FC5 KOLTUK ISITMA

Ad Soyad
Ünal ertuğ
Aracınız
Civic FC5 2017
Yolcu tarafı koltuk ısıtma açtığım da 30-40 sn çalışıyor sonra devrenden çıkıyor elektirikciye gittim obd bağladı hata kodu vs çıkmadı

Image1665418719.661891.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Tam bir yılı geçti üstünden yapa bilene denk gelemedim koltuk değişecek dediler işin için çıkıyorlar kolayına gelen yolu seçiyorlar bugün kendim söktüm koltuğu içi açtım bozulma ihtimali olan toplam 3 parça var 1. Koltuk ısıtma beyni sağ yolcu koltuğun altın bulunur 2. Termik sensör güvenlik sensörü aşırı ısınma da sigorta görevi görür 3. Ntc denen küçük bir sensör mevcut ısı takibini yapar beyine gönderir sinyali ısıyı denge de tutmak için kullanılır
Benim sonurum ntc sensör bozulmuş ısı bilgisini beyne gönderemiyor du siparişini verdim 2-3 güne elime gelir

Parçanın maliyeti 8 tl

Image1700167443.199509.jpgImage1700167471.353777.jpgImage1700167477.951279.jpg

Ad Soyad
Ünal ertuğ
Aracınız
Civic FC5 2017
NOT KLIMA SORUNUM DA VAR SICAK MODA ALIP AUTO TUŞUNA BASTIĞIM DA YOLCU TARAFI SOĞUK ŞÖFÖR TARAFI SICAK VERİYOR AC DEVREYE GİDİYOR ARACIM 2017 elegance yani tek bölgeli kılıma özelliği var aracın

Ad Soyad
Ünal ertuğ
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam problemi çözebildiniz mi. Bende de şuan şoför koltuğunda aynı sorun var da. Yanıt verebilirseniz sevinirim

Maalesef çözemedim daha obd bağlandı hata kodu çıkmadı sizin klıma da sorun var mı yolcu tarafı ile şöför tarafı aynı mı ısıtıyor veya soğutuyor

Garantisi yok mu aracınızın ?
Neden servise götürmediniz..
ECM ile alakalı ve klima yönlendiriciniz de bir problem olduğunu düşünüyorum.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Maalesef çözemedim daha obd bağlandı hata kodu çıkmadı sizin klıma da sorun var mı yolcu tarafı ile şöför tarafı aynı mı ısıtıyor veya soğutuyor

Hocam yaz boyu klimayı kullandım fakat bir fark hissetmedim. Havaların soğuması nedeniyle koltuk ısıtmalari test etmek amacıyla calistirdigimda bu problemle karşılaştım.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Garantisi yok mu aracınızın ?
Neden servise götürmediniz..
ECM ile alakalı ve klima yönlendiriciniz de bir problem olduğunu düşünüyorum.
2017 model benim. Ek arka ve ön far vs işlem olduğu için garanti kapsamından çıkıyor benim araç. Ben yine de periyodik bakimim geldiğinde göstericem de malum fiyatlar pahalı oluyor. Dışarıda erkenden halledebilecegim bir şey mi diye kök sorunu anlamaya çalışıyorum. Ecm nedir tam olarak hocam.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Tahmin yürütecek olursak, klimada sağ sol ısınmama sorunları genelde kalorifer peteğinden olur, petek tıkalıdır ve su o bölgede devir daim yapmadığı için petek soğuk olur ve soğuk üfler, koltuk ısıtmaya gelince, arıza yüksek akım koruma arızası gibi, yani koltuk ısıtma gereğinden fazla akım çekiyor ve beyin bunu fark edip otomatik olarak kapatıyor, bunu petek ile bağdaştıracak olursak (tabi kabloların nerden geçtiğini bilmiyorum sadece tahmin yürütüyorum) petek tıkalı ve bir miktar su kaçırıyor olabilir (nemlenme) buda sağ koltuk ısıtma kablosunda oksitleme yapmış olabilir, hepsi bir tahmin.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sağ sol ısınmama sorunları petekten olmaz ya ısınır ya ısınmaz, dijş
Tal klimalarda yönlendirici klapeler olur kapakçıklar onlar tam açılamaz ve
Ya kapanamaz ise istenen sıcaklık o bölgeye gitmeyebilir. Koltuk ısıtma ise ped arızalı olabilir diye düşünüyorum

LYA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri