Fd6’dan Superb’e geçiş

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Uzun zamandır düşündüğüm,ekonomik sebeplerden ertelediğim segment değişikliğini yapmak bugüne nasip oldu. 2011 model 176.000 km elegance 1.6 ivtec otomatik Fd6 aracımı satıp 2014 model 84.000 km elegance 1.6 tdi dsg Superb’e geçiş yaptım.Forumda yine elimden geldiğince aktif olmaya çalışacağım ne de olsa civic ile 4 yılım geçti :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Uzun zamandır düşündüğüm,ekonomik sebeplerden ertelediğim segment değişikliğini yapmak bugüne nasip oldu. 2011 model 176.000 km elegance 1.6 ivtec otomatik Fd6 aracımı satıp 2014 model 84.000 km elegance 1.6 tdi dsg Superb’e geçiş yaptım.Forumda yine elimden geldiğince aktif olmaya çalışacağım ne de olsa civic ile 4 yılım geçti :)

Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanmak nasip olur inşallah.

gunesec

Özel Üye

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Güzel araba?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hayırlı olsun karşılaştırma bekliyoruz

Karşılaştırma çok sağlıklı olmayabilir. Accordla kıyaslamak lazım ama ona da binmedim. İlk izlenim fena büyük bir araç,iç hacim baya iyi.Dizel olmasına rağmen motor sesi çok az kulak vermek gerekiyor,yol sesine bakamadım şehir içi kullandım ama şuan üzerinde kış lastikleri var gürültülü olabilir normale göre. Dsg arıza potansiyeli yüksek bir şanzıman ama tork konvertörlüden sonra keyifli.Ben expertiz haricinde dsg şanzıman değişimi/tamiri yapan tavsiye edilen bir ustaya da gösterdim.Anahtarsız giriş çalıştırma,yatay dikey park,adaptif far,4 koltuk ısıtma,çift bölgeli klima,arka camla birlikte açılabilen vakumlu bagaj,start stop gibi özellikler var. Çalışma detaylarını tam bilmiyorum zamanla test edeceğim. Mondeoya çok baktım test ettim ama superb nasip oldu.2.0 tdci 180 hp titanium bakmıştım.Vergisi 4900 tl yıllık,bagaj ağzı dar ve segmentine göre küçük bir bagaja sahip.1.6 tdi motor golf jetta passat leon octavia superb gibi çok modelde kullanıldığı için bakım ve parça maliyetlerinin mondeoya göre daha uygun olacağını düşündüm.Düşük kmlisini de bulamadığım için tercih superb oldu.

Güzel seçim kaliteli araç sadece tam otomatiği verdigi sorunsuzluk hissiyatı dan muhtemel arıza sebebi olan dsgye geçiş tereddut ettirir onun dışında segment olarak genişlik konfor yol tutuş ve en önemlisi yalıtım olarak fazlasıyla tatmin ettirir şahsen.Hayirli olsun.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Yeni aracınız hayırlı olsun hocam Suberb arkadaşımda vardı. Test sürüşü yapmıştım. Civic'ten sonra arkanıza dönüp pek bakmazsınız. Ses izalasyonu, konfor, tork, genişliği ve freni ile çok güzel bir araçtır. Tam bir uzun yol aracı. Dışarıdan göz ile bakıldığında bile çok uzun bir yapıya sahiptir. Arka koltukta bacak bacak üstüne rahatlıkla atılır. Bagajıda rahatlıkla yatılacak kadar geniştir. Dizel olması ile çift yakıt ile uğraşmassınız. Kocaman bir yakıt deposu var. Dezavantajı şehir içi fazla yakar diye düşünüyorum. Artı şehir içi ara sokaklarda kullanımı zor olur. Park yeri aratır. Elbette parçalarıda daha pahalı olacaktır. Volkswagen grubu kullananların youtube'ta Tamirhane kanalını takip etmelerini öneririm. Dsg ile ilgili programlı yıpranan parçalar üretilmiş. Mesela basınç tüpünün çelik ile daha kaliteli parça ile değiştiği zaman patlama riski bitiyor. Şanzıman yağı ise ömürlük değil. Güzel günlerde kullanın.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Hayirlisi olsun,güzel günlerde kullanın.Civic almadan önce 2017 sine bakmıştım.Sirf sanziman yüzünden almadim.Onun dışında çok güzel bir araç.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanın.

Ben de 2018'de Civic HB'i sıfır alırken bir gözüm de Superb'deydi. Aralarında 25 bin TL fark vardı. O dönem gücümüz yetmedi alamadık. Test ettiğimde çok beğenmiştim aracı. Devasa bir araç olmasına rağmen sanki kompakt bir araç kullanıyormuş hissiyatıyla kullanımı oldukça konforlu ve basit hissettiriyor. Şanzıman konusu Türkiye'de biraz fazla abartılıyor bence. Düzgün kullanıp bakımlarını zamanında yaparsanız sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Geri