Civic FC5 Garantiden Neleri Değiştirdiniz ?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
-4lü flaşör tuşu
-ön kapı açma kolundaki küçük krom kaplı parça

Aracınız
Civic FC5 2018
1-Klima kompresörü
2-yine klima ile alakalı ama ismini hatırlayamadım içinde mıknatısları bozulmuş denildi
3-Şöför koltuk aşağı yukarı mekanizması
4-Şöför koltuğu dei döşeme değişimi oldu

Aracınız
Civic FC5 2020
Mesela @drmzlm arkadaşın aracındaki değişen parçalar baya maliyeti yüksek olan parçalar...

Diyelim ki bu değişenler ;

1 - klima kompresoru 2000 TL
2- mıknatıs 500 TL
3- koltuk mekanizması 300 TL
4- deri döşeme değişim 3500 TL

Toplam : 6500 TL ye yakın bir masraf olmuş diyelim.

şimdi bu arkadaşımız aracını sıfır aldıgını varsayıp, 20.000 bakımında da servise gitmeyip garantiyi bozmuş olsa idi, ve artık sanayide kendisi , 600-700 Tl ye halletmiş olsaydı. Akabinde de bir zaman sonra bu yukarıdaki arızaları yaşamış olsaydı. Cebinden bunun paraların hepsi çıkacaktı... Şimdi cebinden çıktıgını varsayalım.. değdi mi aracı garantiden cıkarmaya ? bence kesinlikle değmedi. en az 4 yıllık yetkili servis bakım ücreti cebinden birden çıkmış oldu. Ama garantiyi bozmayan bunları beleşe getirdi... Ben aracın garantiden cıkarmayı ancak 4.yıldan sonra veya 50 bin km den sonra cıkarmayı mantıklı buluyorum.

Ustura

0
Bakimi disarda yaptirmaniz, yukaridaki parcalarin garantisini bozmuyor olmali.

Teziniz yanlis bu yuzden.

Motor veya sanziman ile alakali bir problem olsa anlarim. Gerci filtre dolayisi ile klima acisindan da camura yatma ihtimalleri var. Ama heyete giderseniz kazanirsiniz bence.
Mesela @drmzlm arkadaşın aracındaki değişen parçalar baya maliyeti yüksek olan parçalar...

Diyelim ki bu değişenler ;

1 - klima kompresoru 2000 TL
2- mıknatıs 500 TL
3- koltuk mekanizması 300 TL
4- deri döşeme değişim 3500 TL

Toplam : 6500 TL ye yakın bir masraf olmuş diyelim.

şimdi bu arkadaşımız aracını sıfır aldıgını varsayıp, 20.000 bakımında da servise gitmeyip garantiyi bozmuş olsa idi, ve artık sanayide kendisi , 600-700 Tl ye halletmiş olsaydı. Akabinde de bir zaman sonra bu yukarıdaki arızaları yaşamış olsaydı. Cebinden bunun paraların hepsi çıkacaktı... Şimdi cebinden çıktıgını varsayalım.. değdi mi aracı garantiden cıkarmaya ? bence kesinlikle değmedi. en az 4 yıllık yetkili servis bakım ücreti cebinden birden çıkmış oldu. Ama garantiyi bozmayan bunları beleşe getirdi... Ben aracın garantiden cıkarmayı ancak 4.yıldan sonra veya 50 bin km den sonra cıkarmayı mantıklı buluyorum.

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020

Motor veya sanziman ile alakali bir problem olsa anlarim. Gerci filtre dolayisi ile klima acisindan da camura yatma ihtimalleri var. Ama heyete giderseniz kazanirsiniz bence.

bana her türlü garanti dışı kalıyor bilgisi verildi. Kaldı ki dediğiniz gibi her türlü çamura yatarlar yinede garanti kapsamına almazlar.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Evet arkadaşlar konu başlığında da bahsettiğim gibi şimdiye kadar garanti kapsamında aracınızın neleri değişti, diğer kullanıcıları aydınlatmak için herkes paylaşırsa güzel olur diye düşünüyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Güzel ve herkesin ihtiyacı olabilecek bir konu. Bu sebeple konuyu sabitledim ??

Aracınız
Civic FC5 2018

Aracın serviste rutin bakımlarının birin eksik olması bile aracı garanti dışı bırakıyor denildi serviste

Geri