FC5 Akü bitti marş almadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, bugün bir kardeşimizi polis okuluna götürmek için sabah 6da kalktım. Araca binip marş bastım çok zor aldı. Dedim ki kış şartı birde 2 gündür yasak felan var binmedik ondandır dedim. Devam ettim kardeşim içeri gitti 2-3 saat sürdü geldi. Marşa bir bastım kadran göz kırptı kırptı marş almadı. Allahtan oraya çok kişi geldiği için diğer arkadaşlarımızın aileleri felan ordan bir takviye bulduk o şekilde aracı çalıştırdık.
1.si araç servis bakımlı garantili şuan 50bin km olmak üzere 2,5 senelik akü servisten değişir mi?
2.si akünün küçük olduğunu düşünüyorum 45lik bunun yerine 60lık felan takabilir miyiz?
Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Herkese tekrardan selamun aleyküm bugün sıfır aküm takıldı. Servis aracı incelemiş sorunun ayna cam kapama modülü olduğunu tespit etmişler. Modülü de çıkartmışlar, kaçak yapıyor haberiniz olsun sakın takmayın geri dediler.
Aracınız
Civic FC5 2018
Servise gittiğinizde akulerinizi ölçüm yapılmasını isteyiniz.Bir aküyü aşırı soğuk ve aşırı sıcaklar performansına etki eder.

Mi Note 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam selamün aleyküm servis akünün garantisinin 2 sene olduğunu söyleyerek talebimi reddetti. 2.seferdir araç çalışmıyor dışardan akü almak şart oldu gibi. ne önerirsiniz?
aleyküm selam hocam. kusura bakma çok geç gördüm mesajını, bildirim gelmiyor cebime. senin adına sevindim halletmişsin.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese tekrardan selamun aleyküm bugün sıfır aküm takıldı. Servis aracı incelemiş sorunun ayna cam kapama modülü olduğunu tespit etmişler. Modülü de çıkartmışlar, kaçak yapıyor haberiniz olsun sakın takmayın geri dediler.

Çözüm

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Asıl problemin kaynağı bulunması daha iyi olmuş. Yoksa tekrar giderdiniz.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Konuyu hortlatmış olacağım ama, 2020 Ağustos çıkışlı exe + aracım 18 bin de dün marş almadı. İlk defa Işık’ların yanıp sondugunu gördüm ve servisi aradım. direk akü dediler. Yaklaşık 4 yıla yakın kullanmış oldum. Sanırım faturası bize kesilecek. Sıfır aldığım astra araciminda aküsü mutluydu ama 4 sene dolup satana kadar bitmemişti. Galiba akülerin de ömrü kısalmış.

Aracınız
Civic FC5 2018
Dün bayram için yol hazırlıklarını yaptıktan sonra marş basmamasıyla ilk şoku atlatıp takviye ile çalıştırıp yola çıktım, neyseki mesafe uzak değil :)

Araç 2018 model, burada yazılanları okudum genel kanı orjinalinden büyük takmayın olmuş.

Şöyle bir araştırdım mutlu akü de 50ah var. Varta akü de 52ah ve 45ah var.

Muhtemelen 50ah ya da 52ah alırım diye düşünüyorum, internetten sipariş verecektim ama sığmama ihtimaline karşı gidip görerek pahalıya alıcaz gibi duruyor. Servise de bir soracagım çok fark yoksa orj her zaman iyidir.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Dün bayram için yol hazırlıklarını yaptıktan sonra marş basmamasıyla ilk şoku atlatıp takviye ile çalıştırıp yola çıktım, neyseki mesafe uzak değil :)

Araç 2018 model, burada yazılanları okudum genel kanı orjinalinden büyük takmayın olmuş.

Şöyle bir araştırdım mutlu akü de 50ah var. Varta akü de 52ah ve 45ah var.

Muhtemelen 50ah ya da 52ah alırım diye düşünüyorum, internetten sipariş verecektim ama sığmama ihtimaline karşı gidip görerek pahalıya alıcaz gibi duruyor. Servise de bir soracagım çok fark yoksa orj her zaman iyidir.
12 V 55 yada 60 A alın....

Benim AKÜ tavsiyem
1.Varta
2 İnci
3.Mutlu

Geri