FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
emre emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Stop etme sorunu devam edenlere özel lpg yazılım güncellemesi çıkmış, yazılım versiyonu R311. Direksiyon kutusunu değiştirmek için gittiğimde bu güncelleme de yapıldı. Bakalım stop etme sorununu kökünden çözebildiler mi…
Güncelleme sonrası stop etme sorunu düzeldi mi. Bu güncellemenin düşük hızda tekleme problemine de olumlu bir etkisi oldu mu

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Güncellemeden beri sadece 1 kere stop edecek gibi oldu onda da toparladı stop etmedi. Tekleme bende zaten çok hafif düzeyde vardı ona özellikle dikkat etmezsem hissetmiyorum. Açıkçası fark etmedim.
Yalnız ayağınızı gazdan çekip tekrar gaza dokunduğunuzda bir silkeleme yapıyor, o hala devam ediyor. Benzinde de aynı şeyi yapıyor ama daha az hissediliyor. Şanzımanla da alakalı diye düşünüyorum artık.

Aracınız
Civic aracım yok
Güncellemeden beri sadece 1 kere stop edecek gibi oldu onda da toparladı stop etmedi. Tekleme bende zaten çok hafif düzeyde vardı ona özellikle dikkat etmezsem hissetmiyorum. Açıkçası fark etmedim.
Yalnız ayağınızı gazdan çekip tekrar gaza dokunduğunuzda bir silkeleme yapıyor, o hala devam ediyor. Benzinde de aynı şeyi yapıyor ama daha az hissediliyor. Şanzımanla da alakalı diye düşünüyorum artık.

silkeleme sorunu bende de var ama anladığım kadarıyla honda bunu sorun olarak görmüyor. arabanın "sorunsuzluğu" da buradan geliyor :)

ben de yarın ilk bin bakımına gideceğim. bakalım çözecekler mi yoksa bana demirel'in dediği gibi meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele kalmaz mı diyecekler?

Ad Soyad
Umt ygt
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracım 1700 km de , aldığım günün ertesi günü silkeleme sorunu ile karşılaştım, aynı problem ile ilgili 4 sefer servise gitti ve Güncelleme yapıldı sorun cozuldu denilerek araç bana teslim edildi, fakat sorun bir türlü çözülmedi, Durumu honda Türkiye'ye intikal ettirdim, ilgili bayı aradı ve aracın Gaz Beynini değiştirdi, Sorun çözüldü, araç lpg de daha stabil ilerliyor, herhangi bir sorunu kalmadı, bilgilerinize sunarım..

Aracınız
Aslında direkt enjeksiyon değil de port enkeksiyon olsaydı o motor, ne karma yakıt tüketimi olurdu ne de bu sorunlar olurdu. Maliyetten kaçıyo Honda.

Diğer modellerine de uyarlardı aynı motoru, civicle yetinmezdi.

Ad Soyad
emre emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracım 1700 km de , aldığım günün ertesi günü silkeleme sorunu ile karşılaştım, aynı problem ile ilgili 4 sefer servise gitti ve Güncelleme yapıldı sorun cozuldu denilerek araç bana teslim edildi, fakat sorun bir türlü çözülmedi, Durumu honda Türkiye'ye intikal ettirdim, ilgili bayı aradı ve aracın Gaz Beynini değiştirdi, Sorun çözüldü, araç lpg de daha stabil ilerliyor, herhangi bir sorunu kalmadı, bilgilerinize sunarım..
Hangi bayide yapıldı bu işlem

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
DÜZELTME : 24.03 tarihli gönderimde Beyin değişimi sonrası sorun çözüldu demiştim, Malesef ki malesef sorun tekrar başladı .. gelişmelerden haberdar edicem ..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
sizin silkelemeden biraz bahseder misiniz? bu başlıkta anlatılanlar gibi soğuk çalıştırmanın ardından ısınıncaya kadar gelen bir silkeleme mi? eğer öyleyse güncelleme bizimkileri çözdü diyebilirim.

Ad Soyad
Umt ygt
Aracınız
Civic FE1 2021
sizin silkelemeden biraz bahseder misiniz? bu başlıkta anlatılanlar gibi soğuk çalıştırmanın ardından ısınıncaya kadar gelen bir silkeleme mi? eğer öyleyse güncelleme bizimkileri çözdü diyebilirim.
Düşük devir ve hızlarda mesela trafikte 15 20 km hızla ilerlerken 1000 ila 2000 devir arasında araç buji keser yada elektirik keser gibi tekliyor( silkeliyor), yüksek hız ve devirlerde problem yok fakat, İstanbul içi işe gidip gelirken kullandıgım için 50 km yolun 40 kilometresi araç zıplaya zıplaya gidiyor 4 sefer servise gitti yazılım güncelleyip verdiler ertesi gün sorun tekrar başladı, Bugün BRC merkez servise göstericem teknisyen inceleyecekmiş , gelişmelerden haberdar ederim..

Geri