FC5 Sunrooftan gelen ses

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bu tür şeylere çok hassas kulağı olan ve çok takıp sürekli aracı dinleyen biri olarak söylüyorum... Sunroof olan her arabadan bu tür sesler geliyor. Torpidodan, kafalıklardan veya başka bir iç aksamdan gelen sesler her arabada var. Tabi aracın ne kadar bozuk yolda kullanıldığına bağlı bunlar. Passat kullanıyor abim ondada var yani bunlar honda ya has sorunlar değil. Bi noktadan sonra bunları takmamaya başladım. Aracınızı sevin çünkü her markanın her aracın kronik problemleri vardır. Sonuçta insan yapısı Bence honda parasının karşılığını veren en iyi markalardan biri. Keyfini sürün...

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla hocam ben bu arabayı aldım ama pişman oldum. Sinirlerim bozuluyor artık araca bindiğimde.
Benim yaşadığım hayal kırıklıkları ve sorunlar şunlar ;
1- Fabrikasyon lpg arabalarda yol bilgisayarında ne ortalama yakıt ne anlık yakıt ne menzil hiçbir şey göremiyorsunuz. (100.000 tl para ver araba al. Olaya bakın. İnanılır gibi değil ki bize her bilgiyi ekranda görüyorsunuz demişlerdi)
2- Arabada Bluetooth sorunu var. Telefon bağlansa bile bağlı değil diyor. Telefonu şarj için usb ye başladığımızda müzik sesi kesiyor tekrar çalmak için 40 takla atıyoruz kabloyu çıkar Bluetooth kes tekrar bağla vs inanılmaz Çan’ımı sıkıyor. (Elegance 5”ekran)
3- Araba bazen (ayda 2-3 kere) çalışmıyor. Marşa basıyorum gıy gıy gıy ediyor ama çalışmıyor. Cidden delireceğim artık.
4- Sürücü camı açıp kapanırken kapı üstünde ki döşeme hareket ediyor. (Diğer camları bilmiyorum)
5- CVT şanzıman ile sürücü arasında iletişim problemi var. Bazen gaza az basıyorum. Çok basmış gibi tepki verip güzel ilerlerken bazen gaza bassamda araba gitsem mi gitmesem mi modunda takılıyor. S moduna aldığımda da devir 2500 e sabitlemiyor ama ayağımı gazdan çektiğim an sanki fren yapıyormuşum gibi komperasör etkisiyle araba yavaşlıyor.
6- Klima otomatik modda sürekli ayağa veriyor havayı. Diğer yerlere vermek istediğimde oto mod devreden çıkıyor çok saçma.
7- Arabanın yakıtı cidden bir LPG’li araca göre fazla.
8- Göçük, bagaj ayarsızları vs derken.

Bu aracı cidden satacağım. Çok pişmanım

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Valla hocam ben bu arabayı aldım ama pişman oldum. Sinirlerim bozuluyor artık araca bindiğimde.
Benim yaşadığım hayal kırıklıkları ve sorunlar şunlar ;
1- Fabrikasyon lpg arabalarda yol bilgisayarında ne ortalama yakıt ne anlık yakıt ne menzil hiçbir şey göremiyorsunuz. (100.000 tl para ver araba al. Olaya bakın. İnanılır gibi değil ki bize her bilgiyi ekranda görüyorsunuz demişlerdi)
2- Arabada Bluetooth sorunu var. Telefon bağlansa bile bağlı değil diyor. Telefonu şarj için usb ye başladığımızda müzik sesi kesiyor tekrar çalmak için 40 takla atıyoruz kabloyu çıkar Bluetooth kes tekrar bağla vs inanılmaz Çanımı sıkıyor. (Elegance 5ekran)
3- Araba bazen (ayda 2-3 kere) çalışmıyor. Marşa basıyorum gıy gıy gıy ediyor ama çalışmıyor. Cidden delireceğim artık.
4- Sürücü camı açıp kapanırken kapı üstünde ki döşeme hareket ediyor. (Diğer camları bilmiyorum)
5- CVT şanzıman ile sürücü arasında iletişim problemi var. Bazen gaza az basıyorum. Çok basmış gibi tepki verip güzel ilerlerken bazen gaza bassamda araba gitsem mi gitmesem mi modunda takılıyor. S moduna aldığımda da devir 2500 e sabitlemiyor ama ayağımı gazdan çektiğim an sanki fren yapıyormuşum gibi komperasör etkisiyle araba yavaşlıyor.
6- Klima otomatik modda sürekli ayağa veriyor havayı. Diğer yerlere vermek istediğimde oto mod devreden çıkıyor çok saçma.
7- Arabanın yakıtı cidden bir LPGli araca göre fazla.
8- Göçük, bagaj ayarsızları vs derken.

