Civic FB7 Klima açıkken rölanti düşmesi

mb01

0
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben sıcaklık daha düşükken fan aktif halde 4 saat bekleyince kabul edilebilir sınıra gelmişti, bu sıcaklarda 2 saatte motorun tam soğuma ihtimali bence düşük.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Klima gaz kontrolü yaptırın sistemdeki basınç azaldıysa belki ondan yapıyor olabilir. Ayrıca kompresör devreye girince bir sarsıntı olması normal kasnak kitlenip sisteme ek yük bindiriyor.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ayrıca yarın bende bir arabanın davranışlarına bakayım klima devreye girip çıkarken ne alemde. 1 sene içinde bende sübap ayarı buji değişimi LPG bakımı vs yaptırdım.

mb01

0
Klima gaz kontrolü yaptırın sistemdeki basınç azaldıysa belki ondan yapıyor olabilir. Ayrıca kompresör devreye girince bir sarsıntı olması normal kasnak kitlenip sisteme ek yük bindiriyor.
Sayfa yönetiminden bir arkadaş benzer bir konuda klima gazı ile alakası olmadığını yazmış. Klimacı gaz eksikse yapmaz demişti. Klimayı açınca güç kaybı olur doğru ama araç bu kadar yığılmıyordu.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Sayfa yönetiminden bir arkadaş benzer bir konuda klima gazı ile alakası olmadığını yazmış. Klimacı gaz eksikse yapmaz demişti. Klimayı açınca güç kaybı olur doğru ama araç bu kadar yığılmıyordu.

Bikac gundur egr fisi cekik bende, bugun geri taktim ve bi muddet sonra sabit haldeyken bu yasadigini olayi yasadim, cozume ulastinizmi siz? 4bin km dir boyle bir problem yasamamistim. Egr supheli olabilir, eski civigimde de bu problem olmustu aku sorunu vardi onda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

mb01

0
Bikac gundur egr fisi cekik bende, bugun geri taktim ve bi muddet sonra sabit haldeyken bu yasadigini olayi yasadim, cozume ulastinizmi siz? 4bin km dir boyle bir problem yasamamistim. Egr supheli olabilir, eski civigimde de bu problem olmustu aku sorunu vardi onda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tekrar dan araca adaptasyon yapıldı ve klima gazı eksiltmiş eklettim sorun kalmadı. Ama sorun muhtemelen klima gazı eksiklinden kaynaklanıyor. Gaz basıncı düşük olduğu için kompresör devreye girerken zorlanıyor. Bu arada egr fişini bende çekip denedim herhangi bir şey değişmedi ?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Birebir aynı sorun benim araçta da mevcut. Klima kompresörü devreye girdiğinde rölanti düşüyor araçta titreme oluyor kompresör devreden çıkınca normale dönüyor bu da ister istemez can sıkıyor (benzin/lpg farketmiyor) Kendimce araştırmalarımda;

-Klima gazı
-Subap ayarı
-Buji
-Boğaz kelebeği temizliği
-Klima kayışı
-Akü

gibi sebepler olabileceğini buldum. Şu aşamada yazılanlara göre sorun klima gazı eksiksikliği gibi görünüyor. 105bin kilometrede aracım, buji hiç değişmedi onu değiştircem kesin, zaten zamanı geldi. Nasıl bir yol izlemeliyim servis ve arıza konusunda acaba. Yetkili servise gitsem aracın bakımını ve buji değişimini yaptırsam bu sorunu da söylesem çözülebilir mi acaba? Bir de @mb01 sizde son durum nedir, sıkıntı var mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Birebir aynı sorun benim araçta da mevcut. Klima kompresörü devreye girdiğinde rölanti düşüyor araçta titreme oluyor kompresör devreden çıkınca normale dönüyor bu da ister istemez can sıkıyor (benzin/lpg farketmiyor) Kendimce araştırmalarımda;

-Klima gazı
-Subap ayarı
-Buji
-Boğaz kelebeği temizliği
-Klima kayışı
-Akü

gibi sebepler olabileceğini buldum. Şu aşamada yazılanlara göre sorun klima gazı eksiksikliği gibi görünüyor. 105bin kilometrede aracım, buji hiç değişmedi onu değiştircem kesin, zaten zamanı geldi. Nasıl bir yol izlemeliyim servis ve arıza konusunda acaba. Yetkili servise gitsem aracın bakımını ve buji değişimini yaptırsam bu sorunu da söylesem çözülebilir mi acaba? Bir de @mb01 sizde son durum nedir, sıkıntı var mı?
Devir göstergesinde bariz bir düşüş oynama oluyor mu?

Geri