? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Aracınız
Civic FC5 2019
Dizel kullanan azdır aramızda, arabalarımıza iyi bakalım mümkünse kapalı garajda tutar mecbur kalmadıkça kullanmazsak bu bize çok büyük bir tasarruf sağlayacaktır. LPG ile uğraşmayın aynı hesap.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
LPG benzine göre yine avantajlı.Son bir haftadır hava soğuk sabahleyin depoyu doldurdum 10 lt lpg yaktı, ş.içi kullanım. Benzin olsaydı ş.içi . en az 8,5 lt yakardı.Lpg yi 8,69 tl den aldım kmde 0,869 tl yaktı benzinde ise 1,17 tl yakacaktı yani lpg % 34 daha avantajlı, Benzinli araç kullanacaksa turbo motorlu alacaksın,dün bir arkadaş Ankara - Samsun seyahatinde Renault megan ile 4,8 lt benzin tüketmiş ekran görüntüsünde bana gösterdi. bizim civiclerin o rakamları görmesi imkansız.Bu demektir ki benzinde civic' e binilmez. Arayış içerisine girdim ve hatta dün aynı segment olmasa bile pegueot Rifter araca baktım, kafa kafaya değişebilseydim operasyonu yapacaktım.Rifter GT line 1.5 turbo motor , 140 hp 300 tork 8 ileri tam otomatik vites, cam tavan,şerit takip, kör nokta,adaptif hız kontrol tamamen dolu araç, tek sıkıntısı ticari olduğundan her yıl muayane,ş.dışı 90 km hız sınırı olması.

Aracınız
LPG benzine göre yine avantajlı.Son bir haftadır hava soğuk sabahleyin depoyu doldurdum 10 lt lpg yaktı, ş.içi kullanım. Benzin olsaydı ş.içi . en az 8,5 lt yakardı.Lpg yi 8,69 tl den aldım kmde 0,869 tl yaktı benzinde ise 1,17 tl yakacaktı yani lpg % 34 daha avantajlı, Benzinli araç kullanacaksa turbo motorlu alacaksın,dün bir arkadaş Ankara - Samsun seyahatinde Renault megan ile 4,8 lt benzin tüketmiş ekran görüntüsünde bana gösterdi. bizim civiclerin o rakamları görmesi imkansız.Bu demektir ki benzinde civic' e binilmez. Arayış içerisine girdim ve hatta dün aynı segment olmasa bile pegueot Rifter araca baktım, kafa kafaya değişebilseydim operasyonu yapacaktım.Rifter GT line 1.5 turbo motor , 140 hp 300 tork 8 ileri tam otomatik vites, cam tavan,şerit takip, kör nokta,adaptif hız kontrol tamamen dolu araç, tek sıkıntısı ticari olduğundan her yıl muayane,ş.dışı 90 km hız sınırı olması.

Riftır partner tarzı bir kapalı kasa megane de kullandım ama hiç biri kullanım zevki Honda kadar güzel değildi. Ben arabayı az kullandığımdan dolayı yakıtı düşünmem. GrandCheroke V8 bir arabadan inince 10/15 litre Benzin hiç bir şey.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Dizel kullanan azdır aramızda, arabalarımıza iyi bakalım mümkünse kapalı garajda tutar mecbur kalmadıkça kullanmazsak bu bize çok büyük bir tasarruf sağlayacaktır. LPG ile uğraşmayın aynı hesap.

Benzine de gelir hocam çok geçmez.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Pazartesi veya salı günü benzin ve motorine 70 kuruş civarında, LPG'ye de 1-1,5 TL civarında zam bekleniyormuş.
Piyasadaki kişilerden duyum aldım ama doğruluğunu yaşayıp görürüz, bilginize.

Aracınız
Civic FC5 2020
Tam tersi olacak galiba
Yani LPG ye 70 kuruş diğerlerine 1 TL civarı. Eğer dediğiniz gibi olursa 1.5 lira LPG o zaman gerçekten kıyamet kopar bı sefer.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Tam tersi olacak galiba
Yani LPG ye 70 kuruş diğerlerine 1 TL civarı. Eğer dediğiniz gibi olursa 1.5 lira LPG o zaman gerçekten kıyamet kopar bı sefer.

Hiç bişey olmaz bu ülkede,zam haberi geldiği gün benzinliklerde kuyruk olur ertesi gün herkes kafasını kuma gömer kaldığı yerden devam eder.Şu zamlar başka ülkede yapılsa yer yerinden oynardı.Yeni havalimanında hava şartlarından dolayı uçamayan yabancılar o gün içinde otel haklarını isteyip protesto yaptılar.Bizim insanımız 15 gün kalacak orada kıvrılıp yatar sesini çıkarmaz.Aynı şey zamlar için de geçerli 1-2 anlık tepki gösteren olur okadar.

Geri