Bu aracı cidden satacağım. Çok pişmanım

kardeş elegance bilmiyorum ama exe kullanıyorum yazdığın maddelerin hiç biriyle ilgili sorunum yok, fb7 vardı bende sattım exe aldım iyikide almışım cvt inanılmaz keyifli ve ekonomik sakin kullanan biri için 1 ve 2. vites arası gerçekten lazım yani buçuklu vitesler fb7 de km de 33kr iken şuan 30kr nin altına düştü tüketim, konfor ayrı bir tat veriyor, iyiki elegance felan almamışım exe ye 10 lira fazla vermek mantıklı herşey mevcut ekranda her bilgiyi görüyorsunuz ses olayına gelince benimde kafamın üstünden kasislerde geçerken bir çıtırdı geliyor ama sürekli değil sadece araç sallandığında kasislerden geçerken geliyor götürmedim henüz ama çok kafaya takacak bir durum değil, arkadaşım 2014 model bmw aldı 150 bin tl ye ondada geliyor sesler dikkatli dinleyince arabanın her yerinden sesler geliyor ama müziği açıp arkana yaslandınmı hepsi kayboluyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracım FB7 olduğu için diğer sorunlarınıza birşey diyemem ama klima ile ilgili yazmış olduğunuz şey aslında bir sorun değil. Kışın içeriyi ısıtmak için klimayı çalıştırdığınız durum için yazmış olduğunuzu sanıyorum. Klimayı otomatik modda yüksek sıcaklık ayarında çalıştırırsanız, ayarlamış olduğunuz sıcaklık değerine gelene kadar ya da yazılıma bağlı olarak o sıcaklığa yakın belli kademeye yanaşana kadar klima önce ayaklara üfleme yapıyor. Dikkatli ve sabırlı takip ederseniz daha sonra ayak ve ön panelden üfleyecek şekilde otomatik olarak değiştiğini görürsünüz. Bunun sebebi yazılım yapılırken konfor ve verimliliği sağlamak için basit fizik kurallarının düşünülmüş olmasıdır. Isınan hava genleştiği için yoğunluğu azalır ve yükselir, bu durumda klimanın ayaklara sıcak hava üflemesi ile araç içinde sıcak ve soğuk hava hızlı ve rahat bir şekilde yer değiştirir. Isınan hava yükselirken hem ayak tarafı ısınmış olur hem de yine üst bölgeye sıcak hava ulaşmış olur. Siz eğer manuel olarak hemen başta ön panelden sıcak hava üflemesi için ayar yaparsanız üst gövdeniz ısınır ama ayaklarınız soğuk kalır. Sıcak hava da zaten üstte olduğu için doğal olarak hava devri daha geç olur ayak tarafı çok daha geç ısınır. Aracın iç sıcaklık dengesinin oluşması geç olur. Yazın soğutmada da tam tersidir otomatik modda önce yukarıya üfleme yapar. Bu şekilde çalışma, konfor ve verimlilik açısından iyi düşünülmüş bir sistemdir.

Aracınız
Arkadaşlar bu tür şeylere çok hassas kulağı olan ve çok takıp sürekli aracı dinleyen biri olarak söylüyorum... Sunroof olan her arabadan bu tür sesler geliyor. Torpidodan, kafalıklardan veya başka bir iç aksamdan gelen sesler her arabada var. Tabi aracın ne kadar bozuk yolda kullanıldığına bağlı bunlar. Passat kullanıyor abim ondada var yani bunlar honda ya has sorunlar değil. Bi noktadan sonra bunları takmamaya başladım. Aracınızı sevin çünkü her markanın her aracın kronik problemleri vardır. Sonuçta insan yapısı Bence honda parasının karşılığını veren en iyi markalardan biri. Keyfini sürün...

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen hocam. Arkadaşın 2015 jetta otomatik aracını geçenlerde kullandım kısa bir mesafede , ilk park yerinden çıkarken çakıl yol vardı, o kadar çok ses geldi ki aracın altından arıza falan var sandım arkadaşın yanına gittim yok bişey normal bu dedi. Hayret ettim resmen kırılan parça var gibiydi sesler.
Aynı yerden benim Civic ile çıkarken yarısı kadar ses yok, ben daha olan sesten şikayet ederken. Tamam benim araba sıfır o 40 binde araç ama o kadar fark olmaması lazım ki bir de Alman aracı vs daha iyi denen ve daha pahalı olan bir araç o. Ben Civicin 40 bine geldiğinde o kadar ses yapacağını sanmam.
Sessiz araba yok maalesef.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, şehirlerarası yolda sanruftan ciddi rüzgar sesi geliyor,sanruf perdesini kapatınca ses kesiliyor, fitilleri kontrol ettim herhangi bir sorun görünmüyor, herhangi bir orantısızlik veya problem olabilecek bir durum da görünmüyor,servis nasıl bir çözüm sunar acaba bilemiyorum...(Şehir içi sürüşlerde ses yok,hız 90-100 km'yi geçince ses başlıyor.)

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynen hocam. Arkadaşın 2015 jetta otomatik aracını geçenlerde kullandım kısa bir mesafede , ilk park yerinden çıkarken çakıl yol vardı, o kadar çok ses geldi ki aracın altından arıza falan var sandım arkadaşın yanına gittim yok bişey normal bu dedi. Hayret ettim resmen kırılan parça var gibiydi sesler.
Aynı yerden benim Civic ile çıkarken yarısı kadar ses yok, ben daha olan sesten şikayet ederken. Tamam benim araba sıfır o 40 binde araç ama o kadar fark olmaması lazım ki bir de Alman aracı vs daha iyi denen ve daha pahalı olan bir araç o. Ben Civicin 40 bine geldiğinde o kadar ses yapacağını sanmam.
Sessiz araba yok maalesef.

Benim araç 40.000 km üzerine çıktı. Ama bugüne kadar sunroof’tan gelen herhangi bir rahatsız edici ses işitmedim. Size de referans olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu normal bir ses değil,trim seslerimiz meşhurdur ama öylesi değil, sattığım 2018 den aracı yeterince iyi tanıyorum, bakalım nasıl kesebileceğim sesi :)

Geri