Civic FC5 FC5 Almak İstyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba. 2017-2019 fc5 1.6 otomatik civic almayı düşünüyorum bu aralar, fakat etrafımdan duyduğum kronik sorunlar var. Bilgi verir misiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba. 2017-2019 fc5 1.6 otomatik civic almayı düşünüyorum bu aralar, fakat etrafımdan duyduğum kronik sorunlar var. Bilgi verir misiniz ?

FC5 yeni bir araç, yavaş yavaş kendini belli eden bazı hususlar var ancak şu aşamada kesin kronik sorunları şunlardır demek için bence erken. Birkaç yıla sonrasında kronik sorunları kendini tam belli edecektir,
Motor açısından FD6-FB7 ile benzerlikleri olduğu için FD6-FB7nin problemler konularına gözatabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Kronik sorunu filan yok millet çamur atıyor şekli güzel. ben arabayı almadan önce arkadaş diyorduki şekli güzel ama performansı iyi değil diyordu bende gidip arabayı aldım arkadaşıda yanıma aldım lafını yedi. Bende alacam dedi. Millet çekemiyor hele ww gurupları. yok koltuk altında çekmecesi yokmuş. Yok gözlük koyacak yer yokmuş. Hepsi basit az paraya yapılacak işler. Sen bi tur at arabayla konfor performans gayet başarılı d sınıfı arabalara bile kafa tutar.

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Beyler ben size bir şey anlatayım bu arabaya binen bir kaç tanıdıgım insan Super b ile karsılastırdı onun arkası daha genıs filan dedi bu arabanın Super b ıle karsılastırılması bile kalıtelı oldugununn işaretidir çünkü super b D sınıfı Honda C sınıfıdır. Yukarıda HAKAN abininde dedıgı gibi hondayı cekemeyenn cok insan var yok gitmıyor yok çok yakıyor vs bılmıyen ve karalama polıtıkası yapan cok insan var bole dıyenlerin araclarını yolda dikiz aynasında goremıyorum ayrıca bir depo LPG ile dizel araclardan az yakıyor buda sefasi .

Piyasa yı ne belirler biliyor musunuz ? "kalite " belirler.

Kaliteli mal hiç bir zaman deger kaybetmez.

Şimdi gelelim Hondaya ,Honda bırakın deger kaybetmeyi daha ustune katıyor ıkıncı el fiyatlarından bu gayet acık anlasılır. Yani Honda bırakın kaliteli olmayı daha ustune katan bir araç .

Bir arac alırken verdıgın paranın hakkı nasıl anlaşılır bılıyor musunuz ?

Sizi daha değişik hissettirebilme duygusuna eriştirebılırse.

Bunu Honda bende başardı onun için Hondayı cok rahat bir sekılde onerebılırım. Bu arada Tofaş tan inip de Hondaya da binmedim piyasadaki bir cok c sınıfı aracı kullandım ve deneyımim oldu.

Onun için

Honda hayat onda

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle gördüğüm eksikliklerden bahsedeyim;
Bazı kaynak yerlerine özen gösterilmemiş. Fabrika üstüne direk boya atmış. Ancak her kapıyı açışta oraya bakılmadığı için dert etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Boya ince. Civicler tazyikli suyu çok sevmez, yakından tutmamanız gerekir. Onun haricinde çeşitli boya koruma ürünleriyle kullanırsanız pek sorun yaşamazsınız.

Gözlüklük, bagaj kaldırma mekanizması gibi basit şeylerin olmaması kullanıcıyı üzüyor.
Çözümü var ikisi de çok uygun maliyete yapılıyor ancak çoğu kişinin segment olarak C Plus gördüğü araçta insan elbette bu özellikleri üreticiden bekliyor.

Sevdiğim özellikleri ise;
Yol tutuş ve konfor dengesini çok başarılı buluyorum. Virajlarda fazlasıyla rijit ve kafası çok dirayetli kesinlikle abartmıyorum tren gibi dönüyor. Direksiyonun netliği ve hisli oluşunu da unutmamak lazım.
Bunların yanında tümseklerde, engebelerde vs konforu da (sedan için konuşuyorum) fazlasıyla iyi.

