Civic FK7 Fk7 sport plus ilk izlenimlerim

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar işçiliği iyi bir oto döşemeci ile görüştüm koltuk kol dayama ve door trimleri deri kaplayacağım mercedes c serisine yakın bir malzeme olacak çok yakışacağını düşünüyorum.Lastik olarak da michelin pilot sport 4 ve 18 inch jant düşünüyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar işçiliği iyi bir oto döşemeci ile görüştüm koltuk kol dayama ve door trimleri deri kaplayacağım mercedes c serisine yakın bir malzeme olacak çok yakışacağını düşünüyorum.Lastik olarak da michelin pilot sport 4 ve 18 inch jant düşünüyorum.

İşlemlerden sonra görüşlerinizi ve fotograf bekliyoruz :)

HoNdA CaN GeRiSİ HeYeCaN

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar hep araç hakkında izlenimlerinden bahsettim fakat uzun yıllar diğer markaları kullanmış bir kişi olarak bugünde marka ve yetkili servis hakkında izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.Arkadaşlar maalesef aracımdan memnun olduğum kadar honda ve iştiraklerinden memnun değilim.Aracımı 9500 km de 2. el aldım ve tam 11500 km ye kadar bakıma götüremedim.Yer yok randevu yok vs.Ve yol üzeri 3 tane ili aradım.Bayiye diyorum 1500 km geçecek sorun olur mu, olur abi diyor.Ee benim araba kullanmama şansım yok servise de almıyorsunuz.Ne olacak.Honda Türkiye yi aradım sorun olmayacağını söylediler.Sonra kışlık lastik almak için bir araştırma yaptım ne göreyim 235 40 r17 lastik üretilmiyor 225 45 r17 var ya da 234 45 r17 bayiyi aradım 2 si var dedim abi süspansiyonlarını bozarsın dedi haydaa tekrar honda Türkiye meğersem kullanma kılavuzunda yazıyormuş kılavuz o kadar kalın ki ansiklopedi gibi bakmaya erinimişim ama honda Türkiye ilgili lastikleri bildirdi.Bakımların 10 bin de bir olması da ilginç diğer tüm araçlarda 15 bin de bir hatta renaultta sanırım 20 bin de bir.Ve fiyatlar aynı benim gibi çok km yapan biri için x2 maliyet ve de bu bakımlarda diğer firmaların 100 binde felan değiştiğini honda 20 binde değiştirmek isteyebiliyor servis listesinde dandik dandik kalemler var insan yazmaya utanır ama servis para alıyor.Gelelim bir diğer soruna. 2 gündür hasta yatıyorum sadece günde 2 kere iğne vurunmak için 1 km git gel harabeye gitmek için araç kullanıyorum.Çalışma esnasında lıkır lıkır şu sesi geliyor.Araç 2 hafta önce bakıma girdi.İnternetten baktım radyatörde su eksikliği olduğu zaman bu ses geliyormuş hava doluyormuş eksik su yerine bugün farkettim servisi aradım bakımda bakmadınız mi dedim bakılıyor dedi neyse yarın getireyim dedim yola gidicem haftasonu devlet gibi randevular dolu yarın getirme p.tesi getir.Yani 2 gün ya araba garajda duracak ya da riske girip yolda arabayı bozacaksın. Zaten 200 km hız sınırı cvt can sıkan şeyler ülkemizde göçük sorunu yaşandı ama araçta satışlar hiç etkilenmedi bildiğim kadarıyla euro ncapta da düşük puan aldı bu araç tüm bunlara rağmen satış rakamlarının düşmemesi adeta Türkiyede ki bu kötü sistemin değişmesine engel oluyor.Adamlar takır takır satıyoruz Türkiyede demek ki sorun yok diye düşünüyorlar. Velhasıl aracımı keyifle kullanmama rağmen bu sebeplerden dolayı bir daha honda alır mıyım bilmiyorum arkadaşlar.Bu arada şikayet var.com da honda şikayetlerini inceledim sanırım 10 binde bir yetkili servise de boşuna götürüyoruz aracımızı garanti isteklerinin hepsine red dönüyorlar.

