FD6 civic satılıp astra J kasa alınır mı?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba, aracım civic 2011 premium otomatik lpgli. Aracım şuan 162 binde aylık ortalama 1500 km yapıyorum. Km fazla yükselmeden en geç 1 yıl içinde satayım diyorum.

Civic sattıktan sonra astra j kasa alınır mı? Daha önce hiç kullanmadım son zamanlarda ilgimi fazlasıyla çekiyor. Siz nedersiniz civic satılıp astra j kasa alınır mı?

ywzckr

0

Arkadaşlar merhaba, aracım civic 2011 premium otomatik lpgli. Aracım şuan 162 binde aylık ortalama 1500 km yapıyorum. Km fazla yükselmeden en geç 1 yıl içinde satayım diyorum.

Civic sattıktan sonra astra j kasa alınır mı? Daha önce hiç kullanmadım son zamanlarda ilgimi fazlasıyla çekiyor. Siz nedersiniz civic satılıp astra j kasa alınır mı?

Hocam
Benzinli 1.6 atmosferik alırsanız altınızdaki araçtan daha hantal kalır
Benzinli 1.4 turbo alırsanız atik ama lpg uyumu yok sorun cıkarabilir
Dizel 1.3 95bg alırsanız çok hantal kalır
Dizel 1.6 136bg ise alınabilir güzel gidişi var aracınız lpg li ise yakıtta az biraz fark oynar sadece.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benzinli 1.4 turbo lpgye uyum sagliyor. Bir arkadasa grand kit taktirdik gayet memnun. Ben de test ettim araci.

Aracınız
1.6 dizel butcemi biraz aşıyor. 1.3 dizel veya 1.4 turbo alayim diyorum. 1.4 turbo alirsam kesin lpg taktirmam gerek. Candan muhendislik 1.4 turbolarin lpg uyumlu oldugunu soyluyor. Kullanan arkadaslar kinfor bakimindan astralar fd6 civicten dahami konforludur. Malum bizim araclarda ses yalitimi zayif biraz.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0

Benzinli 1.4 turbo lpgye uyum sagliyor. Bir arkadasa grand kit taktirdik gayet memnun. Ben de test ettim araci.

Hocam subabları magnezyum alaşımlı astranın bildiğim kadarıyla, subablari çelik yaparsan uyumlu dersin o da ekstra masraf. google a aratirsan sekmanlari kirdigini bile gorebilirsin turbolu astrada lpg riskli, sıvı sistem taktıracaklarını da sanmam. Ben tavsiye etmem ama alanın tercihine kalmış.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Taktirdigimiz kit yaglamali sistem. Usta 100 bin kadar sıkıntısız gider dedi. Ilerdr celik subap takilir hicbirsey olmaz dedi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

1.6 cdtı 136 lık alacaksanız araç değiştirdiğinize değer, diğer motor seçenekleri size sorun çıkartacak cinsten. Turbo benzinli araçlarda yol,aractaki yük,hız ve gaz pedal konumuna göre her çevrimde her bir silindirin iç basıncı birbirinden farklı olabiliyor. Buna uygun lpg sistemi ne kadar uyum sağlar bilgim yok. Sonuçta turbolu araçta lpg risk benim için, hiç bişey olmazsa sübap eritir.

Aracınız
Turbo araçlarda lpg risk gereçkten. Bende o yüzden kararsız kalıyorum. Zaten bu araçların fiyatların uygun olma sebebi de lpg ye tam uyumlu olmaması sanırım. 1.3 dizel alsam performansı kesmeyebilir. Karar vermek zor gerçekten.

1.3 astra kullanmadım ama linea çok kullandım. Aynı motor bildiğim kadarıyla. 1.3 astranın performansı lineadan kötümüdür.

ywzckr

0
1.6 dizel butcemi biraz aşıyor. 1.3 dizel veya 1.4 turbo alayim diyorum. 1.4 turbo alirsam kesin lpg taktirmam gerek. Candan muhendislik 1.4 turbolarin lpg uyumlu oldugunu soyluyor. Kullanan arkadaslar kinfor bakimindan astralar fd6 civicten dahami konforludur. Malum bizim araclarda ses yalitimi zayif biraz.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam lpg takılmasına takılır, ama ne kadar dayanır. Turbolu astrada araç atik ama magnezyum alaşımı yüzünden sıcaklığa az dayanır lpg de yüksek devir çevirirsen sıcaklık artar bu da motor ömrünü kısaltır, astrada alaşım olduğundan daha azdayanır. opel bayisiyle görüşüp bende istedim sıfır araca takarız dedi celik subab yaparız 40bin km garanti verebiliriz dedi kendi sıfır aracına. Çok uyumlu olsa daha uzun garanti verirler zaten arıza açabileceğinin farkındalar. Alırsan lpgli Taktıktan sonra sana 50000 km vb motor garantisi vermelerini iste en azından hocam.

ywzckr

0
Turbo araçlarda lpg risk gereçkten. Bende o yüzden kararsız kalıyorum. Zaten bu araçların fiyatların uygun olma sebebi de lpg ye tam uyumlu olmaması sanırım. 1.3 dizel alsam performansı kesmeyebilir. Karar vermek zor gerçekten.

1.3 astra kullanmadım ama linea çok kullandım. Aynı motor bildiğim kadarıyla. 1.3 astranın performansı lineadan kötümüdür.

1.3 linea 1100 kg astra 1300 kusur 200 kilo fark var onun etkisi büyük hocam.

Geri