FB7 performans hayal kırıklığı

Aracınız
Civic FB7 2014
merhabalar aranıza Bodrum'dan katılıyorum.
Yaklaşık 1 ay önce 70.000 kmde hasar kayıtsız 3 parça boyalı 2014 model dream paket araç aldım 120.000 liraya.

Ilk defa atmosferik otomatik araç kullanmıyorum daha önce 1.4 polo kullanmıştım ama bu civic beni şaşkına çevirdi.

Araçla istisnalar haricinde sollamaya çıkamıyorum, sol şeriti çok nadir kullanabiliyorum. Polo ile 120 km hızde çıktığım rampayı civic 95-100 km ile çıkabiliyorum.

Üstelik bütün bunlara rağmen aracın kmde 1 liraya yakın yakıt tüketimi vardı.

Dün gidip atiker gold tüp taktırdım araç iyice hantallaştı tüpte yakıt tüketimi hakkında çok fazla veri elde edemedim umarım beni biraz olsun tatmin eder.

Sizce araçta bir sıkıntı olabilir mi? Enjektörler tıkanmış olabilir mi veya başka bir problem?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız manuel mi otomatik mi ve en son subap ayarı ne zaman yapıldı?
1 lira yakıt tüketiminden kastınız kaç lt tüketim?

Aracınız
Civic FB7 2013
Polo dizel ya da turbo benzinli ise bence sorun araçta değil sizin alışkanlığınızdan öyle düşünüyorsunuz. Aynısını ben de yaşadım hala da yaşıyorum. Eski aracım 1.4 dizel 90 beygir 240 nm torklu İ20 idi. Ocak sonu satıp 2013 civic eco elegance aldım. Fabrika lpgli. Dediğiniz gibi sollama, rampa çıkma falan hayal kırıklığı. Devri yükselince müthiş bir motor sesi geliyor ama o motor sesine göre performans çok düşük bana göre. Dip gaz 6000 7000 devirleri görüyorum ama dizel i20nin atikliğini arıyorum maalesef.

Aracınız
Civic FC5 2020
Polo dizel ya da turbo benzinli ise bence sorun araçta değil sizin alışkanlığınızdan öyle düşünüyorsunuz. Aynısını ben de yaşadım hala da yaşıyorum. Eski aracım 1.4 dizel 90 beygir 240 nm torklu İ20 idi. Ocak sonu satıp 2013 civic eco elegance aldım. Fabrika lpgli. Dediğiniz gibi sollama, rampa çıkma falan hayal kırıklığı. Devri yükselince müthiş bir motor sesi geliyor ama o motor sesine göre performans çok düşük bana göre. Dip gaz 6000 7000 devirleri görüyorum ama dizel i20nin atikliğini arıyorum maalesef.

Bende fb7 Ler için aynı şeyi düşünüyorum hantal bir araba olduğunu düşünüyorum tabi kişiden kişiye değişir bu.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam doğrudur, araç D modunda üst vitesleri tercih eder performanstan ziyade konfor odaklı çalışır, ancak S modunda kulakçıkları kullanırsanız çok daha tatminkar sonuçlar alırsınız.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de fc5 var dediginiz gibi arac yokuşlarda hantal hissi veriyor bağırıyor ama bağırdığı kadar gitmiyor sanki anca yüksek devirlerde toparliyor. Lakin ben hep D de kullanıyorm S yi hiç denemedim.

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Ayrica yolda hyundai ve kuş serisinden korkun hiç gözüktüğü gibi değiller. Şehirler arası 5 şeritli yolda toyota ile doğana yetisememistim. Benim ibre 180 lerde idi daha da zorlamadim zorlasam da doğancinin gözü kara idi kayboldu gitti adam. Hyundailerde oldukca seri araclar. Bir kac kez kullandim koltuğa çivi gibi cakiyor namissizlar;)

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri