Civic FC5 Fc5 arti ve eksileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FB7 2013
Honda’nın bakım masrafları, kalitesiz boyası, plastik kalitesi, kronik soruları (Klima, Göçük, Kaput) yüzünden bende satmayı düşünüyorum. Artı yönleri elbette fazla ancak bazı sorunlar cidden can sıkıcı olabiliyor. Kişinin kafa yapısına göre hitap eden bir araç FC5 bence. Ayrıca birkaç arkadaş güvenlik konusundan bahsetmiş o konuda o arkadaşlara katılmıyorum 20km hızla arkadan çarptığım 2006 Ford Connectin arka tamponunda çizik dahi yokken fc5 in ön tampon Demir’i nerdeyse dümdüz olmuştu ayrıca panjurun ve tamponun kırılmıştı. Bu kadar yavaş bir çarpmayla FC5 in bu hale düşmesi beni güvenlik konusunda çok endişelendirdi.

Masaların değil gerçeklerin peşinden gidin derim. ;)

Aracınız
Civic FC5 2018
Masaların değil gerçeklerin peşinden gidin derim. ;)

Beyefendi masallarda yaşayan sizsiniz. FC5 sahibi bile değilsiniz burda onlarca fc5 kullanıcısının bire bir tecrübe ile yaşadığını konuları kabullenmiyorsunuz kendi gerçeklerinize inanmışsınız dışardan gelen tüm her şeye kulaklarınızı tıkamışsınız. Lütfen konuyu daha fazla uzatmayın. İyi bayramlar iyi forumlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Masal değil ben yerli üretimimiz FC5’te yaşadığım kazamdan bahsediyorum ?

Bende geçen gün Ford Connecte çarptım kendi yerli üretim FB7 kasa Civic aracım ile ön tampon hala yerinde sadece siyah mazgalda çatlak var gözle fark edilmiyor bile Connect araçta arkadan daha çok yamulma vardı ama araç sahibi kaçtı inmedi bile araçtan. ;)

Aracınız
Civic FB7 2013
Beyefendi masallarda yaşayan sizsiniz. FC5 sahibi bile değilsiniz burda onlarca fc5 kullanıcısının bire bir tecrübe ile yaşadığını konuları kabullenmiyorsunuz kendi gerçeklerinize inanmışsınız dışardan gelen tüm her şeye kulaklarınızı tıkamışsınız. Lütfen konuyu daha fazla uzatmayın. İyi bayramlar iyi forumlar.

FC5 kasa aracı tanımak icin sahibi olmak şart mı ? Ben 5 senedir bu aracı takip ediyorum bilmediğim pek bir detayı yok. Teneke diyenler önyargıdan daha çok bir şey bildiklerinden değil onu diyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
FC5 kasa aracı tanımak icin sahibi olmak şart mı ? Ben 5 senedir bu aracı takip ediyorum bilmediğim pek bir detayı yok. Teneke diyenler önyargıdan daha çok bir şey bildiklerinden değil onu diyorum.
Olayın ön yargı ile ilgisi yok. Teneke muhabbetini bilmem almanin en ucuzu ibizasini 5 sene kullandim bundan tok boya kaporta cok daha kaliteli idi. Boyasi kaportasi kötü bu aracın. Bu aracın işçiliği iyi değil. Evet motoru şanzimani sorunsuz ama bu boya ve kaporta ayıbını sineye cekmek anlamına gelmiyor. Bende bunu anlamıyorum adama boya kaporta diyorum adam motor on numara diyor. Konu kaporta motor değil..

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013
Olayın ön yargı ile ilgisi yok. Teneke muhabbetini bilmem almanin en ucuzu ibizasini 5 sene kullandim bundan tok boya kaporta cok daha kaliteli idi. Boyasi kaportasi kötü bu aracın. Bu aracın işçiliği iyi değil. Evet motoru şanzimani sorunsuz ama bu boya ve kaporta ayıbını sineye cekmek anlamına gelmiyor. Bende bunu anlamıyorum adama boya kaporta diyorum adam motor on numara diyor. Konu kaporta motor değil..

Kaporta konusunun abartıldığını düşünüyorum şu eski göçük mağdurları videoları hariç tüm FC5 kasalarda o sorunlar yok bence bir kısım üretimde hatalar olmuştu burada Honda TR krizi yönetemedi tüm onarımları kendisi üstlenmeliydi orada büyük hata yaptılar yoksa kaza yapan FC5 görüntüleri bu aracın kasası teneke güvende histtemiyorum diyenleri yalanlıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Kaporta konusunun abartıldığını düşünüyorum şu eski göçük mağdurları videoları hariç tüm FC5 kasalarda o sorunlar yok bence bir kısım üretimde hatalar olmuştu burada Honda TR krizi yönetemedi tüm onarımları kendisi üstlenmeliydi orada büyük hata yaptılar yoksa kaza yapan FC5 görüntüleri bu aracın kasası teneke güvende histtemiyorum diyenleri yalanlıyor.
Kazadan bahsetmiyorum, boyasının cok ince olmasi en küçük tas sekmesinde boyanin dökülmesi ve kaporta sagda solda göçük olusmasindan bahsediyorum. Bahsettiğim mevzu c sütunu değil.

Aracınız
Civic FC5 2017
Sacın diğer araçlara göre daha ince olacağını sanmıyorum bu konuda bilgisi olan yazsın onların bir standardı vardır Honda kafasına göre sacı ince kullanamaz bence bunlar daha öncede tartışıldı yaya güvenliği icin bir takım farklılıklar var yeni nesil araçlarda benim bildiğim tüm markalarda bu böyle boya konusunda Honda çevreye en az zararı versin diye su bazlı boya kullanıyor opak renklerde diye biliyorum metalik renklerde su bazlı mı sormak lazım kullananlara benim araç su bazlı ilk aldığımda benzer sorunları yaşadım ama 6 ay sonra boya sağlamlaşmaya başladı artık kaput filmi bilmem ne söktüm attım gerek kalmadı. ;)
her markanın müşteri kimliğine göre saç kalınlığı farklıdır Honda kaporta da kaç mm kullanıyor bılmıyorum

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu boya kaporta işçilik hususu geçmişte de çok tartışıldı.
Benim bildiğim Civic serisi zaten hiçbir zaman iyi seviyede kaporta ve boya kalitesi ile işçiliğine sahip olmadı, bu durum FC5e özgü yeni bir durum değil, hep böyleydi.
Civic her daim fiyat/performans/donanım dengesini gözeterek, estetik görünüş ve düşük arıza riski ile uyguna satılarak ön plana çıkarılmaya çalışılan bir araç oldu.
Açıkça şunu söylemek istiyorum, kullanıcı olarak kullandığınız Civic beğeni kriterlerinize uygun değilse satın gitsin ve kendi beğeni kriterlerinize göre bir araca geçin, sorunlarıyla sizi mutsuz eden bir aracı kullanmayın.
Bu konuyu da maalesef ikili polemikler gözlemlediğim için kilitliyorum, herkese iyi bayramlar diliyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri