FC5 İkinci elin fazla olması

38fc5

0
Aracınız
Arkadaşlar bu forum için çok teşekkürler. Ben bu ay içinde gelecek olan zf 9 ileri şanzımanlı dizel executive almayı planlıyorum.
Ama bu kasanın malum ikinci el sitelerinde çok fazla sayıda satılık olmasını neye bağlıyorsunuz
Şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Siz söyleyince baktım, 2016 sonrası 768 Honda Civic varken 1246 tane Corolla var. Megane sayısı 1760. Siz hangi araçlara bakmıştınız?

Arkadaşlar bu forum için çok teşekkürler. Ben bu ay içinde gelecek olan zf 9 ileri şanzımanlı dizel executive almayı planlıyorum.
Ama bu kasanın malum ikinci el sitelerinde çok fazla sayıda satılık olmasını neye bağlıyorsunuz
Şimdiden teşekkürler

Honda bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizdede çok büyük bir kullanıcı kitlesi olan bi marka 2. Eli çeyrek altın gibi bügün koy yarın sat tabiki fazla olucak bizde honda almadan önce şaşırıyorduk bir kere honda alan bidaha başka marka almıyor diye bizde 2000 ies aldık o günden beri honda ile devam

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

38fc5

0
Aracınız
Yani genel bir çoğunluğunun 10.000 km altı olması şüphelendirdi beni arkadaşlar o yüzden kullanıcı arkadaşlara sorayım dedim

Aracınız
Ben ne demek istediğinizi tam olarak anladım. Büyük bir çoğunluğu CVT yüzünden aracını satıyor. Şehir içi sakin kullanımlar için çok iyi, sarsıntısız. Gel gör ki güç istediğin an sizinle aynı düşünmüyor. Kısaca o sert görüntülü arabadaki en büyük 2. ayıp. Zf ile çok daha iyi olacaktır ama o da fiyatta can yakar muhtemelen.

İkinci elde 2016 modellere bakmanız çok yanıltıcı olur. Bu kasa 2016 yılı sonunda (ekim-kasım-aralık) satışa başlandı. 2016 yılında çok sayıda fb7 yani eski kasa model vardı. Arama yaparken 2017/2018 model seçin.

Aracınız
Walla ben vw-audi-bmw-mercedes kullanmış biri olarak civic'in olması gerekenden düşük fiyata satıldığını düşünüyorum ve severek kullanıyorum.Her geçen günde doğru tercih yapmışım diye seviniyorum desem yeridir.

Aracınız
Arkadaşın dediği gibi 2016 sonrası megane ve corolla ilanlarına bakarsanız öyle ortada memnun olmama gibi bir durum yok. Ben 2016 aldım 17k kmde. Adam yine Honda alacağım ama yeni çıkan jiplerden alacağım dedi. Daha ne alacağını kendide bilmiyor sadece markadan emin :) Her sokakta görüyorum neredeyse civic. Bu kadar ilan olması normal değil mi? Kimi başka markaya geçmek için satar, kimi üst paketini almak için, kimi dizelini almak için veya paraya sıkışmıştır. Satar yani gayet normal. Ben civic almadan önce 2. el meganelarada bakmıştım oyak indirimyle alan uyanıklar bayiden çıkarmadan satıyor aracı kar ile. Aynı işi galerilerde yapıyor toyotadada geçerli. üstelik bu markalarda civicten daha çok ilan varken neden çok ilan var diye sorgulamak abes olmuş. Beklenti neydi mesela 2016 civic aradığımda ilan sayısı 50 olsun mu? O zamanda millet diyecekti "ya baksana doğru düzgün ilanı yok demekki tutmamış bende almayayım en iyisi". İnsanlar hep bir açık arama derdinde olduktan sonra bulması kolay. Benim arabamda lpg ile çalışıyor. şöyle kendi kendine hiçbirşey kullanmadan çalışanını yapsalar eyüydü :D.duv.

Son düzenleme:
Geri