Civic FD6 Fd6 araçta titreşim

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar fd6 otomatik aracımda yolda giderken çok nadiren hafif bir titreşim oluyo geçiyo yani 200 km de 1 kere oluyo diyebilirım , bazende nadiren kırmızı ışıkta beklerken rölanti hafiften oynuyo geçiyo, sübap ayarı zamanı gelme belirtilerimidir, birde tam olarak ne zaman sübap ayarı yaptırmak gerekir teşekkürler ?

Aracınız
Araç uzun süre bekledikten sonra ilk çalıştırmada frenlerin tutmuyor gibiyse subap ayarı vaktin geliyor, egzos rölantide patırdıyorsa bilki subap ayarı yaptırsan iyi olur, soğuk motorda ilk çalıştırmada bir kez stop ediyor sonra herşey normalde aubap ayarı yaptırmalısın.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
bahsettiğiniz şeyler olmuyor hiç araçta ama şu titreşim olayı neden oluyo merak ediyorum ara sıra
Belki rolanti motoru anlık deviri ayarlayamadığı için oluyordur ama tekrardan ayarladığında geçiyordur.

Aracınız
Civic FD6 2011
otomatik fd6 2011 aracımda bazen kırmızıda beklerken bazen de sürüş anında çok düşük hızlarda ama , rölantide hafif bir oynama var bu arada da çok hafifde bir titreşim oluyo sanki arabada , ustam sübap ayarı vakti yavaşdan gelmiş dedi ama acil değil dedi , bu nedenden dolayı mı oluyodur ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
otomatik fd6 2011 aracımda bazen kırmızıda beklerken bazen de sürüş anında çok düşük hızlarda ama , rölantide hafif bir oynama var bu arada da çok hafifde bir titreşim oluyo sanki arabada , ustam sübap ayarı vakti yavaşdan gelmiş dedi ama acil değil dedi , bu nedenden dolayı mı oluyodur ?
Evet yüksek ihtimal bu nedenden, eğer uzun süredir subap ayarı yaptırmadıysanız yaptırmanızı tavsiye ederim (y)

Aracınız
Civic FD6 2009
Konuyu okuyunca dikkatimi çekti bu kırmızı ışıkta durduğum zaman bende de oluyor önemsememiştim ama bu bir hata mı ?
Olay şöyle gerçekleşiyor mesela ışıklarda durdum diyelim devir 1000 den 800 e ani düşüyor ve 1 saniyeliğine araç titriyor sonrasında bir şey yok sübap ayarı yapılalı 1000 km oldu lpg ayarı yapıldı lpg filtresi değişti diğer fd6 larda böyle mi ? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konuyu okuyunca dikkatimi çekti bu kırmızı ışıkta durduğum zaman bende de oluyor önemsememiştim ama bu bir hata mı ?
Olay şöyle gerçekleşiyor mesela ışıklarda durdum diyelim devir 1000 den 800 e ani düşüyor ve 1 saniyeliğine araç titriyor sonrasında bir şey yok sübap ayarı yapılalı 1000 km oldu lpg ayarı yapıldı lpg filtresi değişti diğer fd6 larda böyle mi ? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim

Aynı durum FB7de de oluyor, özellikle yazın klima açıkken bu arada bir oluyor. Sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Aracınız
Civic FB7 2015
Araç uzun süre bekledikten sonra ilk çalıştırmada frenlerin tutmuyor gibiyse subap ayarı vaktin geliyor, egzos rölantide patırdıyorsa bilki subap ayarı yaptırsan iyi olur, soğuk motorda ilk çalıştırmada bir kez stop ediyor sonra herşey normalde aubap ayarı yaptırmalısın.

Başkan bu ilk frende bende de sıkıntı oluyor subap ayarı demişsiniz ama ABS de sıkıntı olma ihtimali var mi? Subap ile fren arasında nasıl bir bağlantı var ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2009
Başkan bu ilk frende bende de sıkıntı oluyor subap ayarı demişsiniz ama ABS de sıkıntı olma ihtimali var mi? Subap ile fren arasında nasıl bir bağlantı var ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar , ilk fren olayını ben ustaya sordum manifolda hava almasını beklemen gerekiyor dedi 1 buçuk 2 dakika aralığında bekleyince frenler geliyor o bende de var usta takma dedi. sanayiye ne zaman gitsem fd6 cılara bu soruyu sorarım hiç ben sogukta çalıştırdığımda direk gidiyorum dediklerini duymadım

Geri