FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
@kafadar789 merhabalar...benzer olay başıma geldi aracım 2018 Eco Elegance otomatik...hızlanırken 1100/1300 devirlerde hafif silkeleme yapıyordu.aracım o dönemde 70.000 km de idi.....yüksek hızlarda hiç bir problem yoktu benim araçta da...

1. İridyum buji değişimi, bujilerin zamanı gelmişti..
2. BRC yetkili servise gittim..2.nci sıradaki enjektörde zamanlama hatası veriyor arızalı dediler, değiştirin dedim.
3. Tam o döneme denk geldi...otomotik şanzıman yağı ve filtresi değişti....Bu bahsettiğim 1100/1200 devir dakikada 10/15 km/h hızlarda oluşan silkeleme kayboldu...bilgi açısından paylaştım...Size belki yardımcı olur, bir fikir verir diye.

Benim düşünceme göre BRC 2.nci enjektörde oluşan sorundan yapıyordu..iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Umt ygt
Aracınız
Civic FE1 2021
@kafadar789 merhabalar...benzer olay başıma geldi aracım 2018 Eco Elegance otomatik...hızlanırken 1100/1300 devirlerde hafif silkeleme yapıyordu.aracım o dönemde 70.000 km de idi.....yüksek hızlarda hiç bir problem yoktu benim araçta da...

1. İridyum buji değişimi, bujilerin zamanı gelmişti..
2. BRC yetkili servise gittim..2.nci sıradaki enjektörde zamanlama hatası veriyor arızalı dediler, değiştirin dedim.
3. Tam o döneme denk geldi...otomotik şanzıman yağı ve filtresi değişti....Bu bahsettiğim 1100/1200 devir dakikada 10/15 km/h hızlarda oluşan silkeleme kayboldu...bilgi açısından paylaştım...Size belki yardımcı olur, bir fikir verir diye.

Benim düşünceme göre BRC 2.nci enjektörde oluşan sorundan yapıyordu..iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar
İlginiz için teşekkür ederim, Hem Honda servisi, hemde BRC servisi aracın Enjektörlerine gerekli testlerin yapıldığı,herhangi bir sorun olmadığını söylüyolar, BRC servisinden çıktı, biraz azalmış, fakat sorun tamamen çözülmemiş durumda...

Ad Soyad
emre emre
Aracınız
Civic FE1 2021
İlginiz için teşekkür ederim, Hem Honda servisi, hemde BRC servisi aracın Enjektörlerine gerekli testlerin yapıldığı,herhangi bir sorun olmadığını söylüyolar, BRC servisinden çıktı, biraz azalmış, fakat sorun tamamen çözülmemiş durumda...
Bu durum aracın LPG enjektörlerinden birinin benzin püskürtmesinden ve turbo motor olmasından kaynaklanıyormuş, hiç bir güncelleme maalesef düzeltmezmiş.
Ayrıca ağustos ayında yapılan güncelleme ile motor soğukken sarsıntı şeklindeki silkeleme bende son 2 aydır tekrar başlamıştı, bunun için servise gittiğimde yeni bir yazılım gelmiş onu yüklediler, şimdilik düzeldi, umarım bir daha yapmaz son olur

Aracınız
Civic FC5 2018
Bendeki araç 2600 kmde. o da yapıyor aynı silkelemeyi ama her zaman değil ve çok şiddetli değil. forumu biraz kurcaladım fc5 kasalar da yapıyormuş. hondanın yakıt ekonomisi için ateşleme sistemi biraz farklıymış o yüzden diyorlar özet olarak. ben de şimdilik kafaya takmıyorum.

sabah çalıştırınca devir oynaklığı bende de oluyordu. ben tüpe çok erken geçtiğini düşünüyorum. daha motor soğuk ışığı sönmeden tüpe geçiyor. bu yanlış. bu yüzden de sabah çalıştırınca lpgyi düğmeden iptal ediyorum ilk. sonra 500 metre ilerleyince açıyorum. sıkıntı olmuyor.

servisler bir çözüm üretmeli bu sorunlara.
Akıllıca bir çözüm. Benim aracımda 2000 km silkelemeyi sabahları yapıyor bakalım yazın durum ne olacak. Servis güncelleme yaptı 1000 km de. Ben serviste rüzgar sesini şikayet kaydı olarak açtırdım. Servis uzmanı işe test sürüşü yapınca rapora yazdı. Dün aradılar aracı servise çağırdılar 1.5 saat süren bir cam ayarı vs yapacaklarmış. Silkeme sorununu söyledim ona da bakarız dediler.
Ayrıca önceki aracım fc5 idi o gaza geçişi geç olduğu için silkeleme fln yapmazdı. Sadece klima açık ve yüksek devirde iken ışıklarda durunca belli belirsiz bir devir düşüklüğünü ara sıra yapardı. Bunun çözümü kolay aslında lpg ye geçişi geciktirsinler ben kabulum. Sonuçta aracımızı canımız sıkılmadan soğumadan kullanmak istiyoruz

Ad Soyad
İrfan gun
Aracınız
Civic FE1 2021
Slm arkadaşlar 1 nisan tarihinde 20000 bakımı yaptırdım ve lpg için bir güncelleme daha gelmiş onu yüklediler aracımda arada sırada devir dalgalanması oluyordu güncelleme sonrası bunu görmedim, havaların ısınması bunun nedeni değilse şuan çalışma araçta daha düzenli

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, bende aynı dertten muzdarip olarak bugun İstanbul mutluhan servisine götüreceğim. İnşallah arkadaşların söyledikleri çözümler ile benimkide çözülür.

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Gelişmelerden haberdar edin lütfen.
Selamlar, aracı teslim etmem ile geri almam 40 dk falan sürdü. Araca yazılım update ettiler. Sonrada usta ile beraber teste çıktık. Öncekine göre azalma oldu ama silkeleme tamamen geçmedi. Hala az da olsa devam ediyor. Bu durumu sürüşte ustaya söylememe rağmen olur böyle az da olsa, bu lpg li bir araç benzin ile karşılaştırma falan dedi. Cvt nin kademesiz şanzuman olduğundan bahsetti. Açıkçası düzgün bir hizmet aldığımı düşünmüyorum. Onlara göre normalmiş ve sürekli bunu söyledi. Müsait bir zamanda İstanbul Damla servisine götürmeyi düşünüyorum. Aracı ben seviyorum, ne güzel sorunsuz kullanmak varken bunu neden kabul edip bu şekilde kullanayım ki. Sorunu çözdürene kadar mücadele edeceğim.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar, aracı teslim etmem ile geri almam 40 dk falan sürdü. Araca yazılım update ettiler. Sonrada usta ile beraber teste çıktık. Öncekine göre azalma oldu ama silkeleme tamamen geçmedi. Hala az da olsa devam ediyor. Bu durumu sürüşte ustaya söylememe rağmen olur böyle az da olsa, bu lpg li bir araç benzin ile karşılaştırma falan dedi. Cvt nin kademesiz şanzuman olduğundan bahsetti. Açıkçası düzgün bir hizmet aldığımı düşünmüyorum. Onlara göre normalmiş ve sürekli bunu söyledi. Müsait bir zamanda İstanbul Damla servisine götürmeyi düşünüyorum. Aracı ben seviyorum, ne güzel sorunsuz kullanmak varken bunu neden kabul edip bu şekilde kullanayım ki. Sorunu çözdürene kadar mücadele edeceğim.

Arabayı satarken sürüşte benzinli ile güç dışında bir farkı olmayacağını söylüyorlar, sattıktan sonra bu araba LPGli benzinli ile karıştırma :). Arabayı durur halden kaldırırken ve hareket halindeyken ayağını gazdan çekip tekrar dokunma anlarında silkeliyor araba, belirgin güç kesintisi hissettiriyor, öne-arkaya atıyor insanı. Bu sürüş konforunu bozan bir “sorun”, ama tüm honda servisleri aralarında anlaşmışçasına bizi bu durumun sorun olmadığına, “normal” olduğuna ikna etmeye çalışıyorlar. Ben çözüm üretebildiklerini düşünmüyorum artık. Ya kabulleneceğiz ya da satacağız.

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Arabayı İstanbul Mutluhandan aldıktan sonra 150 km kadar sürdüm. Ustanın yaptığı update kesinlikle daha kötü oldu. Eskiden sadece kalkarken 5-15 km olurken şimdi 30 - 40- 50 -60 km lerde giderkende ayağınızı gazdan çekip sonra hafiften devam etmesi için tekrar gaza bastığınızda araba baya silkeliyor. Zaten ustanın vermiş olduğunu cevaptan sonuç alamayacağım belli idi ama en azında daha kötü olmasını beklemiyordum. Tekrardan götürürüp eski haline getirilmesini isteyecem. Ayrıca bu konuda İstanbulda Mutluhandan başka servise götürüp çözüm bulan oldu mu ? Ya da en azından oradakileri ustaları daha ilgili ve çözümcü yaklaşan oldu mu ? Bu durumu Honda Türkiye'ye mail olarakta bildiricem arkadaşlar. Sizlerde mail ya da telefon olarak Honda Türkiye'yi ararsanız sorunu kabul ettirip daha hızlı çözüm alabiliriz bence. Benim düşüncem araçta sorun olabilir her marka modelde oluyor. Ama sorun ile karşılaştıktan sonra sorun kısa zamanda çözülüyorsa hiç sorun değil benim. Ama şu ana kadar servisin yaklaşımı hiç hoşuma gitmedi.

Geri