Civic FK7 Fk7 sport plus ilk izlenimlerim

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar.Herkese merhaba.1.5 ivtec sport plus aracımı bu hafta aldım 10 bin km de.Daha önce Tüm marka model araçları kullanmış biri olarak bence sürüş zevki önden çeker araçlar içinde 1 numara.Araç 0 dan 100 e yürüyemiyor patinaj ve cvt yüzünden ama sonrasında da uçuyor.Motorun potansiyeli çok yüksek arabada kaç kişi olduğunuzun yükünüzün klima full açık kapalı dik rampa yukarı hiçbirşey farketmiyor kick down yaptığınızda araç roket gibi fırlıyor.Aracın şasinin rijitliği muazzam sanki şasiye beton sökmüşler gibi süspansiyon ayarlarıda sert yol tutuşu kalın tabanlı michelin lastikleri ile mükemmel.Araç hızı ve hızlandığını hiç belli etmiyor ne olduğunu anlamadan yüksek hızlara çıkıyorsunuz bir anda.Tüketim olarak araç sürekli performanslı kullanıma teşvik ettiği için yüksek seyrediyor diğer benzinli araçlara göre 1 lt fazlası var.207 km/h de limit var geçemiyorsun ve bu kapatılamıyor araç bu hızda güç üretmiyor yani bildiğiniz manada on pff yapılacak bir limit değil.Koltukların ve kol dayamanın kumaş olması can sıkıyor.Aracın yol bilgisayarı vb kontrolleri kullanıcı dostu değil bazen ciddi can sıkıyor.Tasarım olarak iç ve dış tasarımı çok iyi.Aydınlatma tam kararında yeterli ve karşı tarafı rahatsız etmiyor.Selektörde şimşek etkisi çok iyi.Aravın deposu küçük yüksek tüketimle birleşince benzinliklerden çıkamıyor insan.Bagaj hacmi de çok iyi hb bir araca göre iş görüyor.Paddle shift gayet kullanışlı ve hızlı cvt komutlara hemen itaat ediyor.Canımı sıkan olaylardan biri de 10 bin de bakim.Şu an aracım 10500 km oldu servisler hep dolu araya tatil girdi şehir dışındayım sürekli yol yapıyorum bu gidişle bakıma anca 11 bin de gidebileceğim garanti konusunda sorun olmaz inşallah.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@as1msefa Elinize sağlık paylaşım için teşekkürler (y)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
aracınız hayırlı olsun, HB sport sıfır km almıştım bende benimki plus değil, 12000km oldu zamanla insan gazlamaktan sıkılıp sakin kullanmaya başladığı zamanlarda da yakıt tüketimi azalıyor konforu artıyor. 200km hız limitörü yazılımla hondata vs uygulamalar ile iptal ediliyor ama bu sefer de göstergede 230km ama reelde 225-228km gibi bir sınırı var şanzımanın bu da çok fazla değil değmez diye limitör açtırmaya gerek yok:) periyodik bakımı 1000km kadar geçmekle garanti kapsamı dışı kalmaz:) ben 6500km de 12 ay iki hafta geçtikten sonra gitmiştim bakıma bakımınız geçmiş demediler bakım zamanınız gelmiş demişlerdi:)

Bu arabanın hızlı kalkışlarda metrelerce patinaj çekmesi biraz kötü:) ben çok hızlı kalkacak isem kalkışta VSA yı kapatıyorum bari patinajı durduracağım diye fren balata ömründen yemesin, biraz patinaj yapsa da kuru asfaltta VSA kapalı iken daha düzgün hızlanıyor. 40-50km hızda giderken gazı kökleyince bile patinaj yapıyor:) 235 taban yetmemiş 255 taban lastik lazım sanki gibi bir davranışı var.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.Direksiyonu çevirirken deri döküntüsü gibi birşey çıkıyor direksiyondan el sürtünce o da yeni oldu bir eksi de bu şimdilik.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benimki 4500'de 2 aylık.
Artılar:
- Ara hızlanmalar
- Ayarlı süspansiyonu yüksek hızlarda epey iyi. Hatta biraz fazla sert belki de
- Tasarım her ne kadar göreceli olsa da
Eksikler:
-Jantlar, 17 inç olması kötü, 18 inç düşük profil ile daha da iyileşecek yol tutuşu. Jant tasarımını ve siyah olmasını da bir türlü sevemedim
- Yol gürültüsü
- Daha 1000 km'de sunroof kapalıyken gelen ses

Yakıt tüketimi çok iyi kanımca. Ortalama 8.5 lt /100km benim ortalamam ama genelde ani hızlanma ve otobanda yüksek hız yüzdesi yüksek. Bir kere deneme yaptım 85-90 otobanda 100km gittim ve 4.3 lt ortalama yakaladı.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
4.3 ortalama ile tam depoya 426 km menzil göstermesi ilginç.Kendi aracımda da benzer bir menzil var. Diğer araçlardaki gibi tüketim değeri ortalaması düştüğünde menzil artmıyor neyse o sadece son 100 km çok yavaş düşüyor anlam veremedim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar aracı biraz daha tanıma fırsatı buldum.2. Parti izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.Araç 90 kmh sabit hızla giderseniz gerçekten çok az yakıyor 5 litrenin altını çok kolay görüyor basarsanız sonu yok. Aracının üstünde primacy 3 ler var.Sanırım daha çok tutunan bir lastik ve 18 inch janta ihtiyacı var aracın 100 kmh saate kadar sarıyor araç.Kulakçıklara itaat çok iyi ama biliyoruz ki cvt zaten vites atmıyor :) top speed limiti çok can sıkıyor.Cvt nin koyduğu kısıtlar araçtan alacağınız zevki çok kısıtlıyor bu donanımla beraber manual gelse modifiye seven arkadaşlar çok iyi işler çıkartır.Aracın tasarımı gerçekten çok çok çok iyi.Bazen durup sadece izliyorum.Bence araçta muhakkak deri koltuklar olmalıydı cvt yerine manual deri koltuk olsa idi efsane olurdu.

Geri