Civic FC5 Garantiden Neleri Değiştirdiniz ?

Ustura

0
Aracın serviste rutin bakımlarının birin eksik olması bile aracı garanti dışı bırakıyor denildi serviste
Açıkçası aynı korkudan dolayı ben de hep yetkilide yaptırdım. Ancak normalde, yasa kapsamında sadece ilgili parçalar etkileniyor. Ornegin arabanın yağını dışarda değiştirdiniz diye, emniyet kemeri garanti dışı kalmıyor.

Bir de bosch gibi bazı özel servislerin de yetki belgesi olduğu için (tse) garantiyi bozmadığı gibi yargı kararları mevcut diye biliyorum.

Ancak, elektrik sisteminde iç aydınlatma ampülleri led bile taksanız bütün elektrik sistemi garanti dışı kalabiliyor.

Çetrefilli bir konu. Amacım tartışmak değil. Sadece başına bir iş gelen olursa peşini bırakmasın diye yazıyorum.

Mesut un çektiği bir video var.

Benim araçta, kapidan gelen zingirdama yuzunden 1 defa hoparlor değişti. Ses yalitim malzemesi de eklediler. Bunlari yaparken plastik trimi çizmişler (sonradan farkettim).

Surucu tarafi emniyet kemeri kopçasi değişti (ayni sesten dolayi).

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Açıkçası aynı korkudan dolayı ben de hep yetkilide yaptırdım. Ancak normalde, yasa kapsamında sadece ilgili parçalar etkileniyor. Ornegin arabanın yağını dışarda değiştirdiniz diye, emniyet kemeri garanti dışı kalmıyor.

Bir de bosch gibi bazı özel servislerin de yetki belgesi olduğu için (tse) garantiyi bozmadığı gibi yargı kararları mevcut diye biliyorum.

Ancak, elektrik sisteminde iç aydınlatma ampülleri led bile taksanız bütün elektrik sistemi garanti dışı kalabiliyor.

Çetrefilli bir konu. Amacım tartışmak değil. Sadece başına bir iş gelen olursa peşini bırakmasın diye yazıyorum.

Benim araçta, kapidan gelen zingirdama yuzunden 1 defa hoparlor değişti. Ses yalitim malzemesi de eklediler. Bunlari yaparken plastik trimi çizmişler (sonradan farkettim).

bence bu konunun amacı dışına çıkmayalım arkadaşlar, herkes sadece garantiden değiştiği parçaları yazsın yoksa konu dağılacak.

Aracınız
Civic FC5 2019
bu tarz parçalar garanti olmasa da değişiyor, gizli ayıplı ya da bozuk satmışlar bu yüzden değiştiriyorlar.
fiat'ın zamanında city modu problemi vardı 1-2 kere mahkemeyi yiyince sonra her geleni değiştirdi.
klima problemi de servis bülteniyle sabit bir sorun zaten, benzin pompası da aynı şekilde değişecek.

tabi kronik sorunlu parçalarda da çamura yatan firmalar yok değil, honda bu yönden iyi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar benim de klimayı devreye sokunca inceden bir vızırdama geliyor. Servis sorun yok dedi. Klima kompresörleri neden değişti bilgi verebilir misiniz?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar benim de klimayı devreye sokunca inceden bir vızırdama geliyor. Servis sorun yok dedi. Klima kompresörleri neden değişti bilgi verebilir misiniz?
Klima kompresörü değil hocam, klima radyatörü (kondenser) değişiyor.

Aracınız
Civic FC5 2018

Benimde kemer kopcasinin oralarindan trim sesi geliyo..hic servise gitmedim 2018 model aracim acaba servis ucretsiz değişir mi..masrafi tramere isler mi..

Geri