Civic FK7 Fk7 modifikasyonları hk.

Ad Soyad
Mert Çiçek
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle aranıza yeni katildim ve bu guzel ortami olusturan herkese tesekkurler.
Yeni hondacilardanim bende. 2018 otomatik Fk7 sahibi oldum. Kirmizi 😍
Haliyle sirayla arabada bazi degisiklikler yapmak istiyorum. Amacim type r gorselli daha dusuk performansta birsey ortaya cikartmak ama ne nereden alinir, kimin isciligi iyidir konusunda suphem var.

ornegin;
TypeR on arka tampon marspiyel, spoiler ve dodigi nereden temin edebilirim. Direk honda bayisinden alsam set olarak birebir uyum saglar mi? Veya gerek yok şu tuningci iyi dediginiz biryer var mi?

Jant lastik: orjinaller ustunde aracin. 18" Volk Te37 ye gecme dusuncem var. Masrafli olacak ama replika takamam. Lastik boyutu oneriniz var mi? Ayrica spacer kullanan oldu mu kac mm oneriyorsunuz?

Performans : hava filtresi , k&n mi mishimoto mu? Sesi biraz arttirmak istiyorum ama apaci degil profesyonel olsun biraz .Sadece downpipe yeterli olur mu illa duz boru lazim mi? Veya baska bir oneriniz ?
Yaylar da eibach pro kullanmayi dusunuyorum daha once kullanan oldu mu? Surtme vs konfora cok mu zarari var ?

Son olarak diskleri hava kanalli diskle degistireniniz oldu mu?

Cok tesekkurler simdiden :)
Simdiden tanistigima cok memnun oldum

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
aracınız hayırlı olsun 1.5 yıldır kullanıyorum bende typer seti bu işi yapan akasesuarcılardan temin edebilirsiniz ama bence zaten aracın orjinal tamponları cok yakısıklı sadece bi typer spoiler ile işi çözebilirsiniz.
aracı güçlendirme olarak downpipe front pipe sonrası yazılım hava filtresi intercooler kullanıyorum dahada ileri gitmek isteseniz ktunner hibrit turbo vs da eklenebilir.
18 jant takacaksanız spor yay şart ben 3.5 kullanıytorum gunluk kullanım için bana cok ideal geliyor. yine merak ettikleriniz varsa cevaplarım seve seve

dp öncesi ve sonrasıda ses bu şekilde oluyor

20230822_150358.jpg
20230822_150448.jpg
DSC_0035 (7).jpg
20230615_085302.jpg

Ad Soyad
Mert Çiçek
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
aracınız hayırlı olsun 1.5 yıldır kullanıyorum bende typer seti bu işi yapan akasesuarcılardan temin edebilirsiniz ama bence zaten aracın orjinal tamponları cok yakısıklı sadece bi typer spoiler ile işi çözebilirsiniz.
aracı güçlendirme olarak downpipe front pipe sonrası yazılım hava filtresi intercooler kullanıyorum dahada ileri gitmek isteseniz ktunner hibrit turbo vs da eklenebilir.
18 jant takacaksanız spor yay şart ben 3.5 kullanıytorum gunluk kullanım için bana cok ideal geliyor. yine merak ettikleriniz varsa cevaplarım seve seve

dp öncesi ve sonrasıda ses bu şekilde oluyor

Ekli dosyayı görüntüle 271870
Ekli dosyayı görüntüle 271872
Ekli dosyayı görüntüle 271873
Ekli dosyayı görüntüle 271874
Öncelikle tesekkurler.

Lastik boyutlariniz kaca kac? Biraz yere basan kismini genisletmek istiyorum ayrica arkadan saglam dursun diye. Spacer kullanmiyorsunuz galiba

Sadece downpipe yok galiba sizde full duz boru devam ediyor sanki? Yanlissam duzeltin.

Hava filtresi ne marka kullaniyorsun hocam? Hava girisi olmasa problem olur mu?
Birde oem turboya intercoolera gerek var mi?

Dedigim gibi bazi konularda acemiyim mazur gör sorularimi. Jantlar efsane durmus ama , massallah arabaya.

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Öncelikle tesekkurler.

