FB7 motorda paslanma

ozagur

0
Selam arkadaslar 2014 civic aracim var motor kulaginda ve motorun baaska bolgelerinde paslanmalar ve boya sokulmeleri oldu mutluhana gidince honda tr ye bildirdiler onlarda kullanici hatasi dedi basina hic gelen var mi dava acmayi dusunuyorum arabadan soguttu bu pislik adamlar sen gel 6 yil garantisi var diye yetkili servislerin kucaginda kal garantilik durumda kullanici hatasi desinler sana

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fabrika maalesef bu türden paslanmalara üretim hatası demiyor, dış etkene bağlı arıza olarak bakıyor.
Biraz nemli bir bölgede yaşıyor ve motoru düzenli olarak temizletmiyorsanız bu paslanmalar ister istemez oluyor ama sizinki bayağı ileri seviyede. Ailedeki araçta daha önce motor kulağı fotoğrafını çekmiştim, sizinki gibi ileri derece bariz paslanmalar yok ama yine de mevcut.

8204-c04827c6db2d2476fca564f3bc7a3805.jpg
8205-3126881cfac9b892d2c8bf91fc833509.jpg

Yasal hak olarak önce tüketici hakem heyetine başvuracaksınız bildiğim kadarı ile, ama öncesinde fikir olması açısından mutlaka bir avukatla görüşün.

ozagur

0
Fabrika maalesef bu türden paslanmalara üretim hatası demiyor, dış etkene bağlı arıza olarak bakıyor.
Biraz nemli bir bölgede yaşıyor ve motoru düzenli olarak temizletmiyorsanız bu paslanmalar ister istemez oluyor ama sizinki bayağı ileri seviyede. Ailedeki araçta daha önce motor kulağı fotoğrafını çekmiştim, sizinki gibi ileri derece bariz paslanmalar yok ama yine de mevcut.

8204-c04827c6db2d2476fca564f3bc7a3805.jpg
8205-3126881cfac9b892d2c8bf91fc833509.jpg

Yasal hak olarak önce tüketici hakem heyetine başvuracaksınız bildiğim kadarı ile, ama öncesinde fikir olması açısından mutlaka bir avukatla görüşün.
suanki en komik olacak olan olay arabayı aldığımız zamanki fiyatla şuanda ancak lastik alabiliyoruz bakalım ne olacak

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ozagur Aracınızın motorunu dışarıda hiç yıkattınız mı?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba, Sanırım kullanılan kimyasal işi biraz hızlandırmış ve üzerindeki tabakayı çözmüş. Bundan kaynaklı olarak da kullanıcı hatası demişlerdir. Attığınız yerlere baktım da çoğu egzoz parçaları. Egzoz aldığı sıcaklık ile üzerindeki boya ve kaplamayı yakar. Bu normal. Bunu dert etmeyin kullanılan malzemenin pas ile çürümeye başlaması 20 yılı bulur. Motor kulağı ise sarf malzeme zaten. değişeceği zaman paslanan kısım ile birlikte değişiyor. Ben motorumu hiç yıkatmam. Zaten kapalı sistem. Motoru yıkamak sadece psikolojik bir tatmindir. Şu saatten sonra tek yapmanız gereken aracı kullanmayacağınız bir dönem motora hava ile mazot basın . Hem pas akar hem de o beyaz küfler kaybolur. Gözüken yerleri bez ile de silebilirsiniz ve 1 gün kullanmayın, uçsun.

ozagur

0
bu motor koruma dedıklerı seyıde ızledım sadece hava sıktılar motora tozları ucurdular baska da bırsey yapmadılar kımyasal kullanmalarını kabul etmemıstım

Geri