FC5 Polen filitresi

Aracınız
Honda CRV
Zaten internetten alıcan yagını yag fıltrenı hava fıltrenı polen fıltrenı. HAva ve polenı kendınız değişin. Yagınızı ve yağ filtrenızı sanayıde 30 40 tl ustalar degısıyor Standart Bi bakım malıyetı en fazla 250 tl 300 tl oluyor Servıse 1000 tl vermeye gerek yok. Önemli şeyler Araç kullanım kıtapcıgında yazıyor onları da takıp edıyorum ben. Zamanı geldı mı onları da degıştıyorum. Zaten yetkılı servısın de yaptıgı bu Herşey kıtapçıkta yazıyor.
Mazda 3 için
her 40 bın de fren hıdroliği degıscek
her 100 bınde bır sanzıman yagı ve süzgeci degıscek
her 100binde bir iridyum bujı
antfırız ıcın FL22 koyarsan 5 yılda bır dıger markalar ıcın 2 yılda bır. Balatayı kendınız kontrol edıcenız. :D Başka da bakımı yok Servıse 1000 tl vermeye gerek yok Kitapcıkt hersey yazıyor

İki ay önce Honda CRV ye aldım n11 den polen fıltresı 60 tl felandı bosch marka kendım taktım. Servıste 300 e yakındı Yazık günah

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Peki sorun hala devam ediyorum?
Servis ne diyor bu konuya?
Bu koku ile araç araç kullanmak hiç keyifli değil, nasıl çözülecek anlamadım
servise götürdüm ücretsiz olarak tekrar hava kanallarına temizlik yaptılar. 2-3 gün güzel böyle limonlu birşeyler koktu. sonra tekrardan koku olmaya başladı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Malesef O kötü koku benim araçta da geliyor. Klima açıkken sıkıntı yok klimayı hiç açmaz isem yine sıkıntı yok, lakin klimayı kapadığımda hava verme işlemi devam ediyor içeri kötü koku salıyor. Ama ben çözümünü buldum.
Tekrar klimayı açıyorum sıkıntı kalmıyor :D

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoyanC

0
Birebir aynı sorun bende de var, 2017 FC5 Elegance Eco. Tahminim; klimayı kapattıktan sonra nemlenen radyatorde oluşan bakteriler. Bir süredir kapatacağım zaman önce A/C Off yapıyorum, sonra fanı kapatıyorum. Bir de Sonax’ın klima koku giderici spreyini denedim. 80₺, 1 hafta oldu, şimdilik gitti koku. Devam ederse bir vites daha yürüyeceğim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benimde aynı şey başıma geldi usta ile konuştum acaba dedim hava kanalında kedi tuvaletini yaptı dedim filtreye baktım tertemiz bi güvendiğim usta ile konuştum bu kasalarda hava kanalları altta önceki modellerde üstte ve ızgaralı olduğu için yaprak bile gelse içine girmiyordu ama bu modellerde maalesef yaprak içeri
Girse ıslansa rütubet bile yapsa o koku geliyor yıkatsak da yine aynı sorunu yaşayacağız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
hondada malesef ar-ge çalışmasını honda mühendislerinin yerine biz kullanıcılar yapıyoruz.

Geri