Civic FB7 Fb7 öneri

Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese hayırlı akşamlar.Yakın zamanda araç değişikliği düşünüyorum.Aklımda fb7 kasa otomatik elegance modeli var.Bu model hakkında yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle merhaba.Allah gönlünüze göre versin diyeyim.Gunumuz şartlarında alınacak sorunsuz araçların arasında dır Civic.Yedi yıldır 95000 km dir binmekteyim çok şükür. Bakım harici bir masraf yapmadım kendi modifikasyonlarım hariç.Tek handikapı yol sesi idi onuda komple ses yalıtımı yaptırarak çözdüm.

SM-A217F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Güzel araba temiz kullanılmış yetkili servis bakımlı araba alın sıkıntı yaşamazsınız bazı gelir şimdi benim arabam yetkili servise gitmiyor sıkıntı olmaz diyenlerde çıkar kimse kendi yoğurduna ekşi demez hocam bir arıza olursa sizin cebinizden çıkacak para ona göre düşünün ben arabada değişen ararırım boya istemem orjinal yetkili serviste değiştiyse sıkıntı olmaz hasar kaydı için alacaksanız da en fulunu alın Eco ecetuvie paket yada executive olan versiyon makyaj sonrası ama karar sizin

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle merhaba.Allah gönlünüze göre versin diyeyim.Gunumuz şartlarında alınacak sorunsuz araçların arasında dır Civic.Yedi yıldır 95000 km dir binmekteyim çok şükür. Bakım harici bir masraf yapmadım kendi modifikasyonlarım hariç.Tek handikapı yol sesi idi onuda komple ses yalıtımı yaptırarak çözdüm.

SM-A217F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görüşünüz için teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2010
Güzel araba temiz kullanılmış yetkili servis bakımlı araba alın sıkıntı yaşamazsınız bazı gelir şimdi benim arabam yetkili servise gitmiyor sıkıntı olmaz diyenlerde çıkar kimse kendi yoğurduna ekşi demez hocam bir arıza olursa sizin cebinizden çıkacak para ona göre düşünün ben arabada değişen ararırım boya istemem orjinal yetkili serviste değiştiyse sıkıntı olmaz hasar kaydı için alacaksanız da en fulunu alın Eco ecetuvie paket yada executive olan versiyon makyaj sonrası ama karar sizin

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yorumunuz için teşekkürler

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
-Büyükşehirde yaşıyorsanız,yoğun trafik varsa yaşadığınız yerde ş.içi 10 litreyi içer bunu bilin öncelikle.10 litreyi içmesine de aldanmayın hantal araçlar tükettiği yakıta oranla. Lpg fiyatları da malum tasarruf sağlamaktan çıktı artık.
-Mutlaka direksiyon kutusuna baktırın
-Motor kulağına baktırın
-İzolasyonu ve sacı zayıf araçlar yol lastik sesi çok güzel.Uzun yolculuklarda atılan asfaltın analizini 120 kmyle giderken yapabiliyorsunuz.
-30-40 bin km de bir araç tuhaflaşır,çekişten düşer vs derken sübap ayarı yaptırırsınız normale döner
- Mekaniği sağlamdır kullanıcısına göre,benim aracım fd6 170 binde ön takım hala fabrikadan çıktığı gibiydi sesler başladı,3-4 bin tlye iyi bir ustayla komple ön takım sıfırlanabiliyor(direksiyon kutusu revizyonu dahil)
Piyasası olan,satmak istediğinizde çabuk alıcısı çıkan araçlar.
Hemen her sanayide ustasını parçasını bulabileceğiniz,bulamasanız da bakımını kendinizin yapabileceğiniz araçlar, öyle çok spesifik bişeyi yok.
Hayırlısı olsun

Aracınız
Civic FD6 2010
-Büyükşehirde yaşıyorsanız,yoğun trafik varsa yaşadığınız yerde ş.içi 10 litreyi içer bunu bilin öncelikle.10 litreyi içmesine de aldanmayın hantal araçlar tükettiği yakıta oranla. Lpg fiyatları da malum tasarruf sağlamaktan çıktı artık.
-Mutlaka direksiyon kutusuna baktırın
-Motor kulağına baktırın
-İzolasyonu ve sacı zayıf araçlar yol lastik sesi çok güzel.Uzun yolculuklarda atılan asfaltın analizini 120 kmyle giderken yapabiliyorsunuz.
-30-40 bin km de bir araç tuhaflaşır,çekişten düşer vs derken sübap ayarı yaptırırsınız normale döner
- Mekaniği sağlamdır kullanıcısına göre,benim aracım fd6 170 binde ön takım hala fabrikadan çıktığı gibiydi sesler başladı,3-4 bin tlye iyi bir ustayla komple ön takım sıfırlanabiliyor(direksiyon kutusu revizyonu dahil)
Piyasası olan,satmak istediğinizde çabuk alıcısı çıkan araçlar.
Hemen her sanayide ustasını parçasını bulabileceğiniz,bulamasanız da bakımını kendinizin yapabileceğiniz araçlar, öyle çok spesifik bişeyi yok.
Hayırlısı olsun

Teşekkürler.Bu civicler diğer C segmenti araçlara oranla daha mı çok yakıyor şehir içinde?

Aracınız
Civic FB7 2016

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Teşekkürler.Bu civicler diğer C segmenti araçlara oranla daha mı çok yakıyor şehir içinde?

Civic için değil atmosferik motor ve tork konvertörlü otomatik şanzımanın verimsizliğiyle alakalı bir durum.Manuel olanı 1 litre daha az yakabilir. 1.6 atmosferik 110-130 hp arası olan motorlarda arıza durumu az,bakımı kolay ama yakıt tüketimleri fazla ve torkları düşük oluyor. Lpg nin benzinle aynı tüketim değerlerine geldiği yerde bizler de araçları artık benzinde kullanıyoruz.Benzinde araç kullanacaksam neden atmosferik güçsüz yakıt tüketimi yüksek bir araç kullanayım ki? 1.4 tsı / 1.5 tsı turbolu bir araç ta aynı yakıtı hatta daha azını tüketiyor ve daha iyi bir tork verisine sahip.Şu şartlarda ben aracımı satmış olsam tekrar atmosferik motorlu bir araç almazdım. Turbolu ve çift kavrama şanzımana sahip bir araç almak daha mantıklı geliyor.Çift kavrama şanzımanlar tork konvertörlü şanzımana göre gücü daha az kayıpla tekerlere aktarıyo. Şimdi bazı arkadaşlar ama arıza yapıyor diyebilir.Bu biraz da kullancıyla alakalı,iyi kullanılmış bir araç kolay kolay arıza yapmaz.Yapsa bile ilk zamanki gibi sorunun kaynağını bulmak zor olmuyor.Kavrama yada volant değişimiyle 3-5 bin tl ye şanzıman sıfır gibi oluyor. Şahsi fikrim karar size kalmış,Honda için değil ben atmosferik motorlu bir araç almazdım

Aracınız
Özellikle benim gibi kısa mesafe kullanacaksınız hiç tavsiye etmem.Ocağımı batırdı. 16lt gaz yakıyor

MAR-LX1M cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yürüme mesafesi için kontak acarsanız katlanmak zorundasınız bu duruma. Emin olun diğer arabalarda 10 litreden asağı yakmayacaklardır.

Geri