Honda P-HOAT Antifiriz...

Valvoline sarı antifriz Honda type 2 onayı olan hibrit antifriz dir. 3 litre ve geri kalanı saf su koyarak değiştirebilirsiniz

Aracınız
Civic FB7 2013
2 hafta önce Eskişehir servisine bıraktım aracı. Motor soğutma sıvısı değişecek diye . Eve dönünce fark ettim, Faturaya 3 litre yazmışlar . Aradım sordum bize direk fabrikadan geliyor 3 litre olarak dediler . Dedim üstü ne olacak ? 3 litreden fazla alıyor sistem çünkü. Kendileri tamamlıyormuş. 6 litrelik hazır bidondan yokmuş. Servisler arasındaki bu farkı ben anlayamadım.

2 hafta önce Eskişehir servisine bıraktım aracı. Motor soğutma sıvısı değişecek diye . Eve dönünce fark ettim, Faturaya 3 litre yazmışlar . Aradım sordum bize direk fabrikadan geliyor 3 litre olarak dediler . Dedim üstü ne olacak ? 3 litreden fazla alıyor sistem çünkü. Kendileri tamamlıyormuş. 6 litrelik hazır bidondan yokmuş. Servisler arasındaki bu farkı ben anlayamadım.
Ben kendim değiştirdim 2016 FC5. Eskisini 4 sefer tahliye ettim su berrak alana kadar. Sonra 3 litre Valvoline antifriz koydum kalanını saf su ile tamamladım. Normalde Hondanin orjinal antifrizi saf su ile yarı yarıya karıştırılmış hazır karışımdır. Ve sisteme 5 litre olarak konulur. 1 litre den biraz fazla motor bloğunda su kalır. Mevcut da onla karışır. Size muhtemelen Total ya da Po mavi antifriz koyup üzerini su ile tamamlamislardir.

Ad Soyad
Fetullah Yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar antifriz kaç km veya yolda değiştirmek lazım.

Geri