FC-5 Yüksek hızlarda ön kaput titremesi? Hız limiti hk.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
2018 dizel aracımda problemi dyson ile çözdüm hocam. Kaput sacını tutan ana karkas ile saç arasındaki yapıştırıcı zamanla kendini bırakıyor titreme bundan kaynaklanıyor, kaput izolasyonu yaparken farkeyledim, gri dyson ile saç ve karkasın arasını doldurdum sonrasında bitüself ve dbplate ile yalıtım yaptım, işlem sonrası dizel aracımın cam açıkken gelen o yoğun sesiyle birlikte kaputtaki yüksek hızda ki titremesi de kesildi.

Ad Soyad
Fetullah Yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2019
Sağ ve sol ayar contaları önce sıkılır seviye minimuma indirilir. Kaput kapatılır. Orta kilit tarafından kaputu tutup yukarı aşağıya hareket ediyormu diye kontol edilir. Contaları tam veya yarım tur çevirerek tekrar tekrar kapatılıp her seferinde kontrol edilir. Kaput yerinden oynamadığı zaman işlem tamamdır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Bir şeyi anlayamadım hocam , conta ayarı sonrası kaputu kapattıktan sonra orta kilit tarafından hareket edip etmediğini nasıl kontrol edeceğiz , kaput kapalıyken orta taraftan tutma olayını nasıl yapabiliriz boşluk kalmıyor kaput kısmında tutacak ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir şeyi anlayamadım hocam , conta ayarı sonrası kaputu kapattıktan sonra orta kilit tarafından hareket edip etmediğini nasıl kontrol edeceğiz , kaput kapalıyken orta taraftan tutma olayını nasıl yapabiliriz boşluk kalmıyor kaput kısmında tutacak ?
Eski kasalarda panjur üstü kapandığı için test edebiliyoruz. Öyle bir durum var ise panjur içinde el uzatıp (uygun boşluk var ise) kaputu alttan baskı yaparak test edilebilir. En son yüksek hızda titreme testi yapmak kalıyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar 2 defa uzun yolculuk deneyimimde yüksek hızlarda iken öp kaput gözle dikkat çeker bir şekilde titriyor düşük hızlarda bir sorun yok elimle baktım her hangi bir boşlukta yok?

Bana mühendislik hatası gibi geldi sizlerde de bu şekilde mi diye merak ettim?

Forumda bazı arkadaşlar soruyor dikkatimi çekti hız limiti 215'i geçince devreye girip kendi kendine motor freni uyguluyor araca bilginiz olsun.
2018 Fc5 Aracım aracı ilk sahibinden 2021 yılında aldım ve yola cıktım ön kaputta dalgalanmayı 150 km/h hızdan sonra görüyordum...Yolumun üzerinde Honda yetkili servis vardı,,,,yaşadığım olayı anlattım...Teknik servis bölümüne götürdüler aracımı 20 dk sonra gelmişti,,,,Sanırım ön kaput ayarını düşürdüler....

Sorun çözüldü mü evet çözüldü,,,,fakat şuan çok sert kapatmak zorunda kalıyorum ön kaputu tabi bundan dolayı ön kaput uç kısımlarında sağda ve solda hafif bukle/gamze/hafif yamulma oldu....Güneşte belli bi açıdan bakıldığında belli oluyor,,,,onun haricinde belli olmuyor..

Karar sizin, tecrübeyle sabit....Saygılar

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
Fetullah Yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2019
2018 Fc5 Aracım aracı ilk sahibinden 2021 yılında aldım ve yola cıktım ön kaputta dalgalanmayı 150 km/h hızdan sonra görüyordum...Yolumun üzerinde Honda yetkili servis vardı,,,,yaşadığım olayı anlattım...Teknik servis bölümüne götürdüler aracımı 20 dk sonra gelmişti,,,,Sanırım ön kaput ayarını düşürdüler....

Sorun çözüldü mü evet çözüldü,,,,fakat şuan çok sert kapatmak zorunda kalıyorum ön kaputu tabi bundan dolayı ön kaput uç kısımlarında sağda ve solda hafif bukle/gamze/hafif yamulma oldu....Güneşte belli bi açıdan bakıldığında belli oluyor,,,,onun haricinde belli olmuyor..

Karar sizin, tecrübeyle sabit....Saygılar

Ben de şunu anlamadım , genelde o conta kısmını yükselt diye tavsiye geliyor ama siz de düşürün demişsiniz hangisini uygulamak lazım acaba ?

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
arkadaşlar kaput dalgalanmasını bende zamanında serviste yaptırttım ve kaput altına silikon sıkarak düzelttiler şuan herhangi bir problem yok papuçlarla oynanmadı, bu konu ile ilgili başka bir gönderide yapılan işlemi anlatmıştım.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de şunu anlamadım , genelde o conta kısmını yükselt diye tavsiye geliyor ama siz de düşürün demişsiniz hangisini uygulamak lazım acaba ?
Ben düşürün demedim,,, aracı benden teknik servis elemanı aldı...İçeri götürdü ben ne işlem yaptılar görmedim ,,,,fakat bu olaydan sonra ön kaputu sert kapatmak zorunda kaldım,,,, ayrıca kaputu açtığımda aracın ön tarafa gidince parmağım kaputtaki mandala çok zor giriyor...burdan anladım kaput ayarını düşürdüklerini...

Geri