Fd6 kalorifer sorunu

Arkadaşlar merhaba aracımda ısıtma sorunu vardı
Arkadaşların yazdığı gibi vites etrafı kol dayama, gaz pedalının yanındaki plastikleri çıkartıp peteğe ulaştım içini porçöz, tuz ruhu sirkeyle, bol suyla yıkadım. Taktım kontrol ettim yolcu tarafı yine ısıtmadı. Sıfır Petek aldım taktım şuan her taraf aynı sıcaklıkta üflüyor. Isınma problemini ön gövdeyi söktürmeden kendim hallettim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. ??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşların yazdığı gibi vites etrafı kol dayama, gaz pedalının yanındaki plastikleri çıkartıp peteğe ulaştım içini porçöz, tuz ruhu sirkeyle, bol suyla yıkadım. Taktım kontrol ettim yolcu tarafı yine ısıtmadı. Sıfır Petek aldım taktım şuan her taraf aynı sıcaklıkta üflüyor. Isınma problemini ön gövdeyi söktürmeden kendim hallettim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun. Maşallah eliniz bu işlere yatkın.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Benim araçta,kışın ısıtmayı ayaklara verdiğimde ön taraf sıcak üflerken arka taraf serin üflüyor, bunu mesafeden diye düşünüyorum. Petek ihtimali var mı acaba ?

Sadece Ön tarafa verdiğinizde özellikle yolcu tarafından serin ya da soğuk üflüyorsa Petek sorunu olabilir ama dediğinizi tecrübe etmedim

Aracınız
Civic FD6 2010
Sadece Ön tarafa verdiğinizde özellikle yolcu tarafından serin ya da soğuk üflüyorsa Petek sorunu olabilir ama dediğinizi tecrübe etmedim

Ayak yönlendirmede ön/arka ayrımı yok. Ayaklara sıcak hava yönlendirmesi seçili olduğunda ön yolcu/şoför havaları sıcak ve aynı seviyede, arka yolcular ise aynı seviyede serin-soğuk. Bu kanalın şekli aşağıdaki gibi.

1598246869137.png

Ayak yönlendirmede ön/arka ayrımı yok. Ayaklara sıcak hava yönlendirmesi seçili olduğunda ön yolcu/şoför havaları sıcak ve aynı seviyede, arka yolcular ise aynı seviyede serin-soğuk. Bu kanalın şekli aşağıdaki gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 261140
Benimde bi taraftan ılık bi taraftan sicak geliyor istesem böyle olmazdı cift yönlü klima gibi oldu ayni icerinin sıcaklığını dengeliyor ne güzel

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Insallah tikalidir da acilir yoksa isimiz var.
Yurtdisinda bir video buldum. Linke ulasabilirsem paylasirim.
Gogus sokmeden adamlar torpido kismindan kalorifer petegi degistiriyorlar. Torpido kapagini sokup ordan klima ve fan motorunu cikartip kalirofer petegine ulasiyorlar turkiyede yapan hic kimse yok adamlar bilmiyor bile.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşların yazdığı gibi vites etrafı kol dayama, gaz pedalının yanındaki plastikleri çıkartıp peteğe ulaştım içini porçöz, tuz ruhu sirkeyle, bol suyla yıkadım. Taktım kontrol ettim yolcu tarafı yine ısıtmadı. Sıfır Petek aldım taktım şuan her taraf aynı sıcaklıkta üflüyor. Isınma problemini ön gövdeyi söktürmeden kendim hallettim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. ??

Hocam merhaba kalorifer peteğini nerden temin ettiniz

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba, istanbul ya da Tekirdağ'da FD6'nın göğüsünü sökmeden petek değiştiren bir usta var mı acaba? Tanıdık bir ustaya bu konudan bahsettim, getir bakarız falan dedi ama bu işten daha iyi anlayan birisi varsa ona götüreyim.

mturker

Özel Üye
Merhaba, istanbul ya da Tekirdağ'da FD6'nın göğüsünü sökmeden petek değiştiren bir usta var mı acaba? Tanıdık bir ustaya bu konudan bahsettim, getir bakarız falan dedi ama bu işten daha iyi anlayan birisi varsa ona götüreyim.
İstanbul maslak oto sanayide var bu işi yapan, biladerinde fd6 sı var aynı sizin durumunuzdan muzdaripti göğüs ü sokmeden hallettiler .

Honda madness

Geri