i shift vites kullanımı

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Honda CRV
Baskı balata yari otomatikte büyük sorun 5 gün önce verdim değişimi için 4500 tl istedi beyinin temizliği ve koordinasyonu içinde 600 tl istedi bu fiyatlar doğrumu bende bunu merak ediyorum. Allah aşkına sesimi duyun kaziklaniyomuyum

Aracınız
Civic FD6 2007
İ-shift tamamen robotize edilmiş şanzımandır. Kullanımı tıpkı manuel vites gibidir. Örneğin ışıklarda çok bekleme yapacağınız zaman N konumuna almak, yokuşta kalkış yaparken el freni desteği almak ömür açısından faydanıza olacaktır.
Ayağınız alıştığı zaman gerçekten konforlu bir şanzımandır.
Dezavantajı ise manuellerdeki gibi baskı balata setinin değiştirilmesidir. 40-50 bin kmde de biten vardır 100 bin üstünde de. Önemli olan kullanımınızdır.

Baskı balatası dışarıda 1500 civarında. İşçilik ile 2 bin lira civarında değişebilir. Ancak adaptasyonu için servise gitmeniz lazım. Bu da fazladan bir 500 lira demek.
Servislerde ise 3-4 binleri bulması normal bence.

Aracınız
Honda CRV
Çok teşekkür ederim yalnız servise gittiğimde beyin değişimi ile beraber 20 bin lirayı bulur dedi bende bu işten dışarıda anlayan tek kişiye görürdüm beyinin temizlenmesi 600 baskı balata değişimi 4500 deyince ve burada söylediğiniz fiyatları görünce çok yüksek olduğunu düşündüm
İ-shift tamamen robotize edilmiş şanzımandır. Kullanımı tıpkı manuel vites gibidir. Örneğin ışıklarda çok bekleme yapacağınız zaman N konumuna almak, yokuşta kalkış yaparken el freni desteği almak ömür açısından faydanıza olacaktır.
Dezavantajı ise manuellerdeki gibi baskı balata setinin değiştirilmesidir. 40-50 bin kmde de biten vardır 100 bin üstünde de. Önemli olan kullanımınızdır.

Baskı balatası dışarıda 1500 civarında. İşçilik ile 2 bin lira civarında değişebilir. Ancak adaptasyonu için servise gitmeniz lazım. Bu da fazladan bir 500 lira demek.

Aracınız
Honda CRV
Neden beyin değişimi? Sıkıntımı var şanzımanda?
Arabayı çalıştırdım otomatiğe geçmedi birkaç kez çekici cagirdim servise gittiğimde yüksek fiyat çekti. Diğerine gittiğimde onlar beyin temizleme ile uğraşmaz direk degistirirler. Biz baskı balatayı 4500 liraya degistirirz. Beyninde temizliğini 600 liraya yaparız toplamda 5100 liraya işin biter dediler. Bende bu konuda cahil olduğum için ve araba gitmediği için mecburen kabul ettim. Şimdi soruyorum kendime acaba daha uygun halledebilirmiydim

rider

0

Selam dostum , bu şanzıman çift kavramalı mıdır , tek midir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri