaklı olmasa gerek. En son 2000km uzun yol yapmıştım. Yaklaşık olarak 400ml kadar yağ eksiltti aracım. Henüz 95000 km’de. Sebebi ne olabilir?

1. sebebi lpg ile yüksek devirli kullanım olabilir. Yağın %10 buharlaşma değeri mevcut. Bu Eneos'ta %14. Yağ katkılarının ve buharlaşma oranın bu değerlerde olması nedeniyle bu eksilme normal karşılanabilir.
2. sebebi segmanların yağı sıyıracak sıkılıkta olmaması olabilir ve bu nedenle yanma odasına yağ kaçırıyor olabilir. Zamanla (aracın yaşı itibariyle) bunun olması normal. Buna dikkat etmek gerek mavi duman vs. görülebiliyor ileri boyularda ve 1.5-2lt civarında bir eksilme olabiliyor kısa zamanda.

Son düzenleme:
1. sebebi lpg ile yüksek devirli kullanım olabilir. Yağın %10 buharlaşma değeri mevcut. Bu Eneos'ta %14. Yağ katkılarının ve buharlaşma oranın bu değerlerde olması nedeniyle bu eksilme normal karşılanabilir.
2. sebebi segmanların yağı sıyıracak sıkılıkta olmaması olabilir ve bu nedenle yanma odasına yağ kaçırıyor olabilir. Zamanla (aracın yaşı itibariyle) bunun olması normal. Buna dikkat etmek gerek mavi duman vs. görülebiliyor ileri boyularda ve 1.5-2lt civarında bir eksilme olabiliyor kısa zamanda.

0w20 ‘den sonra geçiş yapabileceğimiz yağ hangi numara olmalıdır? Teşekkürler.

Geri