Honda P-HOAT Antifiriz...

Aracınız
Gormedigim islemi serviste mumkun olmadikca yaptirmam. Aracin bakimlarini zamanim varsa kendim, yoksa ustama yaptiririm. Servisten sanziman yagi ya da antifiriz istedigimde Honda yazili gri kutuyu vermek zorunda bana. Kapaginda da Total yazar… Silikatli antifiriz kullanirsaniz motorunuz zaman icinde LPG varsa regulatorden baslar,
Sirasiyla kalorifer radyatoru, devirdaim, radyator tikanmasi, hararet conta yanigi gider boyle..
Silikatlı antifirizler, Mavi- Yeşil İnorganik antifirizler. Yani Hondaların üzerinde gelen orjinal Mavi olanlar ama içerisinde silikat varmıdır bilemem..Burada "Alüminyum motor kullanan Volkswagen, Honda gibi araçlar için silikat ve organik asitler içeren hibrit tipteki antifrizlerin kullanılması önerilmektedir. (HOAT)" uyarısı bulunuyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Hangi kasanın kitapçığını belirttiniz bilmiyorum ama FD6/FB7nin kitapçığındaki bilgi fabrikanın koyduğu antifriz sonrası konulan yeni antifrizde değişim 5 yıl/100bin km öneriliyor. Fabrikanın koyduğu antifriz için 10 yıl/200bin km ömür belirtilmiş.

1560184089559-png.252875
Evet bunu söylüyordum 2006 fd6 aracımın antifirinizi yeni değiştirdim bende fabrikanın koyduğu antifriz ile duruyordu antifrizin değişmesi gereken bir sıvı olduğu bu sene öğrendiğim için yaptırdım fabrikanın koyduğunda ne bir eksilme nede bir bozulma vardı hala -55 derece idi şaşırdım bende 16 yıllık antifriz ustam değişme dedi ama benim içim rahat değildi o yüzden değiştirdim

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet bunu söylüyordum 2006 fd6 aracımın antifirinizi yeni değiştirdim bende fabrikanın koyduğu antifriz ile duruyordu antifrizin değişmesi gereken bir sıvı olduğu bu sene öğrendiğim için yaptırdım fabrikanın koyduğunda ne bir eksilme nede bir bozulma vardı hala -55 derece idi şaşırdım bende 16 yıllık antifriz ustam değişme dedi ama benim içim rahat değildi o yüzden değiştirdim

Orjinal antifriz sisteme bir müdahale olmadığı sürece evet çok dayanıklı ve belirtilen süreden de uzun gidiyor ancak sıvının derecesi iyi olsa da zamanla sistemi koruma özelliğini yavaş yavaş kaybediyor, bu açıdan siz doğrusunu yapmışsınız (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam orjinali yok bulamıyoruz.
Servia harici yok maalesef, bulunduğunuz şehirdeki servise güvenmiyorsanız Ankara,İstanbul, Kocaeli gibi büyük şehirlerin servislerine sormanızı öneririm. @M.Akif Ozturk belirttiği gibi servisin vermesi gereken ürün mutlaka “Honda Tip 2 antifriz” hazır karışım olacak, su ilavesiz direk bu antifriz doldurulması lazım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Servia harici yok maalesef, bulunduğunuz şehirdeki servise güvenmiyorsanız Ankara,İstanbul, Kocaeli gibi büyük şehirlerin servislerine sormanızı öneririm. @M.Akif Ozturk belirttiği gibi servisin vermesi gereken ürün mutlaka “Honda Tip 2 antifriz” hazır karışım olacak, su ilavesiz direk bu antifriz doldurulması lazım.
Servislerde kullanmıyor diye biliyorum

Aracınız
Civic FD6 2009
Ben yeni değiştim . İçinde mavi vardı. Bende herkes önerdi diye castrol racicool mavi koydum... Üzerinde silikatsız ibaresi yok ama çoğu kişi bunu kullanıyor fd6 ya. Milletin demesine göre az oranda silikat varmış.

Geri