Son düzenleme:

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servis konusunda Honda sınıfta kalıyor hak veriyorum size bu kadar araç satışına karşılık kendilerini yeterince eğitemiyorlar bence. Gidiyorsun fiyatlar yüksek yapılan iş bazen sıkıntılı olabiliyor.
Bazı konularda size katılmıyorum çünkü garanti kapsamı direk red olmuyor uygun dille kendinizi ifade ettiniz mi kabul oluyor. Ben 3-4 konuda garantiden işlem yaptırdım sıkıntı olmadı.
Euro NCAP'da 4 yıldız almıştı geliştirme yapıldı araç 5 yıldız aldı sonradan düşük değil yani.

Merhaba garantiden yaptırdığınız işlemler ne oldu. Benim cam ayar tuşlarının olduğu kapı döşemesinde solma oldu da...

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
hocam garantiden ne gibi islemler yaptirdiniz. Bizim de basimiza gelirse bilgimiz olmasi icin
Servis konusunda Honda sınıfta kalıyor hak veriyorum size bu kadar araç satışına karşılık kendilerini yeterince eğitemiyorlar bence. Gidiyorsun fiyatlar yüksek yapılan iş bazen sıkıntılı olabiliyor.
Bazı konularda size katılmıyorum çünkü garanti kapsamı direk red olmuyor uygun dille kendinizi ifade ettiniz mi kabul oluyor. Ben 3-4 konuda garantiden işlem yaptırdım sıkıntı olmadı.
Euro NCAP'da 4 yıldız almıştı geliştirme yapıldı araç 5 yıldız aldı sonradan düşük değil yani.

SM-J600F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Navigasyon ekranına toz girdi onu değiştiler, koltuk ses yapıyordu indirme kaldırma kısmı sıkıntılıydı onu değiştiler, koltuk ısıtma iz yaptı kumaş değişti, sağ arka bilyadan ses geliyordu değişti, ön sensör yağmurda ötüyordu o değişecek onay geldi servise gidemedim daha :) usulünce konuştuğunuzda servisin tutumu ona göre değişiyor tabi bakımları yaptırmak da etken bu kararda.

Aracınız
Navigasyon ekranına toz girdi onu değiştiler, koltuk ses yapıyordu indirme kaldırma kısmı sıkıntılıydı onu değiştiler, koltuk ısıtma iz yaptı kumaş değişti, sağ arka bilyadan ses geliyordu değişti, ön sensör yağmurda ötüyordu o değişecek onay geldi servise gidemedim daha :) usulünce konuştuğunuzda servisin tutumu ona göre değişiyor tabi bakımları yaptırmak da etken bu kararda.
Arabayı yeniliyorsun yani :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Benim de 2017 hb civic 1.5 aracımın şoför koltuğu indirme kaldırma tutacağı çok zor çalışıyor biraz daha zorlasam elimde kalacak. Arkadaşın dediği gibi cam açma kaldırma tuşlarının olduğu döşeme soldu. Bana honda cem yakın. Bu konularda prosedür nedir? Direkt servisle iletişime mi geçiyoruz?
Teşekkürler

HoNdA CaN GeRiSİ HeYeCaN

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim de 2017 hb civic 1.5 aracımın şoför koltuğu indirme kaldırma tutacağı çok zor çalışıyor biraz daha zorlasam elimde kalacak. Arkadaşın dediği gibi cam açma kaldırma tuşlarının olduğu döşeme soldu. Bana honda cem yakın. Bu konularda prosedür nedir? Direkt servisle iletişime mi geçiyoruz?
Teşekkürler

HoNdA CaN GeRiSİ HeYeCaN

Ben araçta acil bir durum yoksa bakımda söylüyorum servis danışmanı arkadaşa oranın resmini çekip mail atıyorlar Honda Türkiye'ye duruma göre garanti onayı geliyor sonra parça gelmesini bekliyorsunuz bu şekilde oluyor.

Geri