Civic FC5 FC5 Şanzıman yağı değişimi

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracımı 20bin bakımını yaklaşık 3-4 ay önce serviste yaptırdım kasım 2021de , bakımı yaptırırken şubat ayında şanzıman yağı bakımınız geliyor dendi, biraz geciktim dün fiyat aldım 1400 tl dendi fiyat fazla geldi bide kime sorsam erken diyorlar, 30-40binde yaptır diyor, servise sordum geç kalırsnız sorun olur diyor, bazı arkadaşlarım sanayide yaptır diyor,

ne yaptırmalıyım arkadaşlar fikirlerinizi merak ediyorum, firma para içinmi acele ettiriyor bakımı bile 1500 civarına yaptırmıştım

aracım 2020 1.6 eco elegance 23bin kmde

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Maalesef enflasyonla birlikte oto yedek parça ve bakım fiyatları da uçuyor.
CVT Şanzıman yağı için rutin bakım prosedürü 2 yıl/40bin km geçiyor, km.yi doldurmamışsınız ama yıl olarak değişim vakti gelmiş olabilir, servisin şanzıman yağını değiştirin diye belirtmesinin nedeni muhtemelen sistemde süre uyarısı vermesi.
Garantinin devamını istiyorsanız servisin belirttiği sürede değişim yaptırmanız gerekli.

Aşağıdan periyodik değişim tablosunu inceleyebilirsiniz.
1649180322528.png

Aracınız
Civic FC5 2017
Şanzuman şakaya gelmez
Hem Garantisi devam etsin Hemde kafam rahat olsun diyorsan kitapçığında yazan şanzuman yağ degişim için 40 bin 2 yıldır.
Kesinlikle şanzuman konusunda serviste değişin derim.
Garanti işi sizin önemli olmada bile şanzuman yağ bakım için servisten şaşmayın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Servisin sözü dinlenecekse bu meseleyi başa yazarım. Şanzıman yağ değişimi diyorlarsa değiştirin. Kesinlikle servis dışında yaptırmayın derim.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Velev ki dışarıda yaptrıdınız. Şanzıman yağı dışarıda da çok ucuz bir şey değil ki. 1000 liraya halletseniz 400 lira farkeder. Velev ki erken diye düşünüp hiç yaptırmadınız 1400 liraya garanti bozdurmaya değer mi? Değişim periyodu erken olabilir ama sonuçta erken de olsa sağlıklı bir şey yapılacak. Boşuna para veriyoruz gibi düşünmemek gerekir.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracımı 20bin bakımını yaklaşık 3-4 ay önce serviste yaptırdım kasım 2021de , bakımı yaptırırken şubat ayında şanzıman yağı bakımınız geliyor dendi, biraz geciktim dün fiyat aldım 1400 tl dendi fiyat fazla geldi bide kime sorsam erken diyorlar, 30-40binde yaptır diyor, servise sordum geç kalırsnız sorun olur diyor, bazı arkadaşlarım sanayide yaptır diyor,

ne yaptırmalıyım arkadaşlar fikirlerinizi merak ediyorum, firma para içinmi acele ettiriyor bakımı bile 1500 civarına yaptırmıştım

aracım 2020 1.6 eco elegance 23bin kmde
Sanayide yaptır diyen arkadaşların hangi bilgiye dayanarak diyor acaba çok merak ediyorum :)
Sanayide bu şanzıman yağını bulan ve ya bulunduran kimse bulamazsınız. O yüzden serviste yaptırmanız şart.
Vaktine gelirseniz bu süreler ve kmler çok uzun süre dayanması için şanzımanın. Eğer siz süreyi geçirirseniz şanzımanın ömründen yemiş olursunuz.
He ben ömürlük kullanmıcam zaten satarım derseniz de bilinçli kullanıcılar aracın bakım geçmişine baktığı zaman bu durumu fark etmesi durumunda ya fiyat kırılacak ya da satış iptal olcaktır.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Sanayide yaptır diyen arkadaşların hangi bilgiye dayanarak diyor acaba çok merak ediyorum :)
Sanayide bu şanzıman yağını bulan ve ya bulunduran kimse bulamazsınız. O yüzden serviste yaptırmanız şart.
Vaktine gelirseniz bu süreler ve kmler çok uzun süre dayanması için şanzımanın. Eğer siz süreyi geçirirseniz şanzımanın ömründen yemiş olursunuz.
He ben ömürlük kullanmıcam zaten satarım derseniz de bilinçli kullanıcılar aracın bakım geçmişine baktığı zaman bu durumu fark etmesi durumunda ya fiyat kırılacak ya da satış iptal olcaktır.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Katılıyorum. Özellikle yeni araçlarda servis bakım kayıtlarının olması hem km orijinalliği hem de aracın temizliğine olan güven açısından önemli. Bir nevi servise verdiğiniz parayı satarken alıyorsunuz denilebilir. 3-4 yaşındaki bir aracın servis kaydı varsa bu onu satarken servis kaydı olmayan araca göre öne çıkarır.

Aracınız
Civic FC5 2020
çok teşekkür ederim arkadaşlar tek tek cevaplarınız için, muhtemelen serviste değiştireceğim ama şubat değiştirmem gerekirken mayıs başına kalacak ama araç yatıyor şuan km yapmıyor, sorun olmaz diye düşünüyorum zaten 40bin km belirtmişsiniz

Aracınız
Civic FC5 2020
Maalesef enflasyonla birlikte oto yedek parça ve bakım fiyatları da uçuyor.
CVT Şanzıman yağı için rutin bakım prosedürü 2 yıl/40bin km geçiyor, km.yi doldurmamışsınız ama yıl olarak değişim vakti gelmiş olabilir, servisin şanzıman yağını değiştirin diye belirtmesinin nedeni muhtemelen sistemde süre uyarısı vermesi.
Garantinin devamını istiyorsanız servisin belirttiği sürede değişim yaptırmanız gerekli.

Aşağıdan periyodik değişim tablosunu inceleyebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 268255
sürede geç kaldım biraz ama genede serviste yaptırsam bile garanti kapsam dışında kalırmı?

aracımı da şubat 2020 de almıştım, 2 yıl oldu, sadece sorun olur mu bu endişelendiriyor ama araç yanımda değil kapıda yatıyor, mayıs başında yanımda olacak

Aracınız
Civic FC5 2020
Velev ki dışarıda yaptrıdınız. Şanzıman yağı dışarıda da çok ucuz bir şey değil ki. 1000 liraya halletseniz 400 lira farkeder. Velev ki erken diye düşünüp hiç yaptırmadınız 1400 liraya garanti bozdurmaya değer mi? Değişim periyodu erken olabilir ama sonuçta erken de olsa sağlıklı bir şey yapılacak. Boşuna para veriyoruz gibi düşünmemek gerekir.çoı
çok bildiğim bişey değil, dediğiniz gibi 1000 tl leri buluyorsa 400 tl için tabiki servisten şaşmamalı?

Geri