FD6 civic satılıp astra J kasa alınır mı?

Kullanmadan karar vermeyin bence
1.3 astra h kullandim 4 yıl, j kasa dizayn olarak cok daha iyi. Motor da en ufak sorun çıkarmadı, 1.3 95hp fakat 125 hp atmosferik motordan cok daha kotu diyemem. Fark var tabiki fakat oyle rezil bir durum yok. Linea yazilimdan midir nedir daha hantal kaliyor astranin yaninda. 2013 linea da var bizde hergun kullaniyoruz fakat astra da 1.3 dizel olmasina ragmen bence lineadan basarili. Sadece 1. Vitesler ölü. 2 ve 3. Vites tork etkisiyle cok iyi

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] Ev kredisi ödüyorum hocam, şimdilik sıfır almaya bütçe müsait değil. İkinci el alıp lpg taktırmak istiyorum. Lpg takılırken 180 tlye sübap garantisi oluyormuş ama ne kadar güvenilir neyi karşılar bilmiyorum. 1.4t lere lpg taktırıp sorun yaşayan da çok, 70-80 bin km kullanıp sorun yaşamayan da var. Alırsak riske gireceğimiz kesin.

1.3 ler ecufast yazılım ile 120 BG 230 NM tork yapılıyormuş ama ne kadar gerçekçi bilmiyorum.

Son düzenleme:
[MENTION=8245]nemlee[/MENTION] Sport ve cosmo donanımları çok dolu. 1.3 lerin fiyatı da uygun 60-62 bin tlye 2013 model 80-90bin kmde sport astralar var. Motor hacminden dolayı MTV vergi avantajı da var. Deneme şansım olsa hemen deneyeceğim. Kiralık araçlara bakıyorum ama 1.3 kiralık yok, kiralık olarak genelde 1.6 dizeller var.

1.4 Turbo gayet seri motor ancak LPG takılırsa subap erime sorunu var 1.6 atmosferik motor astranın ağırlığıyla baş edemiyor yerinizde olsaydım seçenek illede Astra J olacaksa 1.6 dizel i secerdim eğer, maddi imkanlar elvermezse de 1.3 dizel alıp yazılımlı binerdim gayet sorunsuz, bilindik ve az yakan bi motor yazılımla performansı tatmin eder motor harici konuşmak gerekirse gerek süspansiyon gerek yalıtım gerek kalite algısı olarak fd6 dan çok daha iyi bir araç

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FD6 civic satılıp astra J kasa alınır mı?

[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] Ev kredisi ödüyorum hocam, şimdilik sıfır almaya bütçe müsait değil. İkinci el alıp lpg taktırmak istiyorum. Lpg takılırken 180 tlye sübap garantisi oluyormuş ama ne kadar güvenilir neyi karşılar bilmiyorum. 1.4t lere lpg taktırıp sorun yaşayan da çok, 70-80 bin km kullanıp sorun yaşamayan da var. Alırsak riske gireceğimiz kesin.

1.3 ler ecufast yazılım ile 120 BG 230 NM tork yapılıyormuş ama ne kadar gerçekçi bilmiyorum.