Motor şanzıman olarak kullanıcının tercihine göre birçok seçenek var.
1.6 125 HP motorlara gitmiyor deniyor ancak tamamen cvt nin hissettirdiği ile alakalı. Atmosferik motor sürdüğünüzün bilinciyle hareket ederseniz kesinlikle üzmüyor.
Gitmiyor diyenler turbo araçlardan inip 1500 - 2000 gibi düşük devirlerde yokuşta koltuğa yapışmayı bekleyenler :)

Donanım olarak bakıldığında Elegance da bile sunulan hayalet gösterge, LED farlar (bu farlara bayılıyorum), koltuk ısıtma, Apple car play & Android auto desteği, sunroof, ön park sensörü gibi orta pakette dahi donanım olarak bonkör davranılmış.

İç mekan olarak incelediğinizde farkedeceksinizdir iç hacim ve 519 lt bagaj hacmi olarak en büyük C segment sedan, arka diz mesafesiyle D segmente göz kırpıyor. Hatta bazı D segment araçlardan daha iyi.

@erenuzel41 hocam bir konuda güzel bir söz söylemişti. Diğer markaların forumlarına bakarsanız yaz başında klima çalışmıyor, araç hararet yaptı diye konular görürsünüz.
Ancak bu forumda bu tarz konular nadir açılır, genelde paylaşımın sebebi de yanlış ürün kullanımından kaynaklanır.
Bu forumda genelde sanayide ustalarla akraba olmamış ve aracını seven kişilerin body kit yaptırdım, cam filmi yaptırdım gibi paylaşımlarını görürsünüz :)

Sadede gelirsem günümüz şartlarında acı gerçek araçlar ederinden çok fazlasına satılmakta.
Ancak bu piyasada, bu fiyata alınabilecek en mantıklı araç olarak görüyorum.
Civic ten başka araca binemiyorum :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2019

Öncelikle hayırlı olsun diyelim şimdiden. Ben daha önceden 2009 hyundai accent ear kullanıcısıydım. 10 sene kullandım aracımı geçen sene temmuzda sattım. Uzun zamandır aklımda hep fc5 modelleri vardı bende araştırdım uzunca forumlar vs. herkes bi şeyler dedi durdu. 2019 ağustos'da sıfır olarak 1.6 benzin lpg fabrika çıkışlı tam otomatik executive aldım. Gayet memnunum araçta tık yok. Şanzuman olarak emin olun ww fark atar vites geçişlerini hissettirmiyor. Araçta istediğin gibi de modifiye yapma imkanında var. Heleki uzun yolda hiç yormuyor araç.

Aracınız
Civic FC5 2019
Şöyle söyleyeyim.
Kolay kolay herşeye tamam diyen biri değilimdir. Kafama yatması gerekir. Düşün sanayideki ustaları bile bezdirmişliğim vardır ara ara. ( Arkadaş bazılarıda kendilerini hiç heliştirmiyor. Onuda belirteyim.) Uzun araştırmalar ve deneyimler sonrası makyajlı fc5 elegans otomatik aracımı aldım. Zerre pişman olmadım. Piyasada fiyat performans açısından alınabilecek en iyi araçtır. Bu ülkede şu para bu para meslelerine felan hiç girmeye gerek yok. Tekrar söylüyorum fiyat performans açısından alınabilecek en iyi araba fc5.
Tek sıkıntı bayi ile anlaşma noktasında yaşayabilirsiniz

Kronik sorunu filan yok millet çamur atıyor şekli güzel. ben arabayı almadan önce arkadaş diyorduki şekli güzel ama performansı iyi değil diyordu bende gidip arabayı aldım arkadaşıda yanıma aldım lafını yedi. Bende alacam dedi. Millet çekemiyor hele ww gurupları. yok koltuk altında çekmecesi yokmuş. Yok gözlük koyacak yer yokmuş. Hepsi basit az paraya yapılacak işler. Sen bi tur at arabayla konfor performans gayet başarılı d sınıfı arabalara bile kafa tutar.

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen kötülüyorlar fakat motor mekanik hiç lafı geçmiyor :)

Geri