Civic FC5 Fc5 Kışlık Lastik 205/60/R16

gunesec

Özel Üye
Hocam Allah korusun ancak olası bir kaza halinde kasko eksperi lastik ölçülerini kontrol ederek orijinal ölçü dışı lastiklere ödeme yapmayabiliyor. Dolayısıyla 215/55/R16 kullanmanız hem güvenlik hem de ileride mağduriyet yaşamamanız açısından mantıklı olacaktır.

Bu konuda net bilgi mi yoksa varsayım mı? İlk defa duydum böyle bir şey ama tırsmadım değil:) 17' jant taksak kasko dışı kalacak yani!

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu konuda net bilgi mi yoksa varsayım mı? İlk defa duydum böyle bir şey ama tırsmadım değil:) 17' jant taksak kasko dışı kalacak yani!

Kesin bilgi ama ekspere göre değişir. Mesela araç pert olursa kasko firması zararını minimuma düşürmek için her şeyi irdeler. Diğer sorunuz için ise kasko poliçenizde 17" jant bilgisini güncellemeniz durumunda olası bir hasarda ödeme alırsınız. Başka bir örnek cam filmi yaptırdınız ve bunu aksesuar olarak kaskoya işletmediniz. Aracınızın camı kırıldığında sadece cam değişimi yaparlar ancak cam filmini telafi etmezler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Konuyu açtığımda bahsettiğim kışlık lastiği satın aldım gayet memnunum..
images (1).jpegimages.png
Aldığım lastik
Nokian 205/60 R16 92H WR D4 Kış Lastiği

Korktuğum gibi bi sürtme ile karşılaşmadım.. Sürüşte de birşey fark etmedim.. Şansıma kar yağmadı daha karda deneyemedim ama yol tutuşundan gayet memnunum..
Yakıtta gözle görünür bir değişim olmadı ben fark etmedim.. Şehir içi kullandım şimdiye kadar.. Uzun yola çıkmadım belki uzun yolda hissedilir..
Araç hesaplamalara göre yaklaşık 1 cm yerden yükseldi..
Islak zeminde tutuş da gayet tatmin edici..
Kara jantta takılı lastikler direk kendim jant değişimi yaptım kışlıkları takarken..
Corolla kara jantı buldum çıkma onu taktım..
Bu arada aracın kendi bijonları dediğim teneke janta uyum sağlıyor.. Bijon almadım..
Ama her sürüşten sonra bijonları sıkmak lazım yaklaşık 6 7 kere farklı günlerde sıktım ben tam oturana kadar..

Geri