Civic FD6 Fd6 fren problemi?

Aracınız
Civic FD6 2008
Meehabalar. Fd6 aracimin freninden hic memnun değilim. Tr-w balata taktirdim 2000 km oldu diskleri tornalattim. Fren hidroliği normal. Fakat frene basinca tutmuyor aşağılarda tutmaya başlıyor bosluk cok fazla ne yapabilirim problem ne olabilir. Zaten erkenden abs devreye giriyordu bi de bu cıktı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı sorun bende de var fren merkezi diyorlar hidrolik değişti iki kere havası alındı hala aynı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dibe kadar inmesi hiç normal değil, westing-house çevresindeki borularda yada fren merkezinde kaçak olma ihtimali olabilir. Fren sistemindeki bütün boruların herhangi bir yırtık yada aşırı yıpranmaya bağlı deformasyonu olup olmadığının incelenmesi lazım bence.

Abs beyni tamir olacak dediler bana. Havasinu aldirdim yaği degistirdim sorun geçmedi. Ankara da hakan usta varmis abs beynine bakan

Baskan hiç bosyere abs beyni icin paranı harcama ben geçen istanbuldan ankaraya gittim hakan ustanın yanına sorun yine aynı devam ediyor bosyere abs icin paranı harcama aynı sıkıntı bendede var ama çözemedim arastırıyorum hala bende abs beyni değil ama başka birşey var servise sordum ist ciftkurtlara bana balataların yansanayi falan dediler inandırıcı gelmedi fb7 balataları takıyolarmıs serviste düzeliyor dediler ama bilmiyorum pek inandırıcı gelmedi bende servise baska bir araca balata taktınızda test edelimmi dedim olur ederiz dediler onu kovalıyorum bakıcam ne kadar fark ediyoor orjinal fb7 balatalarıyla !

Aracınız
Civic FB7 2012
abs porya bilyalarından diye biliyorum.. araştırırsanız o çıkacak..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Baskan hiç bosyere abs beyni icin paranı harcama ben geçen istanbuldan ankaraya gittim hakan ustanın yanına sorun yine aynı devam ediyor bosyere abs icin paranı harcama aynı sıkıntı bendede var ama çözemedim arastırıyorum hala bende abs beyni değil ama başka birşey var servise sordum ist ciftkurtlara bana balataların yansanayi falan dediler inandırıcı gelmedi fb7 balataları takıyolarmıs serviste düzeliyor dediler ama bilmiyorum pek inandırıcı gelmedi bende servise baska bir araca balata taktınızda test edelimmi dedim olur ederiz dediler onu kovalıyorum bakıcam ne kadar fark ediyoor orjinal fb7 balatalarıyla !

Aracınız hangi donanım paketi?

Aracınız
Civic FD6 2008
Benimde araç muayenesinde sağ arka frenin %86 sapma ile tutmadığını öğrenmiştim. Tornalatma, hava alma, merkezi sistem değişti ama sorun abs beyninden çıktı. Yaptırdım ve şimdi fren %1 sapma ile mükemmel tutuyor.

Aracınız
Civic FD6 2008

Hocam eğer düzelme olursa mutlaka haber verin. Ben tiksindim iyice frenler konusunda abs beyni tamiri de 1000 tl dediler bilmiyorum ne olcak

Hocam eğer düzelme olursa mutlaka haber verin. Ben tiksindim iyice frenler konusunda abs beyni tamiri de 1000 tl dediler bilmiyorum ne olcak

Abs beyninden değil ustam haberin olsun pedalında herhangi anormal yumuşama yoksa hiç abs beynine masraf etme aynı sıkıntı bendede var abs beyni falan değil baska birsey var abs aşırı cok cok fazla derecede hassas galiba yapısı gereği böyle ben arastırıyorum sonuc bulamıyorum

Geri