Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Eneostan şaşmam. 15 bine kadar rengini özelliğini korur. Gelişmiş ülkeler için (yol, yakıt temizliği açısından) 20 bin 40 bin arası değişim önerir. Bizim ülkemizde 10 bindir. 10 bin km de de yağ ilk günkü gibi rengini ve kıvamını korumakta.Test edildi :) parası yeten Eneos Sustina alabilir daha iyisi yok sanırım.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
teşekkürler arkadaşlar bir videoda 0w20 yi kullanılması gerektiğini belirtiyorlar. eneos veya motul dan birini alacam artık

Aracınız
Daha önceki 2012 model Fb7 elegance aracıma 0-20 Motul motor yağı kullanmış(specific olmayan modelini) ve memnun kalmıstim, yeni aldığım 2014 elegance eco executive aracımada yağ değişiminde yine motulun 0-20 specific diye bir yağı var, kullanmayi düşnüyorum, motul 0-20 specific yâğ hakkinda bilgisi olan varsa aydinlatabilirmi? Bir suredirde forumdan uzak kaldim, ankarada veya internet sitesi olatak motul veya eneos motor yağı ve kaliteli filitre temin edebileceğim yer tavsiyesinde bulunabilecek varsa memnun olurum.

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
fd6 (2007 otomatik,elegance,130125 km)düzce Bar honda özel serviste motul 0w 20 kullanıldı.genelde motul veya eneos tercih ediliyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Daha önceki 2012 model Fb7 elegance aracıma 0-20 Motul motor yağı kullanmış(specific olmayan modelini) ve memnun kalmıstim, yeni aldığım 2014 elegance eco executive aracımada yağ değişiminde yine motulun 0-20 specific diye bir yağı var, kullanmayi düşnüyorum, motul 0-20 specific yâğ hakkinda bilgisi olan varsa aydinlatabilirmi? Bir suredirde forumdan uzak kaldim, ankarada veya internet sitesi olatak motul veya eneos motor yağı ve kaliteli filitre temin edebileceğim yer tavsiyesinde bulunabilecek varsa memnun olurum.

Hocam aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz, ayrıca @İsmail Beşiroğlu hocam görünce yorum yapacaktır.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Motul Specific'in viskozite değerleri Honda Genuine 0w20 ile çok yakın. Ancak bu yağın Specific olarak üretildiği grup : VW 508 00 509 00 onayları içindir, Audi ve Porche'de de bazı modellere önerilebilir.
Oldukça ince bir yağ yani standart bir 0w20'den daha düşük bir akmaya karşı dirence sahip. Bizim araçlara gerekli mi tartışılır. Yağın film tabakası oluşturma kabiliyeti oldukça düşük, HTHS 2.5... Oldukça düşük viskozite ile daha düşük emisyon değerleri (5w30'a göre -%1.5),dpf ve katalizör sağlığının yanı sıra kritik noktalara yağın ulaşması için bu ve Liqui Moly Top Tec 6200 özel olarak üretilmekte.

Bize de uygun evet kullanılabilir ancak bu yağ 400tl. Motul eco-lite 0w20 ve Mann yağ filtresi ile oldukça iyi ve uygun fiyata bakım yapabilirsiniz. 400tl'ye yağ almak yerine, 170tl yağ + 30tl yağ filtresi alıp, 10bin km yerine, 5bin km'de bir bakım yapmak daha iyi bir tercih olur motor sağlığı açısından. +%20-30 daha uzun ömürlü bir yağ 0w20 yağ bakıyorsanız Mobil 1 0w20 Advanced Fuel economy alınabilir 5lt 300tl'ye... Yok ben yağı 2 bakım değiştirmeden gitmek istiyorum dersen de Mobil 1 0w20 Extended performance var şurada:
Güvenilirliği konusunda emin değilim.

Motor yağı konusunda beklentiniz önemli... Ben burada daha çok dayanım üzerinden yürüdüm...

N11 üzerinden yagcarsisi iyi ve güvenilirdir yağ konusunda. Aloparca ve n11 üzerinden yine mann filtre temin edilebilir.

Son düzenleme:
Aracınız
İsmail hocam aydinlatmaniz için teşekkur ederim,
Ama kafami kariştiran ankarada motul ana bayii tuğsan yağ var, fiyat sormak icin aradim telefonda bana 4 lt motul specific yağ icin 225 lira fiyat verdiler ki yanlis verdiler diyecem karşi taraf specifik olmasi lazim diye teleffuz edip bahsettiģim fiyati verince teeddutte kaldim.

Geri