Fc5 motordan gelen su sesi

Aracınız
Civic FC5 2016
Aracım fc5 conta yakmış ve yaptırdım sıkıntı yoktu 1000 km sonra antifiriz değişimi sonrası motordan su sesi gelmeye başladı ustaya götürdüm havasını aldım dedi (normalde bunlar kendi alırmış ustada şaşkın) 2.defada aldım daha yapacağım bişey yok dedi ve halen sorun devam ediyor ne yapabilirim

Aracınız
Civic FC5 2016
Asıl önemli mesele bu dediğiniz olmalı. Antifiz koyarken sisteme hava girmiş. Usta var, ustacık var. Regülatöre çekilen hortum kısa olup bağlantı yerleri sıkı yapılırsa güzel olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Yanlız aynı lpg de kullndım sıkıntı yoktu antifirzden sonra başladı ses şimdi denedim sıcakkende var ustam fan açıyor 4 defa açtrdım havasını alırmı diye olmuyor su haznesindedr küçük lüçük baloncuk oluşuyor fan açtımı kesiyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yanlız aynı lpg de kullndım sıkıntı yoktu antifirzden sonra başladı ses şimdi denedim sıcakkende var ustam fan açıyor 4 defa açtrdım havasını alırmı diye olmuyor su haznesindedr küçük lüçük baloncuk oluşuyor fan açtımı kesiyor
Havasını aldırırken fan açtırırken klima sıcakta yani HI konumunda ve AC OFF konumundamıydı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Değişik bir durum söz konusu olabilir. O zaman sisteme hava girecek yerler elden geçirilmesi gerekiyor.
> Antifiriz koyma esnasında sisteme hava girmiş olabilir.
> Lpg regülatöründen sisteme gaz girişi olabilir
> Contadan sisteme hava girişi olabilir.
> Başka olabilecek sebeplerden bilen varsa ekleyebilir.

Aracınız
Civic FC5 2016
> Değişik bir durum söz konusu olabilir. O zaman sisteme hava girecek yerler elden geçirilmesi gerekiyor.
> Antifiriz koyma esnasında sisteme hava girmiş olabilir.
> Lpg regülatöründen sisteme gaz girişi olabilir
> Contadan sisteme hava girişi olabilir.
> Başka olabilecek sebeplerden bilen varsa ekleyebilir.

Ustayla görüştüm kalorifer sisteminde hava olabilirmi diye olur dedi salı günü bakcak gidip sonucu yazarım

Aracınız
Civic FC5 2016
Havasını aldırırken fan açtırırken klima sıcakta yani HI konumunda ve AC OFF konumundamıydı?
Evet bugün yine uğradtım su hazne kapağını açtım kalorıferde sona dayadım ilk fan açtı kaloriferide açtım normalde 2 fanda alır dediler ama bn 4 fan açtırdım yine yok ama sanki eskiye göre biraz azaldı gibi kalorıfer sistemine bakcak salı günü sonuç ne olcak bakalım

Aracınız
Civic FC5 2016
Evet arkadaşlar sorun çözüldü büyük araştırmalar sonucu sorunu ustama danıştım ve kalorifer suyunun hava yapma ihtimali üzerine gidildi vede sorun kalorıfr suyu ve sağ tarafda ısıtmıyor soğutmuyordu sorunu usta çözdü sıfır sorun herkeze tskederim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet arkadaşlar sorun çözüldü büyük araştırmalar sonucu sorunu ustama danıştım ve kalorifer suyunun hava yapma ihtimali üzerine gidildi vede sorun kalorıfr suyu ve sağ tarafda ısıtmıyor soğutmuyordu sorunu usta çözdü sıfır sorun herkeze tskederim
Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız

Konunun üstünden baya geçmiş ama, en son hangi işlemi yaptınız petek mi değişti temizlendi mi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bizim bir arkadaşın fc5 inde de sizin yaşadığınız aynı sorun mevcut. Araç soğukken aracın içinde şelale var gibi su geliyor. Sağ iki ızgara buz gibi hava veriyor diğerleri sıcak. İnsan su sesinden huzur buluyor ama biraz da can sıkıyor :)
Ne gibi işlemler yapıldığını söyleyebilir misiniz

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
bu sorunun aynisi mevcut çözümü bulabildiniz mi? birebir yaşıyorum
Bizim bir arkadaşın fc5 inde de sizin yaşadığınız aynı sorun mevcut. Araç soğukken aracın içinde şelale var gibi su geliyor. Sağ iki ızgara buz gibi hava veriyor diğerleri sıcak. İnsan su sesinden huzur buluyor ama biraz da can sıkıyor :)
Ne gibi işlemler yapıldığını söyleyebilir misin
Ne gibi işlemler yapıldığını söyleyebilir misiniz

Geri