Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Bilemiyorum. Bu iş beyin yakan cinsten bir durum. Datasheetlerde viskoziteler arasındaki teknik veriler birbirinden farklı. Benim anladığım yakıt ekonomisi ve motor koruması arasında ters bir orantı var. Diyorsanız ki son nesil motorlar sadece tavsiye edilen yağlara uyumlu haklısınız. Bu konuda sayfanın bir bileni sizsiniz. Daha iyi bilirsiniz.🤷🏻‍♂️

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Motul dan alacaksanız, motulun resmi sitesinden yağı aldığınız yerin yetkili satıcı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

Aracınız
Civic FB7 2014
Vic marka yağ filtresi kullanan varmı Vic markamı daha iyi yoksa Bosch markamı? kararsız kaldım aracım 2014 fb7 Toprak oto honda yedek parçacıdan (eskişehir) sipariş edeceğim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Vic marka yağ filtresi kullanan varmı Vic markamı daha iyi yoksa Bosch markamı? kararsız kaldım aracım 2014 fb7 Toprak oto honda yedek parçacıdan (eskişehir) sipariş edeceğim
Eğer orjinalse Vic oldukça kaliteli Japon markasıdır ama Bosch’ta iyidir, bence orjinal olmak kaydıyla hangisini uygun bulursanız alabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba,
Aracım 2015 fb7 123 binde. Bakım için bu zamana kadar yetkili servise gittim ancak artık gitmeyi düşünmüyorum. Konuyu incelediğimde çoğunluk motul kullanıyor. Yetkili servis genelde petrol ofisinin yağını koyuyordu. Shell baktım istanbul avrupa yakasında ki neredeyse hiç bir istasyonda 0w20 yağ yok internetten de almak istemiyorum güvenmediğim için. Eneos başarılı demişsiniz, internet sitesinden yetkili satıcısını aradım ENEOS ULTRA 0W-20 için 650tl dediler. Hava ve polen filtresini mann marka alıp yağ filtresini servisten alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Servis standart bakım için 2090tl fiyat verdi. Dışarıda da yaptırsam ortalama 1500tl gibi bir rakama gelecek gibi. Siz değerli arkadaşların fikirleri de önemli benim için. Sizce servise mi gitmeliyim yoksa dışarda mı yaptırayım? Teşekkür ederim şimdiden.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,
Aracım 2015 fb7 123 binde. Bakım için bu zamana kadar yetkili servise gittim ancak artık gitmeyi düşünmüyorum. Konuyu incelediğimde çoğunluk motul kullanıyor. Yetkili servis genelde petrol ofisinin yağını koyuyordu. Shell baktım istanbul avrupa yakasında ki neredeyse hiç bir istasyonda 0w20 yağ yok internetten de almak istemiyorum güvenmediğim için. Eneos başarılı demişsiniz, internet sitesinden yetkili satıcısını aradım ENEOS ULTRA 0W-20 için 650tl dediler. Hava ve polen filtresini mann marka alıp yağ filtresini servisten alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Servis standart bakım için 2090tl fiyat verdi. Dışarıda da yaptırsam ortalama 1500tl gibi bir rakama gelecek gibi. Siz değerli arkadaşların fikirleri de önemli benim için. Sizce servise mi gitmeliyim yoksa dışarda mı yaptırayım? Teşekkür ederim şimdiden.
Honda Civic 1.6 Fb7 Bosch Filtre Bakım Seti 2013-2016 421,89 TL yerine 354,39 TL

Eneos 0W-20 Ultra Motor Yağı 4 L 699,00 TL yerine 599,00 TL

1050 TL ....200 de işçilik....1250 TL....arada 750/800 TL fark için değer mi değmez mi siz karar verin....kalite farkı illaki vardır...iyi günler

Ben internetten sağlam satıcılardan alıp sanayi de işçilik verip yaptırıyorum...Karar sizin..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba,
Ben 3 bakımdır hava filtresini mann kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Diğer yan sanayi ürünler arasında en kaliteli olanıdır. Ancak servisle arasında 40-50 lira gibi fark varsa kesinlikle servisten alınmalı. Milimetre boyutunda da olsa ölçü farkı olması işini sağlıklı yapmasını bence engeller.

polen için mann biraz pahalı geldi bana. Blueprint marka karbonlu aldım. Çok da uygun fiyatlıydı . Yağ filtresini Mart ya da nisan ayında 180 lira civarına almıştım servisten. 10 delikli USA üretimi .
Motor yağı 0-20 motul kullanıyorum . En son sanayide yetkili satıcısından 750 ye aldım.

bakım yaklaşıyor .

0-20 motul
Servisten hava+yağ filtresi
Blueprint karbonlu polen filtresi alıp dışarda yaptırmaya devam edeceğim şahsen

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar selamlar,

internetten yağ alıp memnun kaldığınız , güvenirliği konusunda sıkıntı yaşamadığınız bir yer var mı ? Sanayi esnafı fiyat konusunu abartmaya başlamış gibi

Geri