FC5 Akü bitti marş almadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, bugün bir kardeşimizi polis okuluna götürmek için sabah 6da kalktım. Araca binip marş bastım çok zor aldı. Dedim ki kış şartı birde 2 gündür yasak felan var binmedik ondandır dedim. Devam ettim kardeşim içeri gitti 2-3 saat sürdü geldi. Marşa bir bastım kadran göz kırptı kırptı marş almadı. Allahtan oraya çok kişi geldiği için diğer arkadaşlarımızın aileleri felan ordan bir takviye bulduk o şekilde aracı çalıştırdık.
1.si araç servis bakımlı garantili şuan 50bin km olmak üzere 2,5 senelik akü servisten değişir mi?
2.si akünün küçük olduğunu düşünüyorum 45lik bunun yerine 60lık felan takabilir miyiz?
Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Herkese tekrardan selamun aleyküm bugün sıfır aküm takıldı. Servis aracı incelemiş sorunun ayna cam kapama modülü olduğunu tespit etmişler. Modülü de çıkartmışlar, kaçak yapıyor haberiniz olsun sakın takmayın geri dediler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Akülerin garantisi 3 yıldır, yakın zamanda @renovatio aküyü garantiden değişim yaptırmıştı, linkteki konuya bir gözatmanızı tavsiye ederim. Eğer değişim olursa kapasite olarak servis yine orjinaldeki gibi 45'lik akü koyacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2018
aynen hocam hazır garantin devam ediyorken servise götür, sıkıntı varsa değiştir.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hocam selamün aleyküm servis akünün garantisinin 2 sene olduğunu söyleyerek talebimi reddetti. 2.seferdir araç çalışmıyor dışardan akü almak şart oldu gibi. ne önerirsiniz?

Aracınız
Yazın ben fb7 ye taktırdım hocam. Tam sığıyor. Yeni olduğu için iyi kötü diye yorum yapamıyorum. Ama bir sıkıntı yaşamadım.
sayın hocam biraz araştırdım vartalar 45ah. daha üstü olmuyor bizim araçlara ama yiğit akü mesela bizim araçlar için dar yere 60ah sığdırmış sanırım onu deneyeceğim.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri