Fb7 kale fren balatasi hakkında

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Diskler orjinaldi balatayı kale taktırdım ve sonra diskler bozdu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kale balatasini orijinal diskte de TRW diskte de kullandım. Şuan da da TRW disk ve kale balata kullanıyorum. Kale balatanin diski bozduğunu görmedim. Bozmaktan kastınız nedir. Çarpılma mı düzensiz aşınma mı?
Araca sıcakken su tutuyor musunuz?

Aracınız
Aracımda bir ara dışarda bakım yaptırdığımda kale balata kullandım fakat frenlemesinden memnun kalmamıştım ve tozu vardı maalesef, zaten fazla kullanmadan yetkili bakımında kasa indirimi olunca orjinal nissinlerle geri değiştirdim.
Dışardan alınan hangi balatanın gerçek orjinal olduğundan bende şüpheliyim artık. Trw nin bile sahtesi var deniyor.
Servisteki nissinler on numara ama fiyat ne oldu bende bilmiyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Öncesinde arkalara sanayiden aldığım TRW balataları takmıştım. El freni kilitlemiyordu ve araç öne yigiliyordu. Şimdi ise kale balata takılı ve kilitliyor. Muhtemelen TRW'nin sahtesine denk geldim. Orijinal TRW' nin Kale balatadan çok daha kaliteli olabileceğini düşünüyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Öncesinde arkalara sanayiden aldığım TRW balataları takmıştım. El freni kilitlemiyordu ve araç öne yigiliyordu. Şimdi ise kale balata takılı ve kilitliyor. Muhtemelen TRW'nin sahtesine denk geldim. Orijinal TRW' nin Kale balatadan çok daha kaliteli olabileceğini düşünüyorum.
Arka balataları ben de TRW kullanmıştım orjinal balatadan sonra. Balata bitmemişti ama 60bin km kullandım ve bu dediğinizi hiç yaşamadım hocam. Gıcırdıyordu bendeki de ama iyi tutuyordu.

Aracınız
Ben, önlerde bosch oem disk ve kale marka balata kullanıyorum. 20 bin km sorun yaşamadım. Ses de yaşamadım. Vtec 2lerin fren performansını biliyosunuz zaten o sebeple üst düzey veya premium marka disk veya balata kullanmadım. O sebeple onların performansını bilmem veya kıyaslayamam ama arka kampanaların ayarları çok önemli bizde onu çok iyi anladım. Kampanalar biraz sıkı olursa frenleme performansı muazzam değişiyor ve abs kolay kolay devreye girmiyor.

Aracınız
Ben, önlerde bosch oem disk ve kale marka balata kullanıyorum. 20 bin km sorun yaşamadım. Ses de yaşamadım. Vtec 2lerin fren performansını biliyosunuz zaten o sebeple üst düzey veya premium marka disk veya balata kullanmadım. O sebeple onların performansını bilmem veya kıyaslayamam ama arka kampanaların ayarları çok önemli bizde onu çok iyi anladım. Kampanalar biraz sıkı olursa frenleme performansı muazzam değişiyor ve abs kolay kolay devreye girmiyor.
Kale balatanın ömrü kısa. 40bin km sonu dibi gördü. Daha önce kullandığım rothen marka balata ve tornalanmış oem disklerimde 70bin km kullanım sonrası balataların yaklaşık 3te 1i hala duruyordu .

Fren balatası 10bin km kullanımda da bitebilir ama genelde uzun yol yapar, frenleri de sakin kullanırım.

Şu an Ayd balataya geçtim Bosch diskler tornalandı. Zamanla bu gönderiyi güncellerim.

Geri