Fc5 kablosuz şarj

kayhanbozkus

0
Yönetici
@ottoyusuf type c ile hizli sarjin alakasi yok sadece yeni telefonlarda sarj girisini degistirdiler o kadar dediginiz olay telefonun ve kablosuz sarj unitesinin ozelligine bagli mesela telefonunuz kablosuz da hizli sarji desteklemiyorsa hizli sarj edemezsin ayni sekilde telefon hizli sarji destekliyor ama unite hizli sarj etmiyorsa yine istediginize ulasamazsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

@ottoyusuf type c ile hizli sarjin alakasi yok sadece yeni telefonlarda sarj girisini degistirdiler o kadar dediginiz olay telefonun ve kablosuz sarj unitesinin ozelligine bagli mesela telefonunuz kablosuz da hizli sarji desteklemiyorsa hizli sarj edemezsin ayni sekilde telefon hizli sarji destekliyor ama unite hizli sarj etmiyorsa yine istediginize ulasamazsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Bilgi eksikliğiniz var. Type c ile daha hızlı enerji aktarımı ve daha hızlı veri transferi gerçekleşir eski sisteme göre. Arkadaşın önerdiği aliexpress teki ürün Type c çıkışlı değil. Benim kullanacağım ünite hızlı şarj destekli, üniteye güç verecek adaptör de hızlı şarj destekli olacak. Telefonda Type c.
Kesinlikle öyle sadece girişi değiştirildi diye bir durum yok. Amper değerleri bile farklı ve enerji giriş çıkış değerleri bile farklıdır Type c konektorlerinin.

Dostum, benim ve benim gibi paylaşımını okuyan arkadaşların kafasında canladıramadığı nokta şu.
Telefonu kablosuz şarj pedine koyup, kablo kullanmadan larj edecek isek type c girişi olan telefonun bize ne etkisi var?
Acaba senin aldığın şarj pedinin girişi type c girişi de, o nedenle hızlı şarj yaparım mı demek istedin?

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dostum, benim ve benim gibi paylaşımını okuyan arkadaşların kafasında canladıramadığı nokta şu.
Telefonu kablosuz şarj pedine koyup, kablo kullanmadan larj edecek isek type c girişi olan telefonun bize ne etkisi var?
Acaba senin aldığın şarj pedinin girişi type c girişi de, o nedenle hızlı şarj yaparım mı demek istedin?

Hocam bakın soyle açıklayayım. Benim cihaz Type c girişi var. Yani en son nesil hızlı şarj sistemine sahip. Buna enerji verecek olan kablosuz şarj pedide enerji verirken bu Type c portu ile aktarirsa cihaz daha hızlı şarj olur. Aslında siz telefonunuzu bu ped ile ne kadar sürede şarj ediyorsunuz onu söylerseniz daha iyi anlaşılır. Örneğin benim kullanacağım sistem ile telefon yüzde 10 lardan yüzde 100 seviyesine 1 saat 22 dk da ulaşıyor.

Bu arada hızlı şarj yapan modeli 85 tl ye düşmüş. Almak isteyenler kaçırmasın derim

TRY 85.01 61%OFF | Özel on-board QI kablosuz telefon şarj Pad Paneli Araba Aksesuarları Için Honda Civic 10th 2016 2017 2018
https://s.click.aliexpress.com/e/baF2Nfjw

Cihaz nasil acaba ? Telefona herhangi bir zarari olur mu kalite anlaminda merak ediyorum.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yine anlayamadım; resimleri bekliyoruz :)
Hocam bakın soyle açıklayayım. Benim cihaz Type c girişi var. Yani en son nesil hızlı şarj sistemine sahip. Buna enerji verecek olan kablosuz şarj pedide enerji verirken bu Type c portu ile aktarirsa cihaz daha hızlı şarj olur. Aslında siz telefonunuzu bu ped ile ne kadar sürede şarj ediyorsunuz onu söylerseniz daha iyi anlaşılır. Örneğin benim kullanacağım sistem ile telefon yüzde 10 lardan yüzde 100 seviyesine 1 saat 22 dk da ulaşıyor.

Cihazin Type C girisi ile kablosuz sarjin ne alakasi var bende anlayamadim.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Ürünü bugün montaj işini halletmiş olacağım. Eğer Type c kablosu ile pad güç alırsa daha hızlı şarj eder. Eski nesil usb kablosu güç alırsa daha yavaş şarj eder. Anlatmak istediğim bu. Benim telefon Type c olduğu için kullanacağım pad Type c ile güç alacak. Böylece daha hızlı şarj olacak. Dediğim gibi arkadaş şarj süresini paylaşırsa mesele çözülür. Benim amacım cihazın hızlı şarj olması evde aldığım şarj olma sürelerini araçta da alacağım. Yukarıdaki verilen üründe telefonda yüzde 10'lardan yüzde yüz seviyesine getirmek en az 2.30 saat sürecektir hatta daha fazla.

Geri