Fd6 kalorifer sorunu

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar ben petegi değiştirip isinma sorunu cozdum göğüs sökülmeden gaz pedalınin sağından girip petegi çekip çıkardılar yenisini taktılar göğüs sökülerek petek değişecek diyen adı usta olanlara itibar etmeyin sakin

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam petek değişirken araç başında beklediniz mi? Montaj resimlerinde göğüs kalkmadan, peteğin pedal bölgesinden çıkması pek mümkün görünmüyor. Çıkardıysa da ustaya helâl olsun :)

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Sattığınız peteği inceledim. Normalde petek üzerindeki boruların birbirinden ayrılmaması gerekiyor. Zaten petek ve borularda tek parça halinde satılıyor. Normal şartlarda sökülmemesi gerekiyor. Ustanızda muhtemelen boruları ve peteği birbirinden ayırarak yerinden çıkarttı.

Petek ve boruların birbirinden ayrılmasının sakıncası nedir diye sorarsanız, birleşim yapılırken arasında herhangi bir conta,oring vb. sızdırmazlık sağlayacak bir materyal olmaması. Borular peteğe geçiriliyor ve peteğin kenarları üç noktadan ezilerek montajı tamamlanıyor. Fakat bu bahsettiğim montaj şekli fabrika ortamında preslenerek yapılmalı. Aksi halde su kaçağı yaşanma ihtimali çok yüksek.
Şanslıysanız ve dikkatli bir usta tarafından yapıldıysa su kaçağı yaşamazsınız.
Göğüs panelini kaldırmadan bu işi yapamam diyen ustalarda emin olun bu riski göze almamak için yapmamışlardır.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri