NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ilhansr Honda Opel vs. demişsiniz, araçların orjinal farları led teknolojisine uygun mercek vs. kullanılarak üretiliyor, siz halojen ampul için üretilmiş fara led takarak aynı performansı alınabileceğini söylemişsiniz, bunu söylerseniz tepki almanız gayet normal, aldığınız tepkiyi neden aldığınızı değerlendirmeden tepki göstermenizde yanlış!

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=6768]ilhansr[/MENTION] Honda Opel vs. demişsiniz, araçların orjinal farları led teknolojisine uygun mercek vs. kullanılarak üretiliyor, siz halojen ampul far için üretilmiş fara led takarak aynı performansı alınabileceğini söylemişsiniz, bunu söylerseniz tepki almanız gayet normal, aldığınız tepkiyi neden aldığınızı değerlendirmeden tepki göstermenizde yanlış!

Son söz

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

Honda FD6 ya merceksiz xenon takmış, orjinal olarak kullanılıyor. Ayrıca mercek yok. Mühendis koymamış Led Halogen den daha iyi aydınlattığını anlatmak istedim.Mercek olmaması tabiki odaklanmasını engelleyerek ışığı dağıtıyor fakat bu kaza yapma ihtimalinizi arttırır demek ne derece doğru. Otoyolda sadece sis farı ile giden insanlar var. Tabiki kısa farda bir mercek olsa durum farklı olur. Fakat trafikteki araçların Yüzde kaçında mercek var. Led takmak kaza riski yaratır demek bilimsel değil. Farınızın birine halogen birisine led takın bakın yolu nasıl göreceksiniz. Tabiki dağılma oluyor fakat çok büyük bir eksik değil. Bunu anlatmak istedim. Tepkim yersiz olabilir bunun için özür dilerim.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Fb7 led'ile sorular ve cevapları.

Fd6 makyajli kasadaki xenon, mercekteki xenon ampullerden farkli. D2R diye gecen bir ampul kodu var. D2S ile D2R ampul farkini internetten arastirin. Kalkip bu kasaya D2S ampul takarsaniz yine isigi dagitir. Kaza riski sizin onunuzu gormekten baska sekillerde de ortaya cikiyor. Taktiginiz sozum ona guzel aydinlatan led isigi dagitiyor ondekinin gozunu aliyor gece yolculuklarinda kazaya sebebiyet verebiliyor. Uzun mesafede goruntu keskinligi dusuyor. Bizim anlatmak istedigimiz led far halojen far aydinlatma farki degil, halojen ampule gore yapilmis far tasina gunesi de taksan odak problemi yasarsin. Far yapisina uygun olmayan ampul kullanmak da BİLİMSEL DEGİL

Fd6 makyajli kasadaki xenon, mercekteki xenon ampullerden farkli. D2R diye gecen bir ampul kodu var. D2S ile D2R ampul farkini internetten arastirin. Kalkip bu kasaya D2S ampul takarsaniz yine isigi dagitir. Kaza riski sizin onunuzu gormekten baska sekillerde de ortaya cikiyor. Taktiginiz sozum ona guzel aydinlatan led isigi dagitiyor ondekinin gozunu aliyor gece yolculuklarinda kazaya sebebiyet verebiliyor. Uzun mesafede goruntu keskinligi dusuyor. Bizim anlatmak istedigimiz led far halojen far aydinlatma farki degil, halojen ampule gore yapilmis far tasina gunesi de taksan odak problemi yasarsin. Far yapisina uygun olmayan ampul kullanmak da BİLİMSEL DEGİL

açıklaman için teşekkür ederim.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
3. stop için çakar led aldım , nereden sökülüyor bu 3. stop lambası , yol gösterecek var mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FB7 2012
Her Xenon dönüşümünün sorunlu olacağı genellemesine katılamıyorum. Ancak kurallar, meydanın boş bırakılmaması amacıyla düzenleme yerine yasaklama kolaycılığıyla çıkarılınca uyum gösterip itaat etmek güçleşiyor.

Buyrunuz. ( https://www.flickr.com/photos/37911941@N02/shares/pJK9V2 )

Eski aracımdaki Xenon güncellemesi ile 2500lm yerine 3200lm ve beyaz renk güncellemesi ile elde ettiğim ışık artışının normal ampullerle karşılaştırması.
Meraklılar için söyleyeyim: Camera manuel modda ve tüm fotolar aynı ayarlarla çekildi. Karşılaştırmada gördüğünüz farklılıklar, gözün gördüğüne çok yakın. Cep telefonuyla "Auto" konumda çekilen fotolarla karşılaştırmayın.

Son düzenleme:
Aracınız
Hocam çevirerek çıkaracaksın.

valla sökemedik. alt komşuda da 2015 modeli var , uğraşırken o denk geldi , benimki de patlamıştı kendim değiştirdim dedi ama o da sökemedi :) bi terslik var ama anlamadım. penseyle de denedim olmadı. sıkışmak falan değil , baya kuvvet uyguladık çünkü.

Geri