Civic FD6 Fd6 fren problemi?

Aracınız
Civic FD6 2008
Meehabalar. Fd6 aracimin freninden hic memnun değilim. Tr-w balata taktirdim 2000 km oldu diskleri tornalattim. Fren hidroliği normal. Fakat frene basinca tutmuyor aşağılarda tutmaya başlıyor bosluk cok fazla ne yapabilirim problem ne olabilir. Zaten erkenden abs devreye giriyordu bi de bu cıktı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fren hidroliğiniz kaç senelik?
Hidrolik sisteminde hava olabilir mi?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam araci alali 4 5 ay oldu fren hidroligini degistirmem mi gerekir acaba hava olup olmadığını anlarlar mi ustalar
Genelde değiştirmeyi unuturlar. Ortalama 3 sene gider. Elektronik kalem ile nem miktarını ölçerler. Kırmızı gösterirse değişim şart. Değişim rengi ise koyu sarı ve kahverengiye doğru kayar. Değişimi ise sadece işleri fren olan ustaya gösterin. Test sürüşü yapın size fikir verir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Fren pedalına bastığınızda pedal dibe gidiyorsa fren sisteminizde hava olduğu anlamına gelir. Çok maaliyetli bir işlem olmamakla birlikte fren hidroliğini kaliteli dot4 tipi bir hidrolikle degistiriseniz pedal tepkimelerinizi artıracak frenleme mesafesini düşürecektir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Otomatik araçlarda ilk frene dokunulduğunda tepki gelmemesinin esas nedeni vites mandal aktivasyon/deaktivasyonu için pedalda nerdyse 1 cm.ye yakın boşluk bulunması.
Ayrıca fren pedal gücü FD6larda orta düzeyde, yüklendikçe tutan bir fren westing-house mekanizması var. FB7dne itibaren bu sistem optimize edilerek sorun düzeltildi diyebilirim.

Geri