Hocam ben kendim alıcaktım sıfırı o yüzden sormuştum bayide, servisi bile garanti vermiyor onu anlatmak için yazdım yanlış anladın sanırım. Bence de bütçeni iyi düşün piyasa iyi değil gerçekten şuan.
Evimin önünde arkadaşımın 2011 astrası var 1.3 cdti 120bin km 4 aydır satışta bekliyor. Arabayla 23kr yakıyordu ise giderken. Bunu satmadan civic 2013 lpg aldı astra zevk vermiyordu bana diyor. Simdi 24kr yakiyo hemde hosuna gidiyor. Bu dediğim h kasa, senin istediğin j makyajlı ama daha ağır. Dizel 1.3 alıp satarken çok zorlanabilirsin 100bini geçince dizel alınmaz mantığı var piyasada.
Alırsan 1.6 dizel motorlusuna bakmanı tavsiye ederim çünkü gerçekten keyifli araç biraz bekle istersen, yada riske gir 1.4 t ye bak ama 1.3 cdti için 90 beygiri 120 ye cikarmak icin %33 artırmak gerekir ben yazılımla bu oranın olacağını pek sanmam. Çünkü fabrika en fazla %10-15 kısmıştır. 125 bg civic 166 bg olurdu o zaman yazılımla mesala civic 125 bg yazar ama dyno testlerinde bundan daha az cikar 115 gibi.
Sübablara da garantiyi yazılı kağıtta belirtirler herhalde neleri kapsadığını para istediğine göre garanti için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Bu arada civic 125bg e yazılım atılınca pek bir artış sağlanmaz, turbosuz motor olduğu için şaka maiyetinde demiştim. Biri gelip düzeltmesin şimdi :) benim tavsiyem %20 üstü performans artışları motor ömründen çok yer hocam o yüzden yazılıma pek girmeyin 1.3 motorla derim, benim fikrim bu tabiki.

Bu arada civic 125bg e yazılım atılınca pek bir artış sağlanmaz, turbosuz motor olduğu için şaka maiyetinde demiştim. Biri gelip düzeltmesin şimdi :) benim tavsiyem %20 üstü performans artışları motor ömründen çok yer hocam o yüzden yazılıma pek girmeyin 1.3 motorla derim, benim fikrim bu tabiki.

Cok kararsiz kaldim hocam. Astra güzel araba ama 1.6 ya butcem yetmiyor. 1.3 performas düşük. 1.4t lpg uyumu tartismali. Ne yapacagimi bilemedim sanirim bir sure daha beklesem iyi alacak. Dolar euro firladi bu zamanda araba satmak ne kadar dogru bilmiyorum.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1.4 Turbo gayet seri motor ancak LPG takılırsa subap erime sorunu var 1.6 atmosferik motor astranın ağırlığıyla baş edemiyor yerinizde olsaydım seçenek illede Astra J olacaksa 1.6 dizel i secerdim eğer, maddi imkanlar elvermezse de 1.3 dizel alıp yazılımlı binerdim gayet sorunsuz, bilindik ve az yakan bi motor yazılımla performansı tatmin eder motor harici konuşmak gerekirse gerek süspansiyon gerek yalıtım gerek kalite algısı olarak fd6 dan çok daha iyi bir araç

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Astra konforlu ve guzel bir araba ama sanirim lpgye uyumsuz benzinli motoru ve 1.3 dizelin kasaya gore yetersiz kalmasindan cok tutmuyor. 2. El fiyatlari bu yuzden uygun diye dusunuyorum. Kararsizlik kaldim, biraz daha beklesem daha iyi olacak.

Civic’den önceki arabam 1.4T astra J idi. Gidiş olarak tatmin ediyor. Ama ben size şöyle söyleyeyim. Ben Honda’yı aldıktan sonra bakımdan bakıma girdim sadece. Astra’da onu beklemeyin. Hele ki 1.4T lerde. Devirdaim kronik sorun. Turbo çatlaması kronik sorun. Arka stop led sönmesi kronik sorun. Yani fazla kronik sorunları var. Ben astra kullanıcısı olarak isyan etmiştim

Civic’den önceki arabam 1.4T astra J idi. Gidiş olarak tatmin ediyor. Ama ben size şöyle söyleyeyim. Ben Honda’yı aldıktan sonra bakımdan bakıma girdim sadece. Astra’da onu beklemeyin. Hele ki 1.4T lerde. Devirdaim kronik sorun. Turbo çatlaması kronik sorun. Arka stop led sönmesi kronik sorun. Yani fazla kronik sorunları var. Ben astra kullanıcısı olarak isyan etmiştim

1.4t ler fazlasiyla sorunlu sanirim. Peki 1.3 dizeller nasil koronik problemi var mi. Mobilden kac model civic kullandiginizi goremiyorum ama astra ile civic konfor bakimindan karsilastirirsaniz arada buyuk fark var mi?

Geri