Fe1 cruise kontrol problemi.

Amerikan kullanıcılarından aktif edildikten yaklaşık 20 25 dakika sonra cruise kontrolün kendi kendine kapandığını ve araç stop edilmeden tekrar aktifleştirilemediği yorumları gözüme çarptı. Alan arkadaşlardan bu durumu kontrol eden oldumu acaba.

Amerikada civic yaklaşık 5 ay önce satışı başladı ve bunlar Kanada üretimi. Umarım ülkemize gelenlerde bu problem yoktur. Bence yazılımsal bir problem gibi, çözülmeyecek bi problem olduğunu sanmıyorum. Ama yinede alanlar karşılaştı mı diye merak ettim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dakka bir gol bir, yeni çıkan bir şey niye alınmaz…

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
çok bekletince de maliyet azaltımlı üretime kurban gidebiliyor, bir bakıyorsunuz eski modeldeki ufak detaylar yeni modelde yok, nasıl olsa satıyor şu kapı içi süngeri üretimde iptal edelim, lastikleri de dunlop yapalım, paspas kancasına da gerek yok vs vs.

Haliyle detayı azalan otomobil daha az problem çıkartıyor bizde sonradan "problemler düzeltilmiş hadi satın alalım artık" diyoruz. Halbuki araç epey hafifletilmiş oluyor, fiyat hariç.

düşündürür......

paradoks mu ironi mi ne diyorlar :) neyse

Aracınız
Yazılımsal bir sorun bence. Bir if... else bakıyor, benim gibi yazılım yapanlar anlar.
Yeni bir ürün alınır alınmaz tartışılır, fc5 kasada da kronik vardı ve zaman içinde çözüldü. Audi tarzı, ağır abi cinsi güzel bir araç oldu bu FE kasa, alana hayırlı olsun.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba bende çok istediğim 2019 civic executive plus ile aranıza katıldım ama şöyle bir sorun var radar hatası yüzünden adaptif cruz kontrol ve çarpışma önleyici devre dışı kalıyor arabanın benden önceki kullanıcısı sis farlarının yanına taktırdığım ışıklar yüzünden arıza veriyor diyor bencede o ışıkları sokunce düzelecek gibi fakat emin değilim sizlerin böyle bir tecrübesi var mı?

Ekli dosyalar

• 20220307_175046.jpg
    20220307_175046.jpg
    100.1 KB · Görüntüleme: 73
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba bende çok istediğim 2019 civic executive plus ile aranıza katıldım ama şöyle bir sorun var radar hatası yüzünden adaptif cruz kontrol ve çarpışma önleyici devre dışı kalıyor arabanın benden önceki kullanıcısı sis farlarının yanına taktırdığım ışıklar yüzünden arıza veriyor diyor bencede o ışıkları sokunce düzelecek gibi fakat emin değilim sizlerin böyle bir tecrübesi var mı?

Yuh yani sis farı için radarı, çarpışma önleyiciyi, Honda Sensing özelliğini devre dışı bırakmak akıl karı değil valla. Ben bu arızayı bir kere kardan ötürü radarın önü kapandığında aldım, temizleyince düzeldi.
Şu videoda sensörün yeri gösteriliyor;

Tavsiyem ne yap ne et radarı aktif et. Şehir içi çok daha güvenli, şehirler arası çok daha keyifli. Bu sensör sayesinde Honda Sensing özelliklerini yani yarı otonom sürüş yardımcısını kullanabiliyorsun. Araç kendi kendine gidebiliyor, hızlanıyor, yavaşlıyor, öndeki araç duruyorsa oda duruyor, belli bir açıya kadar virajları kendi dönüyor... sadece adaptif hız sabitleyici olarak düşünme yani. Detaylı anlatım için şu videoyu izleyebilirsin

radar_i.PNG

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Yuh yani sis farı için radarı, çarpışma önleyiciyi, Honda Sensing özelliğini devre dışı bırakmak akıl karı değil valla. Ben bu arızayı bir kere kardan ötürü radarın önü kapandığında aldım, temizleyince düzeldi.
Şu videoda sensörün yeri gösteriliyor;

Tavsiyem ne yap ne et radarı aktif et. Şehir içi çok daha güvenli, şehirler arası çok daha keyifli. Bu sensör sayesinde Honda Sensing özelliklerini yani yarı otonom sürüş yardımcısını kullanabiliyorsun. Araç kendi kendine gidebiliyor, hızlanıyor, yavaşlıyor, öndeki araç duruyorsa oda duruyor, belli bir açıya kadar virajları kendi dönüyor... sadece adaptif hız sabitleyici olarak düşünme yani. Detaylı anlatım için şu videoyu izleyebilirsin

Ekli dosyayı görüntüle 268001
Bende arabayı özellikle sensing için aldım hiç bisey olmasa bile çarpışma önleyici gibi önlemleri bir ışık yüzünden göz ardı etmem anlamadığım şu takılan ışık serviste takılmış Honda servisi bunu nasıl göz ardı etti anlam veremedim belki de müşterinin talebi ile yapılmıştır şuan bilemiyorum ama servise uğrayıp söktürmek şart oldu.

Ekli dosyalar

• IMG-20220302-WA0018.jpg
    IMG-20220302-WA0018.jpg
    39.9 KB · Görüntüleme: 65
Aracınız
Civic FC5 2020
bence servise gitmeyin, gidin bi oto elektirikçiye söksün. sökerken servisin ne kadar kötü iş yaptığını da görmüş olursunuz. servis servis diyoruz ama bir çok honda servisi özensiz ve uydurmasyon iş yapıyor malesef

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
bence servise gitmeyin, gidin bi oto elektirikçiye söksün. sökerken servisin ne kadar kötü iş yaptığını da görmüş olursunuz. servis servis diyoruz ama bir çok honda servisi özensiz ve uydurmasyon iş yapıyor malesef
Cevap için teşekkürler ben onları söktüm ve problem ortadan kalktı benim ledler orjinal sis kapaklarının üzerine vidaliymis vidaları söktüm elektrik soketlerini ayırdım şimdi hersey yolunda

Ekli dosyalar

• 20220314_154057.jpg
    20220314_154057.jpg
    295.6 KB · Görüntüleme: 61
Geri