Lastik boyutlariniz kaca kac? Biraz yere basan kismini genisletmek istiyorum ayrica arkadan saglam dursun diye. Spacer kullanmiyorsunuz galiba

Sadece downpipe yok galiba sizde full duz boru devam ediyor sanki? Yanlissam duzeltin.

Dedigim gibi bazi konularda acemiyim mazur gör sorularimi. Jantlar efsane durmus ama , massallah arabaya.
Hatchback Hondalar'da dp ve fp ses yapıyor hocam, sedan Hondalar'da pek anlayamıyorsunuz dp ve fp'nin değiştiğini. Genellikle MST marka ya da Mishimoto marka cold air intake kullanılıyor. Yapabiliyorsanız PRL cobra air intake öneriyorum. OEM turboya Civiclerde intercooler gerekiyor çünkü araba çok çabuk şişiyor bunu engellemek için Rev9 intercooler alabilirsiniz.

Ad Soyad
Mert Çiçek
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hatchback Hondalar'da dp ve fp ses yapıyor hocam, sedan Hondalar'da pek anlayamıyorsunuz dp ve fp'nin değiştiğini. Genellikle MST marka ya da Mishimoto marka cold air intake kullanılıyor. Yapabiliyorsanız PRL cobra air intake öneriyorum. OEM turboya Civiclerde intercooler gerekiyor çünkü araba çok çabuk şişiyor bunu engellemek için Rev9 intercooler alabilirsiniz
Tesekkurler bilgiler icin. PRL ye baktim ama Turkiyede yetkili satan yok galiba

İnterncooler aslinda dediginiz gibi her turlu rahatlatir makinayi. Mantikli 👍🏻

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Öncelikle tesekkurler.

kusura bakmayın biraz geç yazdım.
225 40 18 kullanıyorum jantım ofsetli oldugu için daha fazla geniş taban arkada surtme ihtimali olacagı için buyutmedik.
dp ve fp var aracta kalan kısım orjinal olarak devam ediyor. gonul isterdi guzel bi egzoz sistemi ama yollarda polisle muhattap olmak istemediğim için yaptırmadım.
hava filtresini custom kendim yaptım. map sensor borusu ucuna KN filtre alıp taktım ayrıca bi arkadasımın yardımı ile ısı yalıtım kalkanı yaptık suan gayet memnunum.
oem turboya intercooler gerekli değil ama yazılım yapılırsa araca işte o zaman yetersiz geliyor intercooler buyutmek avantaj saglar

güzel dilekleriniz için tesekkur ederim jant cok uzun ugraslar sonucu elde ettiğim birşeydi benim için cok kıymetli türkiyede dogru duzgun bilinmiyorken bulmak zordu o dönem. şimdi replikaları bolca bulunuyor. ama japon dediğinizde TE37 kült bi jant sanırım asla eskimeyecek bi model

Ad Soyad
Mert Çiçek
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
kusura bakmayın biraz geç yazdım.
225 40 18 kullanıyorum jantım ofsetli oldugu için daha fazla geniş taban arkada surtme ihtimali olacagı için buyutmedik.
dp ve fp var aracta kalan kısım orjinal olarak devam ediyor. gonul isterdi guzel bi egzoz sistemi ama yollarda polisle muhattap olmak istemediğim için yaptırmadım.
hava filtresini custom kendim yaptım. map sensor borusu ucuna KN filtre alıp taktım ayrıca bi arkadasımın yardımı ile ısı yalıtım kalkanı yaptık suan gayet memnunum.
oem turboya intercooler gerekli değil ama yazılım yapılırsa araca işte o zaman yetersiz geliyor intercooler buyutmek avantaj saglar

güzel dilekleriniz için tesekkur ederim jant cok uzun ugraslar sonucu elde ettiğim birşeydi benim için cok kıymetli türkiyede dogru duzgun bilinmiyorken bulmak zordu o dönem. şimdi replikaları bolca bulunuyor. ama japon dediğinizde TE37 kült bi jant sanırım asla eskimeyecek bi model
Tesekkurler. Emek varsa bir iste her zaman kendini belli ediyor hocam.

Ellerinize saglik

Geri