GAZA BASMALAR DA GELEN SESLER

Aracınız
Hayırlı haftasonları CivicTr Topluluğu ??

Sorunumuz 2-3 aydır devam eden bir sorun ..

Aracımız da böyle gaza basmalar da özellikle ani gaza basmalar da sağ taraftan bir yerden ses sürekli geziyor gibi geliyor ‘’gırt gırt’’ diye bir vurma sesi mi desem gıcırtı mı desem cok garip bir ses geliyor.Sizce bunun nedeni ne olabilir ciddi bir sorun mudur ? Akslarda sorun yok test ettik.Tabla fişeklerinde mi sorun var ses ordan mı geliyor acaba ..? aracım 91 binde bu arada fakat şehir içinde yapılmadı bu kilometre tabi yarısı uzun yol.
@NoFeaR hocam eskiden video paylaşabiliyorduk forumumuza ne olmuş

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@erdoganbatu geçmiş olsun :) Acil şifalar dilerim (y)
Bende yılda 35bin km yaptım diye etrafımdaki herkes FD6yı şirket aracına çevirdin diye laf ediyordu :LOL: Şimdi 2 yılda 91bin yapan sıfır araç sahipleri var diyebilirim :p
Ama farklı şehirlere git-gel yapınca istemeden km. çok hızlı yükseliyor.
Senin araçla ilgili merak ettiğim aracı alıp biraz kullandıktan sonra, FB7deki uzun yola dirilik yok gibi hissettiğini, aracın km. sonrası çabuk yorulduğunu söylüyordun, uzun dönem yorumlarını bu yüzden merakla bekliyorum :)
Ayrıca CVT şanzımanın uzun dönem dayanımı ve performansının aynen devam edip etmediğini merak ediyorum, yorumların bu açıdan bence kıymetli ;)

Aracınız
@erdoganbatu geçmiş olsun :) Acil şifalar dilerim (y)
Bende yılda 35bin km yaptım diye etrafımdaki herkes FD6yı şirket aracına çevirdin diye laf ediyordu :LOL: Şimdi 2 yılda 91bin yapan sıfır araç sahipleri var diyebilirim :p
Ama farklı şehirlere git-gel yapınca istemeden km. çok hızlı yükseliyor.
Senin araçla ilgili merak ettiğim aracı alıp biraz kullandıktan sonra, FB7deki uzun yola dirilik yok gibi hissettiğini, aracın km. sonrası çabuk yorulduğunu söylüyordun, uzun dönem yorumlarını bu yüzden merakla bekliyorum :)
Ayrıca CVT şanzımanın uzun dönem dayanımı ve performansının aynen devam edip etmediğini merak ediyorum, yorumların bu açıdan bence kıymetli ;)

Paylaştık hocam

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@erdoganbatu Evet maalesef database şişmesinden dolayı artık yükleme yapamıyoruz, youtube yükleme yaparak link paylaşabilirsin ;)

Aracınız
Civic FC5 2018
Arac ilk hareketinde düz zeminde özellikle (gürültünün az oldugu) cok belli oluyor. Böyle sanki bir parça esniyor gaza yüklenince, fırsat bulsam bırakıcam servise ama önemsiz diye ve vaktim yok diye bırakamdım bir türlü, ilk çözüm bulan buraya sebebini yazarsa güzel olur.

Aracınız
Arac ilk hareketinde düz zeminde özellikle (gürültünün az oldugu) cok belli oluyor. Böyle sanki bir parça esniyor gaza yüklenince, fırsat bulsam bırakıcam servise ama önemsiz diye ve vaktim yok diye bırakamdım bir türlü, ilk çözüm bulan buraya sebebini yazarsa güzel olur.

Bir tek ikimiz de ver hocam demek ki bu sorun

Aracın fren hortumlarını tutan sacın zamanla esneyip aracın çelik kısmına çarpmasından da olabilir.(honda bunun için duyuru yayınlamıştı)
Ayrıca araca binince klimayı en yüksek sıcaklıkta beş dakika kadar çalıştırıp bir de öyle kontrol edin. Ses kesilirse, kullanılan plastiğin kalitesi nedeniyle ses çıkıyor demektir ki geriye yapacak pek birşey kalmıyor.
Birde a sütunlarını ve cam fitillerini kontrol edin. Cam açıkken de bu ses geliyor mu?

İlk aldığımda ben de çok çok uğraştım ses sorunları ile. Şimdi 5 dakika en yüksek sıcaklıkta klimayı çalıştırıp, radyoyu açıyorum. En güzel çözüm bu.
Bir tek ikimiz de ver hocam demek ki bu sorun

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracın fren hortumlarını tutan sacın zamanla esneyip aracın çelik kısmına çarpmasından da olabilir.(honda bunun için duyuru yayınlamıştı)
Ayrıca araca binince klimayı en yüksek sıcaklıkta beş dakika kadar çalıştırıp bir de öyle kontrol edin. Ses kesilirse, kullanılan plastiğin kalitesi nedeniyle ses çıkıyor demektir ki geriye yapacak pek birşey kalmıyor.
Birde a sütunlarını ve cam fitillerini kontrol edin. Cam açıkken de bu ses geliyor mu?

İlk aldığımda ben de çok çok uğraştım ses sorunları ile. Şimdi 5 dakika en yüksek sıcaklıkta klimayı çalıştırıp, radyoyu açıyorum. En güzel çözüm bu.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Suan deniyorum Sonucu yazacağım

Geri