FTM tarafından Güvenlik şeridi ihlali cezası ve iptal

Aracınız
Civic FB7 2013
2 Mart'ta yapılan ve benim için hayati öneme sahip bir sınava yetişmek için son çare olarak güvenlik şeridini ihlal etmek zorunda kaldım. Gerçi ne kadar ihlal denilirse tabi, güvenlik şeridi de ful doluydu ve sınava da 22 saniye ile geç kaldığım için alınmadım. 22 saniye milli eğitim bakanlığı tarafından gönderilen resmi yazıda yazan rakam, 3 gün sonra e devletten 1339 lira Fahri trafik müfettişi tarafından güvenlik şeridi ihlali cezası yazıldığını fark ettim. Cezaya 5 Mart'ta itiraz ettim ve bu gün çıkan kararda ihlal etmiş olsam dahi zaruret hali olduğundan iptal edildi.
Karar tarafıma tebliğ edilmeden ceza tutarını geri alabilir miyim çünkü daha önce indirimi kaçırmamak için ödemiştim. Daha önce bu süreci yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Hocam aynı durumda bana ceza yazıldı itiraz ettim ve bana olayın aksini kanıtlayacak kamera kaydı olmadığı sürece iptal edilmeyecektir diye dönüş aldım. Detaylı sonuca da nereden bakacağımı bilmiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam aynı durumda bana ceza yazıldı itiraz ettim ve bana olayın aksini kanıtlayacak kamera kaydı olmadığı sürece iptal edilmeyecektir diye dönüş aldım. Detaylı sonuca da nereden bakacağımı bilmiyorum.
E-devlet üzerinde "UYAP Vatandaş" platformundan dosyanızdaki evraklara bakabilirsiniz (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
Kararlar kesindir, vatandaş uyaptan bakabilirsiniz eğer tebligat gelmediyse. Vatandaş uyapta evrak diye bir bölüm var orayı bulup karar diye bir bölümü bulabilirseniz orda vardır.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tebligatı beklemek istemiyorsanız mahkeme kaleminden mevcut kararın kesinleşme şerhli ve aslı gibidir yapılmış bir suretini alıp doğrudan ilgili emniyet müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurabilirsiniz.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri