Fb7 kale fren balatasi hakkında

Aracınız
Civic FB7 2015
Fb7 kasa bildiğim kadarıyla hondada 9.Jenerasyon geçiyor , 7 değil.
Fakat boyutlar aynıysa ve önlerde tel takma delikleri varsa neden olmasın.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Degerli forum üyelerinin de tavsiyeleriyle fb7 icin kale balata siparisi verdim. Urun geldi yalniz urun uzerinde civic VII yaziyor. Fd6 ile fb7 fren balataları ayni diye biliyorum ama bu gelen balatalar aracima uygun mudur? Satici uygundur dedi, fikirlerinizi bekliyorum.
Urun fotolari.
Ekli dosyayı görüntüle 254052Ekli dosyayı görüntüle 254053
Honda fb7 2015 aracıma geçen sene haziran ayında ön frenlere valeo arka balatalara kale taktırdım hiçbir sorunla karşılaşmadım gayet memnunum.

Aracınız
Civic FB7 2012
O kale balatanın varya... beni mahfettti. Bende ilk gitti kale aldım 5 bin km falan sonra kırmızı Işık’ta falan dururken araç silkelemeye başladı. Sonra farkettim Balataları söktüm baktım nerdeyse gram aşınma yok ve disk lerim attı. Sonra gittim 17 senelik ustanın servisine kardeş balatalar iz yapmış yenisini takalım bu kale balataları Şahin’e takıyoruz bir dedi başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O yeni taktırdğım baltalar da olmadı. Gittim servis e komple ön disk balatları orjinal taktırdım ve 50 bin gittim abartısız halada gidiyorum. Kesinlikle servis başınıza dert açmayınnnn. He bide Balat’a sert olduğu için a kalsın kaza yapıyordum ıslak zeminde ABS ye o kadar çabuk girdiki araba resmen 2 mt uzadı hiçbirşey yapamadım.:/

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Kesinlikle okuuu...
O kale balatanın varya... beni mahfettti. Bende ilk gitti kale aldım 5 bin km falan sonra kırmızı Işık’ta falan dururken araç silkelemeye başladı. Sonra farkettim Balataları söktüm baktım nerdeyse gram aşınma yok ve disk lerim attı. Sonra gittim 17 senelik ustanın servisine kardeş balatalar iz yapmış yenisini takalım bu kale balataları Şahin’e takıyoruz bir dedi başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O yeni taktırdğım baltalar da olmadı. Gittim servis e komple ön disk balatları orjinal taktırdım ve 50 bin gittim abartısız halada gidiyorum. Kesinlikle servis başınıza dert açmayınnnn. He bide Balat’a sert olduğu için a kalsın kaza yapıyordum ıslak zeminde ABS ye o kadar çabuk girdiki araba resmen 2 mt uzadı hiçbirşey yapamadım.:/

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Diskin markası ne peki? Kale bir çok otomotiv markasının fabrika çıkış balatası aslında.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şahine takılma olayına takılmayın bence, mesela şahinlere uyan Bosch marka yedek parçalarda mevcut :) şahsen kale balata kullanmadım ve deneyimim yok ama farklı kaynaklardan okuduğumda hep kale balataların yumuşak olduğundan bahsedilmişti, zamanla üretim kalitesini mi düşürdü acaba :unsure: Ya da sıcak iklime veya sert kullanıma dayanamıyorda olabilir :unsure:

Kale markayı FD6 aracıma taktırmıştım frenlemede pek bir sıkıntı yaşamadım ama 1 haftada simsiyah oluyordu jantlar.Aşırı toz bırakan bi balata.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir yil önce önlere kale arkalara trw taktım. Önlerin tutuşu arkaya göre çok daha iyi. Kale balatalar toz haricinde bir problem yaratmadı. Sizde belki üretim hatasi gibi bir durum olabilir. Gecenlerde baktim disklerde bir problem yada balatalarda bitme vs. gözlemlemedim.

Geri