Fb7 şanzıman yagı hk.

Aracınız
Civic FB7 2014
Birde aklıma gelmişken sizlere sorayım 2014 araçlarda kartes Koruma sacı yokmu acaba benim araçta yok acaba hepsinde mi yok yoksa daha önceki yag degisiminde takilmamismi internette de bulamadım

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birde aklıma gelmişken sizlere sorayım 2014 araçlarda kartes Koruma sacı yokmu acaba benim araçta yok acaba hepsinde mi yok yoksa daha önceki yag degisiminde takilmamismi internette de bulamadım

Sadece 2012 lerde var diye biliyorum

fd6 2008
fb7 2012

Bunlar iyi hoş da otomatik şamzuma yağ seviyesine aracı çalışır ve R moduna alarak bakıyoruz değil mi?? Birde yağ çubuğan da sıcak ve soğuk olarak farklı çizgiler var(hot)

????? ???? ??????? ????? ???? ??????

Aracınız
Civic FB7 2014
Bunlar iyi hoş da otomatik şamzuma yağ seviyesine aracı çalışır ve R moduna alarak bakıyoruz değil mi?? Birde yağ çubuğan da sıcak ve soğuk olarak farklı çizgiler var(hot)

Her viteste 10 sn calistirdim sonra stop edip öyle baktım üst seviyedeydi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet hepsini kullandım çıkan yagi kaplara bosalttigimda tam geldi

Sizinde kullandığınız şişeler tam 1 lt.lik değilde 946 ml.lik olanlardan galiba, demekki bu ölçünün 3 tanesi tam geliyor.
Normalde de serviste yağ değiştirdiğimde üçüncü 1 lt.lik şisenin en dibini koymamıştı (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Sorduğum ustalar ve izlediğim videolarda hep R konumunda kontrol edin diye belirtiyor ama kullanım klavuzunda ise motoru radyatör fanı çalışana kadar çalıştırıp durdurduktan sonra 60 ile 90 sn içerisinde kontrol edin diye belirtiyor :unsure:

251870

Aracınız
Civic FB7 2014
Sorduğum ustalar ve izlediğim videolarda hep R konumunda kontrol edin diye belirtiyor ama kullanım klavuzunda ise motoru radyatör fanı çalışana kadar çalıştırıp durdurduktan sonra 60 ile 90 sn içerisinde kontrol edin diye belirtiyor :unsure:

Ekli dosyayı görüntüle 251870
Müsait bi zamanda o şekilde bi kontrol edeyim bakalım farklı bi seviye çıkacak mı

Necat

0

Ekli dosyayı görüntüle 251870
Bu zamana kadar fb7lerde şanzıman yağı sogutucusunun olmadığını biliyordum yeni izlediğim videoda ( Torc destek kanalında ) olduğunu öğrendim. Videoda şanzıman yağının tamamının değişimi anlatılıyor. Ölçüm konusunda da şu dikkatimi çekti ve kullanım kılavuzu ile örtüşüyor. Vitesi N konumuna aldığınızda yağ şanzıman içinde dolaşımı devam ediyor siz motoru durdurur ve belirtilen sürede bakarsanız doğru ölçüm yaparsınız.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri