FC5 ilk depom bitti, sonuçlar için içeri :)

Aracınız
Civic FC5 2020
@ywzckr hocam öncelikle 105 km ortalamanın üzerini hiç ama hiç görmedim. 95-105 arası idi ortalamam hep. Lpg yi ise BP-SHELL-OPET akaryakıt istasyonlarından alıyorum. Yani shell opet daha ağırlıklı uğradıklarım. Econ modunun yakıta aman aman bir etkisi kesinlikle yok, sadece econ modu açıksa eğer arabanın gaz pedalına ani dokunuşlarda motorun devirlenmesini geciktiriyor ve atak hareketler yapılamadıgından devir saati daha ekonomik bir tavır sunuyor. Benim izlenimim bu yönde oldu. O yüzden uzun yolda econ modunun yakıta bir etkisi kesinlikle yok. Ama ben aracımın gaz pedalını resmen okşayanlardanım. Nerede nasıl gaza basılcağını iyi ayarlıyorum. Arabanın yolda süzülmesine gayret ediyorum başkada hiç bir şey yapmıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
@ENOVA hocam beni de yonetici/moderator sandin sanirim @NoFeaR abimiz gelince bakar talebine. Ben arastirmaci ve bilgiyi paylasmayi seven biriyim sadece.
@siviq hocam Enjektorun yapisini bilmedikce ne sekilde etki edecegini bilemeyiz. Mesela bizim araclar %30-40 tasarrufa varan imkan saglarken sivi diye bilinen prins ust duzey vb sistemlerin %45 e variyor tasarrufu.
Bana kalirsa enjektor nozul capi calisma araligi degismemistir sadece sessizlesmesi icin gelisme olmustur, Buyuk ihtimal benzin ecu ve lpg ecu yazilimindan kaynaklaniyor tamamen.
Bunu da fabrika hicbirimize enjektorleri yenilemez, ama yazilim kaynakliysa destekleyen olursa bu yazilimi elde ederiz yoksa 1-2 mizin basvurmasinin hicbir anlami olmaz, onceki basvurularimdan biliyorum bunu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Başkan değilsen yapalım bu Arge ile Honda ya CEO olman lazım
Peki yazılımdan diyelim @sivig bu görev sana düşüyor ya 2019 arkadaş bulup bi karşılaştırma Yapma gerekecek yada Honda ile diyalok kurman ortaya bu çıktı yazılımsa @sivig öğrenecek bizde Honda ya bastırıp yazılımları isteyeceğiz doğru mu anladım arkadaşlar

Aracınız
Civic FC5 2020
hocam petrol ofisi ve güvenal gaz var onları da denediniz mi ? ben genelde bu iki firmadan alıyorum. bulunduğum yerde çok trafik yok çoğu zamanda şehirler arası kullanımla minimum 400 ve üzeri gidiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 251232Ekli dosyayı görüntüle 251233Ekli dosyayı görüntüle 251234

Gaz fiyatına bak 2,99 usta bugün Shell LPG 3.39 abi bu nasıl bir kÂr farkı ya ben anlamadım
Yalova koruköyün imamı eniştemdi 34 yıl orda imamlık yaptı çok severim yalovayı fakat yokuş falan çoktur çınarcık tarafına gene de yakıt değeriniz güzel bence 100/400:0,25 daha ne olsun usta

Bende 2018 fc5 38 lt lpg 300 km sonra bitiyor full şehir içi nasıl o kadar çıkıyor anmadım araç 22 binde sizin hesaba göre bizim ki çok yakıyor. Araç haziran çıkışlı serviste açtırabilirmiyiz menzil göstergesini acaba

CASPER_VIA_E2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bende 300 320 arası yapıyorum. 425km ilk depo ile nasıl gidebiliyor anlamdım.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
4 ay önce aldım ben aracımı 2016 eco elegans 2 aydır benzinde kullanıyorum ben hep 8 litre civarı çıkardı yakıt benzin ortalama olarak. İki hafta önce uzun yol yaptım 7,3 Litreye düşmüştü yakıt.
Bugün yine doldurdum depoyu 250 küsür KM kadar yol yapmıştım karma yakıt şehir içi şehir dışı ve sonunda 6,6 Litre yakıtı yakaladım.Bu benim için mükemmel bir değer.
Parasal değerleri maalesef yakıtların uçuk fiyatlar ülkemizde. Kullandıkca,araca alıştıkça değerler düşüyor. Ama dediğim gibi yakıt pahalı.1 Litre benzin 6,64 TL Yoksa araçların yakıtı normal.
LPG de aldığım değerler ise genelde hep 10 Litre kadardı ortalama yakıt karma olarak.LPG opet 3,55 TL

yumit

0
Aracınız
Gaz fiyatına bak 2,99 usta bugün Shell LPG 3.39 abi bu nasıl bir kÂr farkı ya ben anlamadım
Yalova koruköyün imamı eniştemdi 34 yıl orda imamlık yaptı çok severim yalovayı fakat yokuş falan çoktur çınarcık tarafına gene de yakıt değeriniz güzel bence 100/400:0,25 daha ne olsun usta

hocam maalesef o fiyat zamlardan önceydi şu an en ucuz 3.27 petrol ofisi burda bildiğim kadarıyla

Geri