Civic FC5 İkaz uyarı ışığı

Herkese iyi forumlar diliyorum.

2018 eco elegance aracımdaki bir uyarı ikazı dikkatimi çekti. Aracı çalıştırınca sönüyor, diğer türlü hep sabit bir şekilde yanıyor. Fren sistemi ile alakalı sanırım. Merak ettiğim konu, bu herkeste böyle midir yoksa bir arıza falan olduğunu mu gösteriyor?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Görseli IMG_2662.JPGIMG_2662.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Elektrikli Hidrolik Direksiyon Arızası ikazı. Airbagle ilgili değil. Yağ damlaması falan var mı? Bence bir servise gidin baksınlar. Genelde Fordlarda olur. Sonra ileride problem varsa büyümesin. Pompa falan da arızalanmasın

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Sonuçta daha garantisi var aracın. Müsaitseniz gidin her ne olursa olsun.

Elektrikli Hidrolik Direksiyon Arızası ikazı. Airbagle ilgili değil. Yağ damlaması falan var mı? Bence bir servise gidin baksınlar. Genelde Fordlarda olur. Sonra ileride problem varsa büyümesin. Pompa falan da arızalanmasın

Yağ damlaması yok hocam, en azından ben denk gelmedim. 20 bin bakımı geldi zaten, en kısa zamanda servise gideceğim. İlginize teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese iyi forumlar diliyorum.

2018 eco elegance aracımdaki bir uyarı ikazı dikkatimi çekti. Aracı çalıştırınca sönüyor, diğer türlü hep sabit bir şekilde yanıyor. Fren sistemi ile alakalı sanırım. Merak ettiğim konu, bu herkeste böyle midir yoksa bir arıza falan olduğunu mu gösteriyor?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Görseli Ekli dosyayı görüntüle 259386Ekli dosyayı görüntüle 259386

Merhaba, aracınızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Elektrik destekli direksiyon sistemi ışığı, araç çalışmıyor iken hepimizde yanıyor. Servise gitmenize gerek yok, araç çalıştığında sönüyorsa problem yok.Ayrıca aracınızda direksiyon hidroliği bulunmadığı için de herhangi bir hidrolik damlaması da söz konusu olamaz. Keyifli sürüşler dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba, aracınızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Elektrik destekli direksiyon sistemi ışığı, araç çalışmıyor iken hepimizde yanıyor. Servise gitmenize gerek yok, araç çalıştığından sönüyorsa problem yok.Ayrıca aracınızda direksiyon hidroliği bulunmadığı için de herhangi bir hidrolik damlaması da söz konusu olamaz. Keyifli sürüşler dilerim.

Rahatlattınız içimi, çok teşekkür ediyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu bir arıza o zaman ? Kontağı çevirince yanıp geri söner diğer uyarı ikaz ışıkları gibi ama bunda aracı çalıştırmadığım sürece yanmaya devam ediyor. Çalışınca da sönüyor.

Ek olarak anladığım. Araç ilk çalıştırmada direksiyon sistemi devrede değil. Daha çok çalışma üzerinde olan sistemler aktif oluyor. Aküye ekstra yük bindirmemek adınada olabilir. Araç çalışınca akü devreden çıkıyor. Alternatör devreye giriyor. Direksiyon sistemine elektrik gidiyor. Göstergede sönmüş oluyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Geri