Garanti Konusu

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar dün servise ugradım. araç garantisi 6 yıl diyorlar ya. aslında 3 yılmış . diger 3 ise araç motor ve şanzımanmış. araç tüm parçası heryeri 6 yıl garnati kapsamında degilmiş. po zaman araç 3 yaşın dan sonra servise fazla para verip gitmenin bir esprisi yok diye düşündüm.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Orijinal Ürün Garantisi

1. Honda Garanti Süresi: Aracın teslim tarihinden itibaren başlar, 3 yıl veya 100.000 km´dir; hangisi önce dolarsa biter. Ancak, aracın yasal garanti süresi, teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km’dir (hangisi önce dolarsa biter). Tüketicinin, TKHK’dan doğan aracın ayıpsız misli ile değiştirilmesi, bedel iadesi ve ayıp oranında bedel indirimi gibi seçimlik hakları, 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti süresinde geçerlidir. Yasal garanti süresinden sonra, Honda garanti süresi sonuna kadar tüketicinin aşağıdaki şartlarda sadece onarım hakkı bulunmaktadır.

Honda garanti süresi; taksi, kiralık araç, sürücü kursu araçlarında ve ticari şirket araçlarında ise teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km´dir (Önce hangisi dolarsa). Pert olan araçların garantisi pert olduğu tarih itibariyle biter.

Peki üstadım bu bilgiden nasıl bir çıkarım yapmalıyız. Benim aracım 3 yaşında ve 60 bin km yetkili servis ücretleri çok fahiş. Benim aracın garantisi bitmiş o zaman bu durumda yetkili servise 2500-3000 TL bakım ücreti vermeye gerek yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Garanti konusu kişiye kalmış.Evet bende bu aracın garantisinin 3 yıl sonunda motor ve sanziman dışında bir şeyi kapsamadigini öğrendim.Servis fiyatlari biraz pahalı olabilir,bu konuda herkesin kendince haklı olduğu noktalar var.3.yildan sonra bir problem çıksa mesela turbo veya sanziman bozuldu.O zaman cebimizden yaptıracağız.Forumda bir arkadaş hatta hiç neredeyse bakıma servise gitmemiş bu kadar paramda cebimde kaldı diyordu.Ben servis dışında fiyat aldım.750 TL verdiler, servis 1100 TL verdi.350 TL için değmezdi.Eger arada uçuk kaçık bir fark olmadığı sürece disarida ben yaptırmayı düşünmüyorum.Bu benim kendi görüşüm ve beni bağlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
benim aracım 2019 makyajlı kasa sene ye 3. yılı doluyor. zaten bu araçların motor ve şanzımanı na kolay kolay birşey olmuyor. servise çok para vermek de işime gelmiyor açıkcası. bu benim fikrim arkadaşlar.

Aracınız
CVT olmasa herhalde kimse garantiyi umursamazdı. Şikayetler sayıca az olsa da tamir veya değişim maliyeti çok külfetli olduğu için insanları garantiye bağlıyor.

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Garanti konusu kişiye kalmış.Evet bende bu aracın garantisinin 3 yıl sonunda motor ve sanziman dışında bir şeyi kapsamadigini öğrendim.Servis fiyatlari biraz pahalı olabilir,bu konuda herkesin kendince haklı olduğu noktalar var.3.yildan sonra bir problem çıksa mesela turbo veya sanziman bozuldu.O zaman cebimizden yaptıracağız.Forumda bir arkadaş hatta hiç neredeyse bakıma servise gitmemiş bu kadar paramda cebimde kaldı diyordu.Ben servis dışında fiyat aldım.750 TL verdiler, servis 1100 TL verdi.350 TL için değmezdi.Eger arada uçuk kaçık bir fark olmadığı sürece disarida ben yaptırmayı düşünmüyorum.Bu benim kendi görüşüm ve beni bağlar.
Hocam hangi servis 1100 dedi? İstanbul'da 1500ten az diyene denk gelmemiştim ben, söyleyin de bir dahakine ona gidelim

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben Damlaya gidiyorum.50000 km dizel için bakım maliyeti bu idi.Şimdi 60000 e gideceğim.O da şanzıman yağı vs dahil 2000 tl.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben bir kaç başlıkta bu konuya değinmiştim. Aracım 2017 eco elegance yalnızca 40 bin'deyken şanzıman yağı değişimi için gittim ona da pişman oldum zaten. Bence 40 bin çok erken bir aralık şanzıman yağı için. 80 bin bakım dahil olmak üzere 12.400 lira (küsürat değişebilir) bir kârım olduğunu hesapladım. Yılda en az 2 kez servise gitmem lazım o nedenle Lpg'den elde ettiğim kârın hiçbir anlamı kalmıyor. Ben kapalı kutu Motul kullanııyorum (servis genelde varilden çeker) yağ filtresi Mann kullanıyorum. Hava ve polen filtresini kendim değiştiryorum. Lpg bakımını yolum sık sık Ankara'ya düştüğünden Mavi denizler BRC iç anadolu bölge bayii'sinde yaptırıyorum. Bir de yaşadığım şehir Düzce'de yetkili servis yok. Olası bir arızda da sürekli Sakarya'ya gidemem. Tabii herkesin kendi kararı ama 3 filtre 4 litre yağa da absürd rakamlar ödemek bana uzak bir durum. Herkese kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim.

Geri